Telenowele Forum Index Telenowele
Zapraszamy do rejestracji i pisania postów:)
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   GalleriesGalleries   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Streszczenia

 
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Gorzka zemsta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marissa
Moderator
ModeratorJoined: 30 Apr 2007
Posts: 2548
Read: 0 topics

Helped: 1 time
Warns: 0/4
Location: Orange Coutny

PostPosted: Thu 21:40, 05 Jul 2007    Post subject: Streszczenia

1 odcinek

Trzej bracia Franco,Juan i Oscar Reyes są młodymi przystojnymi piekarzami. Pierwszy spędza wieczory w barze, w którym wystepuje jego ukochana Rosario, młoda piosenkarka. Oscar marzy o bogactwie, za to Juanowi odpowiada obecne spokojne życie. Ich siostra Libia spotyka sie potajemnie ze znacznie starszym majętnym Bernandem Elizondem. Gdy bracia sie o tym dowiadują, zmuszają dziewczyne do zakończenia romansu. Postanawiają poznać Elizonda. Ten obiecuje,że sie z nią ożeni. Nie mówi że jest żonaty i ma trzy córki: Jimene,Sare i Norme.

2 odcinek

Okazuje się że Libia jest w ciąży. Bracia Reyes, którzy początko nie zgadzali sie na ślub jej i Benarda teraz sie go domagają. Norma nie jest
szczęśliwa w małżeństwie.Rok wczęśniej została zgwałcona i do tej pory nie potrafi sie zbliżyć do żadnego mężczyzny. Fernando jej mąż, odkrywa
że Bernando ma kochankę. Grozi teściowi że jeśli nie da mu pieniędzy, powie o wszystkim rodzinie. Dochodzi do kłótni. Bernando wsiada na konia i szybko odjeżdża. Nie zauważa nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu, ginie na miejscu.

3 odcinek

Rodzeństwo Reyesów organizuje sobie piknik. Najstarszy Juan ze smutkiem myśli o zbliżającym sie ślubie Libii. Dziewczyna wkrótce dowiaduje się, że narzeczony nie żyje. Znajomi wiozą ją do rodziny zmarłego. Okazuje się że Bernando Elizondo miał żone i trzy córki. Rodzina mężczyzny spotyka się z Libią. Ta jest upokorzona i zrozpaczona. Wyrzucona z domu Bernarda ucieka do lasu.

4 odcinek

Załamana Libia skacze z mostu i topi się w jeziorze. Jej bracia szukają ją bez skutku. Rodzina Elizondo jest wzburzona po wizycie dziewczyny. Bracia dowiadują się o śmierci siostry. Nie mogą otrząsnąć się z szoku. Kierują gniew na rodzine Bernanda. W czasie pogrzebu siostry przysięgają zemste.

5 odcinek

Gabriela jest zmęczona i postanawia wyjechać z córką Normą i jej mężem na Floryde. Sara i Jimena pozostają pod opieką Evy, która ma dopilnowac budowy domu dla Normy i Fernanda. Fraco godzinami przesiaduje w barze i podziwia piosenkarkę Rosario. Jest w niej zakochany, ale dziewczyna pragnie jedynie przyjażni. Juan i Oscar planują zemste na Elizondach. W tym celu udają sie do hacjendy. Nie zastają Gabrieli ale poznają jej dwie córki,Sare i Jimenę, które biorą ich za murarzy przysłanych przez architekta do budowy domu.

6 odcinek

Juan i Oscar chcą by Franco zapomniał o Rosario, i zajął sie sprawami rodziny. Bracie jednak nie mają konkretnego planu. Liczą jedynie na pomoc Evy. Ta wprowadza ich do domu Elizondów jako murarzy przysłanych przez architekta. Temu zaś mówi że Gabriela zrezygnowała chwilowo z budowy domu. Armando mężczyzna opiekujący się Rosario robi jej awanture o Franca. Tłumaczy jej że ona należy do niego. Gabriela nie pokoi sie o sytuację w domu, ale Norma ją uspokaja. Gdy jednak dostrzega, że Fernando całuje się z inną kobietą, postanawia wrócić do domu.

7 odcinek

Oscar nie zgadza sie na plan Juana. Proponuje by zemścili się uwodząc sisotry Elizondo. Tymczasem Gabriela, Norma i Fernando niespodziewanie wracają z Florydy. Gabriela spotyka braci Reyesów. Zakazuje im wstępu do domu. Fernando i Norma idą na przyjecie zaręczynowe jego przyjaciółki. Jimena zaczyna się interesować Frankiem. Juan poznaje
Normę.

8 odcinek

Juan jest pod wrażeniem Normy i zgadza się na plan Oscara. Franco podrywa Jimenę. Dochodzi do pocałunku. Sara jest zbulwesowana. Eva prosi braci Reyesów, żeby opuścili hacjendę. Dochodzi do sprzeczki między Frankiem a menedżerem Rosario. Gabriela proponuje Fernandowi pracę w rodzinnej firmie.

9 odcinek

Franco wyczekuje na Rosario po jej występie w barze, ale dziewczyna ma inne plany. Służąca Eva tęskni za córką, którą oddała do adopcji państwu Uribe. Norma zwraca uwage na Juana. Franco wykurzystuje nieobecność większości domowników i odwiedza Jimenę. Sara z oburzeniem śledzi poczynania Jimeny, ale sama jest pod urokiem Juana.

10 odcinek

Rosario udaje, że nie zależy jej na Franco, aby chronić go przed Armandem. Chłopak bardzo cierpi. Pani Gabriela organizuje imprezę charytatywną, na którą zaprasza braci Reyesów. Państwo Uribe i ich bratankowie przybywają do hacjendy. Podczas imprezy Juan zdobywa główną nagrodę, a dziadek Martin wywołuje awanturę. Juan i Norma są sobie coraz bliżsi. Franco usiłuje dostać sie do baru, w którym śpiewa Rosario. Zostaje schwytany przez ochroniarzy Armanda.

11 odcinek

Ochroniarze Armanda dotkliwie pobili Franca.porzucili go na ulicy sądząc że umrze. Zauważyli go jednak sąsiedzi braci Reyesów i zawieżli do domu, a potem do szpitala. Gdy Norma się o tym dowiaduje postanawia pomóc poszkodowanemu. Gabriela unosi się honorem osobiście przewozi go lepszego szpitala. Fernando udaje że chce pomóc, usiłując zrobić dobre wrażenie na żonie. Juan niechętnie przyjmuje pomoc od wrogów. Oscar uważa że bratu należy sie najlepsza opieka. Juan i oscar usiłują dowiedzieć się kto odpowiada za wypadek Franca.

12 odcinek

Rosario jest zrozpaczona. Szuka Franca w wielu szpitalach. Nie wie że on przebywa w prywatnej klinice. Gabriela postanawia ze Sara i Jimena powinny związać się z Leandrem i Benitem, którymi Raquel sie opiekuje. Dziewczęta nie są zachwycone, bo chłopcy nie są interesujący. Nie podoba się to także Oscarowi, który obawia się, że przeszkodzą mu w uwodzeniu sióstr. Po wizycie u Franca Juan i oscar idą na obiad do restauracji. Są świadkami, gdy Quintina zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież teczki jednego z klientów. Pomagają kobiecie.

13 odcinek

Za namową Don Martina Leandro, Benito, Jimena i Sara idą do baru. Pierwsza jest zachwycona w przeciwieństwie do drugiej. Qintina zaczyna pracę u braci Reyesów. Fuentes zostaje zmuszony do zerwania kontraktu z z Rosario. Norma zaczyna coś podejrzewać. Juan zakochuje się w niej. Rosario nie może znależć pracy.

14 odcinek

Panchita namawia Rosario do powrotu do klubu i pogodzenia się z Armandem.Rodziny Elizondo i uribe wybierają się na piknik. Chłopcy nieformalnie proponują dziewczynom małżeństwo. Franco mści się na Armandzie, napadając na niego. Norma wyznaje Evie że poznała mężczyznę który jej się bardzo podoba. Jimena postanawia przyjąć oświadczyny Leandra.

15 odcinek

Zaawansowani wiekiem Martin i Raquel spierają się o dawne czasy. Jimena prowadzi podwójną grę. Udaje narzeczoną Leandra, ale za jego wiedzą i zgodą spotyka się z Frankiem. Nie tylko ona oszukuje rodzinę, Norma jest bowiem z wzajemnością zakochana w Juanie. Oscar pomaga braciom. Służąca Reyesów miesza się w ich sprawy.

16 odcinek

Armando Navarro przybywa do hacjendy Elizondów z prośbą o pożyczkę. Fernando obiecuje przekazać mu oczekiwaną wysoką kwotę, kiedy otrzyma ją od Gabrieli. Juan spotyka się z Normą w hotelu. Jimena nadal widuje się z Frankiem, a jednocześnie udaje, że jest zakochana w Leandrze. Romans Juana staje się przyczyną bójki między braćmi. Oscar jest niezadowolony z odejścia od wspólnych planów. Raquel wyznacza termin ślubu Jimeny z Leandrem. Armando wyznaje Fernandowi, że zamierza zemścić się na Francu. Fernando zwierza mu się z nieudanego małżeństwa.

17 odcinek

Jimena i Leandro postanowili się pobrać w ciągu dwóch miesięcy. Sara tego nie popiera. Norma zgadza się z nią. Franco specjalnie się tym nie przejmuje, bo Jimena obiecała mu, że wyjdzie za niego. Armando dobija się do mieszkania Rosario. Piosenkarka zgadza się z nim porozmawiać, ale nadal nie chce przyjąć go z powrotem. Norma przyznaje się Evie, że spała z Juanem. Eva domaga się od Juana, by przestał się widywać z Normą, ale on się na to nie zgadza. W związku z tym Eva postanawia odejść z domu Elizondów. Gabriela, Martin i Norma są zrozpaczeni.

18 odcinek

Leandro wie, że Jimena spotyka się z innym mężczyzną. Śledzi ją i dowiaduje się, że jest nim Franco. Raquel i Gabriela planują przyjęcie zaręczynowe, ale nie mogą się dogadać w sprawie szczegółów. Juan opowiada Quintinie, że jest zakochany w pięknej dziewczynie. Nadchodzi wieczór przyjęcia zaręczynowego. Martin chce na nie przyjść. Gabriela się na to nie zgadza. Prosi braci Reyesów, by dotrzymali towarzystwa jej ojcu. Gdy wszyscy jeszcze są w holu, przy schodach, Reyesowie widzą dziewczynę, która jest uderzająco podobna do Libii.

19 odcinek

Chłopcy są pod wrażeniem podobieństwa Ruth do Libii. Raquel dziękuje Evie, że oddała jej córkę na wychowanie. Sara widzi Normę i Juana razem. Robi jej wyrzuty i nakłania Fernanda, aby domagał się respektowania swoich praw. Zaręczyny Leandra i Jimeny zostają ogłoszone oficjalnie. Fernando usiłuje zgwałcić Normę. Ruth kokietuje Oscara.

20 odcinek

Za namową Panchity Rosario wraca rano do domu. Fernando jest rozgoryczony postawą Normy i przedawkowuje środki uspokojające. Norma ma wyrzuty sumienia i postanawia zerwać z Juanem. Ruth prześladuje Oscara. Sara przeprowadza poważną rozmowę z braćmi Reyesami.

21 odcinek

Armando usiłuje skłonić Rosario, by do niego wróciła. Po powrocie ze szpitala Fernando pragnie szybko wziąć się do pracy. Oscar zyskuje sobie sympatię Ruth Uribe. Hortensja opowiada Quintinie o samobójstwie Libii. Oscar nalega na szybki ślub Franca z Jimeną. Ten ostatni nie może ścierpieć wspólnych randek z Leandrem. Wyznaje jej, że nie przestał jej kochać i że zerwie z Jimeną. Ludzie Armanda śledzą Franka. Niespodziewanie Armando natyka się na rywala na hacjendzie Elizondów.

22 odcinek

Armandowi udaje się powstrzymać przyjaciela przed zabójstwem. Dochodzi do bójki z udziałem braci Reyesów. Elizondowie są wstrząśnięci zajściem. Armando przyznaje, że przyczyną jest spór o kobietę z baru. Jimena postanawia odpłacić niewiernemu Francowi. Zwabia go do baru Alcala i uwodzi na oczach Rosario. Leandro jest zachwycony występem tej ostatniej. Obie dziewczyny zrywają z Frankiem. Oscar nie może się pogodzić z faktem, że jego plan upadł. Fernando proponuje Normie rozwód. Gabriela i Sara starają się odwieść ją od tej decyzji.

23 odcinek

Jimena jest chora. Leandro informuje ją, że Franco przyszedł do pracy. Dziewczęta bawią się z Ruth i Leandrem, oblewając wodą. Fernando tłumaczy Armandowi, że nie ma sensu bić się z Frankiem o Rosario. Armando wyjawia mu, iż postanowił kupić bar Alcalá. Udaje, że już nie żywi urazy do Franca, a za jego plecami knuje zemstę. Gabriela obiecuje ojcu Epifanio meble. Zobowiązuje Jimenę do dopilnowania ich załadunku na samochód przysłany przez księdza. Ma także dostarczyć księdzu pieniądze. Do hacjendy jadą też wynajęci przez Armanda bandyci.

24 odcinek

Armando jest wściekły na bandytów, bo nie może się zemścić na Francu. Poza tym policja, szukając Jimeny, zaczęła się nim interesować. Stwierdza, że trzeba wypuścić Oscara i Jimenę. Przestępcy wywożą ich na pustynię. Chłopak i dziewczyna muszą znaleźć drogę do domu. Nie mają pojęcia, w którą stronę iść. Rodziny bardzo się o nich martwią. W każdej chwili spodziewają się wiadomości od porywaczy. Nikt nie rozumie, dlaczego Oscar i Jimena zniknęli razem.

25 odcinek

Gabriela rozpacza po zaginięciu córki. Tymczasem Jimena spędza z Oscarem noc pod gołym niebem. Powoli się w sobie zakochują. Franco tłumaczy Ruth, że jego nieobecność w barze była spowodowana zaginięciem brata. Policja informuje rodzinę o znalezieniu porzuconej furgonetki. Oscar i Jimena są skrajnie wyczerpani. Podczas wędrówki trafiają na ekipę filmową nagrywającą reklamówkę pośrodku pustyni. Reżyser proponuje, żeby para zagrała główne role.

26 odcinek

Reżyser reklamówki odwozi Oscara i Jimenę do hacjendy. Pojawienie się zaginionych wzbudza ogólną radość. Rodzina Elizondów świętuje we własnym gronie, podczas gdy do braci Reyesów dołącza jedynie Ruth. Jimena ma pretensje do rodziny, że nie zainteresowała się losem Oscara. Chłopcy idą z Ruth na obiad. Są bardzo wzruszeni, bo dziewczyna proponuje im, aby traktowali ją jak siostrę. Juan spotyka Cygankę, która przepowiada mu ciekawą przyszłość. Oscar przyznaje się Jimenie, że był zazdrosny o nią i o Franca.

27 odcinek

Jimena nie chce zdradzić Leandrowi, z kim się spotyka. Rosario ma pretensję do Franca o kolejną awanturę w barze. Pod pozorem odwiedzin w hacjendzie Ruth próbuje zbliżyć się do Oscara. Ten ma do Juana pretensje o romans z Normą. Fernando spędza wieczór z prostytutkami. Juan przywozi Normę do mieszkania. Ruth robi Oscarowi zdjęcia. Sara przekonuje matkę, by bardziej pilnowała Normy. Leandrowi nie podoba się kolejny wybranek Jimeny. Zastanawia się, czy ich narzeczeństwo nie jest dla niego zbyt ryzykowne.

28 odcinek

Oscar jest wściekły na Juana, że ten przyprowadził do domu Normę, i doprowadza do kolejnej bójki z bratem. Lekarz oświadcza rodzinie Elizondów, że Norma spodziewa się dziecka. Fernando nie może się z tym pogodzić. Norma nie zgadza się na ujawnienie, kto jest ojcem. Małżonkowie postanawiają udawać, że należy ono do Fernanda. Cała rodzina cieszy się z nowiny, ale Fernando szaleje z zazdrości. Wkrótce poznaje piękną Pepitę. Juan jest pewien, że jest ojcem dziecka. Norma postanawia wyjechać z Jimeną w góry.

29 odcinek

Norma i Jimena wybierają się do domku w Santa Clara. Raquel nie rozumie, dlaczego Fernando nie pojechał z żoną. Uważa, że właśnie teraz, kiedy Norma jest w ciąży, rodzina powinna być razem. Nie wie jednak, że ojcem nie jest Fernando. Ruth nadal interesuje się Oscarem. Proponuje mu spotkanie, bo jeden z jej znajomych może załatwić mu pracę. Armando przyprowadza do baru Alcalá nową piosenkarkę, Pepitę. Gabriela martwi się, że Sara jest sama i nie ma narzeczonego. Martin opowiada Reyesom, że jego rodzina musiała ciężko pracować na utrzymanie.

30 odcinek

Fernando wyjawia Sarze, że wie, iż Norma spodziewa się dziecka innego mężczyzny. Jimena nie rozumie, dlaczego siostra nie chce ratować małżeństwa, zwłaszcza że jest w ciąży. Ruth czeka na Oscara wraz ze znajomym, który miał mu dać pracę. Niestety, Oscar się nie pojawia. Jedzie do Jimeny. Razem idą nad piękny wodospad. Dochodzi między nimi do zbliżenia. Zaniepokojona Norma wyrusza na poszukiwanie siostry. Znajduje ją w objęciach Oscara. Postanawia natychmiast wrócić do domu i pogodzić się z Fernandem.

31 odcinek

Norma rozstaje się z Juanem. Na rodzinnej kolacji Fernando ogłasza, że w związku z ciążą ona i on postanowili się nie rozwodzić. Zrozpaczony Juan ma pretensje do Oscara. Przygotowania do ślubu Jimeny i Leandra idą pełną parą. Norma radzi siostrze zastanowić się dobrze nad ślubem, jeśli w głębi duszy nie kocha Leandra. Tymczasem ten ostatni wmawia narzeczonej, że Oscar bardziej interesuje się Ruth. Jimena robi Oscarowi awanturę. Rosario jest zazdrosna o nową piosenkarkę.

32 odcinek

Jimena i Oscar godzą się i postanawiają pobrać. Fernando każe braciom ukończyć budowę domu w ciągu dwóch tygodni. Juan ma zamiar jak najszybciej opuścić hacjendę bez względu na stan budowy. Jimena potajemnie się pakuje, a Oscar udaje chorego, żeby załatwić formalności. Bracia nie kończą budowy. Wieczorem, kiedy większość rodziny słucha serenady śpiewanej przez mariachich, Gabriela wchodzi na plac budowy, a chwilę potem budynek się zawala.

33 odcinek

Gabriela i Fernando chcą wziąć odwet na budowniczych, ale okazuje się, że nie znają ich adresu. Oscar i Jimena wymykają się nad ranem z domów, aby wziąć potajemny ślub. Oscar z kolegami zabierają Jimenę, która czeka przy drodze, i jadą do kościoła. Tymczasem Juan i Franco przybywają do hacjendy, nie wiedząc o katastrofie. Na miejscu wychodzi na jaw, że podszyli się pod fachowców. Leandro bezskutecznie próbuje zapobiec małżeństwu narzeczonej. Juan podejrzewa, że brat ożenił się dla pieniędzy.

34 odcinek

Gabriela i Fernando przywożą Oscara i Jimenę do hacjendy. Tam odbywa się sąd nad braćmi Reyesami. Juanowi nie udaje się powiedzieć całej prawdy. Oscar i Franco wyjaśniają, jak zostali murarzami, ale przemilczają plan zemsty się za śmierć Libii. Leandro i rodzina Jimeny domagają się unieważnienia małżeństwa. Norma przyznaje, że wiedziała o romansie siostry. Gabriela oskarża Evę o zdradę. Rodzina Elizondów rezygnuje z wezwania policji i puszcza braci wolno. Jimena na razie pozostaje przy załamanej matce, ale obiecuje, że zamieszka z Oscarem.

35 odcinek

Raquel ma pretensje do Gabrieli za zaistniałą sytuację, bo przygotowania do ślubu Leandra i Jimeny są mocno zaawansowane. Ruth współczuje Evie i zapewnia ją, że gdyby zdecydowała się zrezygnować z pracy u Gabrieli, ona chętnie ją przyjmie. Mówi też Jimenie, że nie dziwi się jej decyzją o poślubieniu Oscara. Ten ostatni przychodzi, by zabrać Jimenę z domu rodzinnego. Rozmawia z Gabrielą, która chce dać mu pieniądze w zamian za rozwód z Jimeną. Sara namawia Gabrielę, żeby zgodziła się na to, by Jimena i Oscar zamieszkali poza domem rodzinnym.

36 odcinek

Gabriela Elizondo jest zrozpaczona odejściem Jimeny, choć sama wyrzuciła ją z domu, powodując, że Jimena zamieszkała z Oscarem Reyesem. Oni urządzają sobie pokój. Quintina mówi, że należał on do Libii Reyes. Bracia denerwują się, że kobieta powiedziała o tym Jimenie. Franco nie jest zadowolony z faktu, iż Jimena pojawiła się w ich domu. Jednak pociesza się, że zamieszka z Rosario. Niestety, dziewczyna postanowiła przenieść się do skromniejszego mieszkania. Zgadza się jednak, by zamieszkali razem. Dziewczyna nadal kłóci się z Pepitą.

37 odcinek

Juan wyrzuca Oscarowi, że ten nie pomaga w pracach domowych. Rosario mówi Francowi, że wyjeżdża w trasę koncertową. Dochodzi między nimi do kłótni. Dziewczyna pyta, czy on naprawdę ją kocha. Jimena znajduje bransoletkę, którą jej ojciec podarował Libii. Oscar prosi Ruth o pomoc w znalezieniu pracy. Kobieta namawia Leandra, by go zatrudnił. Na wieść o tym Jimena robi Oscarowi awanturę. Gabriela upiera się, aby pracować u przyjaciółki, Emilse.

38 odcinek

Armando ostrzega Franca przed Santillaną. Rosario wyjeżdża w trasę. Znajome Gabrieli mówią jej, że Oscar pracuje u Leandra. Franco martwi się brakiem wiadomości od Rosario. Oscar coraz lepiej sobie radzi. Na wieść o tym, że Jimena pracuje w piekarni, Gabriela postanawia jak najszybciej zabrać córkę stamtąd. Razem z Normą przyjeżdża do braci Reyesów. Jimena tłumaczy matce, że jest szczęśliwa. Gabriela jest skłonna przyjąć Oscara pod domu, byle córka ponownie u niej zamieszkała.

39 odcinek

Gabriela i Norma odwiedzają mieszkanie braci Reyesów, aby nakłonić Jimenę do powrotu do hacjendy. Juan cieszy się, że zostanie ojcem. Gabriela jest wstrząśnięta widokiem córki ubrudzonej mąką. Dowiaduje się, że Norma miała romans z Juanem i spodziewa się jego dziecka. Oscar jest skonsternowany faktem, że Ruth poświęca mu dużo uwagi. Jimena zaczyna rozumieć, że jej ślub uniemożliwił siostrze osiągnięcie szczęścia, i ma żal do męża, że nie poinformował jej o związku Juana i Normy. Fernando wyjeżdża z hacjendy z zamiarem zabicia rywala.

40 odcinek

Fernando postanawia oszczędzić Juana, aby Norma mogła być z nim szczęśliwa. Oboje pragną opuścić hacjendę. Gabriela i Sara zatrzymują Fernanda. Norma wyprowadza się do przyjaciółki. Dziadek Martin z żalem żegna ukochaną wnuczkę. Juan nie jest zadowolony, że Norma zamieszkała u Emilce. Norma postanawia pomagać Emilce w gabinecie dentystycznym. Armando tęskni za Rosario. Franco pracuje jako sprzedawca owoców. Oscar podaje jego adres milionerce Eduvinie. Ta odwiedza Franca i oferuje mu posadę w swojej firmie.

41 odcinek

Gabriela nadal przeżywa, że Norma porzuciła męża i odeszła do Juana Reyesa. Od Alegaria dowiaduję się, że ludzie już zaczęli plotkować na temat postępowania jej córek. Raquel domaga się od Leandra, by zwolnił oscara z pracy. Leandro odmawia, bo uważa żę chłopak bardzo dobrze pracuje. Fra
postanawia spotkać się z Eduviną Truevą, bogatą wdową. Kobieta wyjaśnie że chce pomóc, bo bardzo jej się podoba. Franco jest oburzony, gdyż spodziewał się jakieś oferty pracy, a nie niedwuznacznej propozycji. Eduvina pokazuje mu swój dom.

42 odcinek

Eduvina proponuje Francowi osobistego sekretarza i towarzysza. Mężczyzna zgadza się. Kobieta przysyła mu elegancki garnitur. Jimena, Norma i Emilce wybierają się na zakupy. W supermarkecie spotykają Eduvinę i Franca. Ten jest zaskoczony. Jimena opowiada o tym Juanowi i Oscarowi. Ruth odwiedza Gabrielę i zapewnia że może na nią liczyć. Zwierza się, że też kiedyś kochała sie w biednym chłopaku. Eduvina i Franco idą na pokaz mody do sklepu Leandra. Pracuje tam Oscar który jest zaskoczony, widząc brata z bogatą wdową.

43 odcinek

Armando przyjmuje Rosario z powrotem do baru. Jimena podsłuchuje rozmowe Juana z Oscarem. Dowiaduję się że temu ostatneimu zależy głównie na spadku Elizondów. Rozmawia o tym z Normą. Oscar zapewnia Jimene że ją kocha. Rosario wypytuje Franca o nową pracę. Jimena odkrywa wpóslne zdjęcie braci Reyesów i Libii. Pokazuje je Normie. Postanawiają udawać, że nic się nie stało. Franco dostaje od Eduviny drogi naszyjnik.

44 odcinek

Franco darowuje Rosario naszyjnik., który dostał od Eduviny. Jimena dowiaduje sie prawdy o śmierci Libii i mówi o wszystkim Normie. Dziewczyny domyślają dlaczego bracia Reyesowie postarali się o pracę w ich domu. Eduvina organizuje spotkanie, na które zaprasza Gabriele i Sarę. Obie są zaskoczone obecnością Franca. Tymczasem w barze czekają na Franca,by rozpocząć przyjęcie urodzinowe Rosario. Zjawia się na nim Eduvina, która mówi że Franco jest jej kochankiem.

45 odcinek

Juan odkrywa szczury w piekarni i zamierza się ich pozbyć. Bratowa podsłuchuje jego rozmowe z Oscarem. Jimena i Norma są przekonane, że ukochani chcą je otruć. Siostry postanawiają uciec z miasta. Rosario zarzuca Francowi że zdradza ją z panią Eduviną i wyrzuca go z domu. Armando korzysta z okazji i zdobywa ukochaną. Oscar zastaje żone na pakowaniu walizki i wypytuje o zamiary. Przerażona Jimena rani go w głowę. Quontina jest przekonana, że jej chlebodawca umarł.

46 odcinek

Okazuje się, że ciężko ranny Oscar żyje, Zostaje przewieziony do szpitala. Bracia nie chcą przyznać znajomym, że uraz głowy spowodowało uderzenie. Zakochana Ruth czuwa przy łóżku Oscara. Jimena i Norma jadą do Santa Clara. Zaniepokojona nieobecnością Normy Emilce telefonuje do braci Reyesów. Obawia się że przyjaciółce coś się stało i jedzie do jej matki. Emilce opowiada Gabrieli o Libii i planach zemsty braci Reyesów na rodzinie Elizondo. Eva zostaje ponownie oskarżona o zdrade pracodawców.

47 odcinek

Juna chce jak się najszybciej dostać do hacjendy Elizondów, by wyjaśnić Normie, co się wydarzyło. Franco radzi poczekać, aż Oscar dojdzie do siebie, a wtedy razem to załatwią. Gabriela, Sara i Fernando wpadają do ich domu w poszukiwaniu Jimeny i Normy. Ta pierwsza im nie wierzy. Uważa że gdzieś ukrywają jej córki. Po burzliwej kłótni Gabriela Sara i Franco wychodzą z domu braci Reyesów, przekonani, że ci gdzieś ukrywają Jimenę i Normę. Obawiają się, że nigdy ich nie zobaczą. Gabriela postanawia zgłosić zaginięcie córek na policji.

48 odcinek

Kobieta kontaktuje się z Raquel. Obawia się że Eva z nienawiści do niej związała się z braćmi Reyesami. Kobiety obawiają sie że Eva może wyjawić Ruth prawdę o tym, kim jest jej matka. Najlepiej bedzie jeśli Raquel wywiezie Ruth na jakiś czas, póki Eva się nie uspokoi. Raquel nie chce pozwolić Evie pożegnać się z córką. Swiadkeim ich rozmowy jest Martin. Uświadamia Gabrieli że dawno domyślał się prawdy. Wie że Eva jest matką Ruth. Ta ostatnia prosi Oscara, żeby opowiedział jej, co się wydarzyło.

49 odcinek

Armando proponuje Fernandowi, żeby został jego wspólnikiem. Obiecuje, że pomorze mu w pozbyciu się Reyesów. Armando bierze ślub z Rosario. Jacyś ludzie niszczą dom i piekarnię braci. Eva zostaje zatrudniona u Eduviny. Franco jedzie do hacjendy Eduviny. Prosi ją, żeby dała pieniądze na odbudowę piekarni. Kobieta proponuje mu małżeństwo. Chłopak zgadza się. Tymczasem Juan mówi Francowi, że nie przyjmie od niego żadnych pieniędzy.

50 odcinek

Oscar spotyka się z Ruth. Opowiada jej o niezwykłym podobieństwie łączącym ją z jego zmarłą siostrą. Gabriela chce za wszelką cenę zatrzymać córki w domu. Eduvina planuje swoją przyszłość z Franciem. Juan próbuje odwieść brata od małżeństwa, jednak Franco pozostaje nieugięty. Eduvina zapisuje cały majątek przyszłemu mężowi. Zaproszenie na ślub otrzymują Gabriela i Raquel.

51 odcinek

Zaproszeni goście nie zjawiają się na ślubie Eduviny i Franca. Ta postanawia zastąpiuć ich pracownikami supermarketów. Radość z powodu małżeństwa z Franciem oraz rozczarowanie bojkotem znajomych doprowadzają ją do zawału. Panna młoda umiera podczas przyjęcia weselnego. Bracia Franca nie pochwalają kroku brata. Przygnębieni zniszczeniem mieszkania i piekarni planują wyjechać z miasta. Na ich decyzję wpływa również fakt, że ludzie podejrzewają ich, iż ożenili się dla pieniędzy. Po śmierci Eduviny władzę nad hacjędą przejmuje para służących.

52 odcinek

Administrator Malcolm i służąca Carmela terroryzują Franca i Evę Rodriguez. Ten czuje się bezradny, jako że niedawno owdowiał. Dodatkowo otoczenie podejrzewa go o otrócie żony. Po rozmowie z nim Eva postanawia zaradzić sytuacji. Spotyka się z braćmi Franca i nakłania ich by go odwiedzili. Wizyta przebiega w burzliwej atmoswerze, ponieważ Malcolm i Carmela są przeciwni ich obecności. Bracia instruują Franca, jak ma postępować z personelem. Nauki Juana i Oscara nie idą na marne. Franco wprowadza dyscyplinę, stając się prawdziwym panem domu.

53 odcinek

Jimena nudzi się w domu, ale nie chce pomagać Sarze. Niespodziewanie do hacjendy przyjeżdża Bruno, który proponuje jej wystąpienie w kampani reklamowej perfum Indian Savage. Eva rozmawia z Ruth i żegna się z nią. Franco rozmawia z procownikami rancza. Proszą go, żeby ponownie przyjął Jenara do pracy, bo był on dobrym zarządcą. Na spotkaniu z adwokatami Franco dowiaduje się, że odziedziczył olbrzymi majątek po swojej żonie, Eduvinie.

54 odcinek

Oscar jest zachwycony perspektywą zamieszkania u Franca i faktem, że będzie miał mnóstwo pieniędzy i łatwe życie. Wszędzie rozgłasza ten fakt. Juan zostaje nowym zarządcą hacjendy. Norma wraca do pracy i czuje się spokojniejsza, choć nadal bardzo kocha Juana. Jimena także rzuciła się w wir pracy, by ciągle nie myśleć o Oscarsze. Mija pewien czas. Rosario robi karierę piosenkarki, Jimena pracuje w reklamie, bracia Reyes pracują na ranczu, Sara zajmuje sie hacjendą. Norma rodzi synka. Mijają kolejne miesiące. Rosario nagrywa pierwszą płytę.

55 odcinek

Bracia Reyesowie zastanawiają się, co zrobić z ziemią odziedziczoną po Eduvinie. Fernando z nienawiścią ogląda synka Normy. Morales sprzedaje Reyesom swoje ziemie, które sąsiadują z majątkiem Elizondów. Franco wciąż nie potrafi zapomnieć o Rosario. Ruth ogląda zdjęcia Libii. Quintina mówi Evie, że Juan i Oscar bardzo kochali Normę i Jimenę, nie byliby w stanie ich zabić. Do rezydencji Reyesów przychodzi córka Zacariasa Rosalesa.

56 odcinek

Sara mówi rodzinie, że nowymi właścicielami przylegających ziemi są Reyesowie. Razem z kilkoma pracownikami niszczy stawione przez braci ogrodzenie. Kobieta usiłuje uderzyć Franca i spada z konia. Chłopak zanosi ją do swojego domu. Po opatrzeniu rany Sara wraca do siebie, ale nie przyznaje się do spotkania z Franciem. Prawdę wyjawia tylko Jimenie. Następnego dnia po raz kolejny wyrusza na teren Reyesów. Tymczasem Gabriela prosi Fernanda o pomoc.

57 odcinek

Spór graniczny pomiędzy rodziną Elizondów, a braćmi Reyesami udaje się rozwiązać pokojowo. Gabriela przypisuje ten fakt staranion Fernanda, który jeszcze bardziej zyskuje w jej oczach. Państwo Rosalesowie urządzają przyjęcie na cześć braci Reyesów. Część gości nie dopisuje, ponieważ nie akceptują nowych sąsiadów. Przyjęcie jest jednak całkiem udane - Juan poznaje Dinorę, a Sara przykuwa uwagę Franca. Tym ostatnim interesuje się także kuzynka Rosalesów. Armando i Rosario wracają wcześniej z podróży poślubnej. Mężczyznę złoszczą kaprysy żony.

58 odcinek

Gabriela dowiaduje się od Olegaria, że bracia Reyesowie mają w planie hodowlę koni. Emilce i Norma z matką wybierają się z dziećmi do nowej restauracji. W tym samym miejscu bracia Reyesowie umówili się na spotkanie w interesach. W ten sposób Juan po raz pierwszy spotyka syna. Gabrieli wydaje się, że Juan chce porwać małego - doprowadza do awantury w lokalu. Mimo nieprzyjemnych okoliczności Juan jest pod wrażeniem spotkania z dzieckiem i Normą. Kobieta traktuje go przychylnie. Leonardo udaje się do Oscara po pożyczkę, by ratować dom mody.

59 odcinek

Juan jest zadowolony, bo Norma przychodzi do niego z ich dzieckiem. Wydaje się, że niebawem mogą się pogodzić. Rosario ma pretensje do Armanda, że ją wykorzystuje i każe jej pracować ponad siły. Leandro zwraca się do Oskara z prośbą o pożyczkę, żeby spłacić długi. Ten, po skonsultowaniu się z Frankiem, postanawia zostać wspólnikiem Leandra i rozbudować sklep, tworząc centrum mody. Dinora Rosales odwiedza Juana, który bardzo jej się podoba. Narzuca mu się i całuje go. Juan nie wie, jak delikatnie ją odtrącić.

60 odcinek

Po hucznych urodzinach Martin ma kaca. Raquel informuje Gabrielę, że Leandro związał się z Reyesami i wspólnie planują rozbudowę sklepu odzieżowego w centrum mody. Ruth postanawia im pomóc, wbrew swojej mamie. Miguel i Manolo Barragan zostali wyrzuceni przez swojego ojca z domu, więc przychodzą do hacjendy Reyesów w poszukiwaniu pracy. Miguel i Manolo rozpoznają Ewę. Fernando ma pretensje do Pepity, że odwiedziła Martina. Norma nie może wybaczyć Reyesom ich oszustwo, dlatego nie chce wrócić do Juana, choć go kocha.

61 odcinek

Zacarias zatrudnia Rosario na przyjęciu z okazji rocznicy ślubu. Pojawiają się na nim również Franco i Oscar. Kobieta w trakcie występu zauważa Franca. Jest pod wielkim wrażeniem tego spotkania. Norma odkrywa, że Gabriela zdjęła małemu łańcuszek kupiony przez Juana. Dochodzi do kłótni matki z córką. Wieczorem Juan wyrusza na przejażdżkę i spotyka na pastwisku Normę. Spędzają upojną noc razem. Jimena dowiaduje się, że Oscar pomógł Leandrowi wyjść z długów. Armando postanawia wywieźć Rosario z miasta, żeby więcej nie spotkała się z Frankiem.

62 odcinek

Dinora jest zawiedziona, że na przyjęciu nie zjawił się Juan. Postanawia się do niego wybrać. Ten wyznaje jej, że kocha inną kobietę. Leandro mówi Oscarowi o odwiedzinach Jimeny i przekonuje go, że dziewczyna wciąż kocha swojego męża. Oscar prosi Leandra, aby załatwił mu spotkanie z reżyserem reklamówki. Rosario jedzie do hacjendy Reyesów. Spotyka się z Frankiem, ale ku swojemu przerażeniu odkrywa, że Franco nic do niej nie czuje. Armando nie ufa Rosario i każe Memowi ją śledzić. Oscar jest bliski odkrycia prawdy, kim jest córka Evy.

63 odcinek

Norma co sobotę spotyka się z Juanem. Planuje ochrzcić ich dziecko i nadać mu imię po ojcu. Gabriela nie może pogodzić się z tą sytuacją. Podobnie Fernando, który coraz częściej odwiedza bar Armanda. Oskar usiłuje pogodzić się z Jimeną i w tym celu przygotowuje pułapkę. Przebiera się za modela, który występuje z nią w filmie reklamowym i zaskakuje żonę. Porwana przez własnego męża Jimena jest zdezorientowana. Do pojednania między małżonkami nie dochodzi. Gabriela zaprasza Fernanda na kolację do klubu. Fernando spotyka tam Dinorę.

64 odcinek

Norma zaprasza braci Reyes na chrzest syna. Na matkę chrzestną wybiera swoją siostrę Sarę. Gabriela jest oburzona, że uroczystość ma być kameralna, i że będą obecni jej wrogowie. Pepita wywozi Martina do przydrożnego zajazdu, aby dostarczyć mu nieco rozrywki. Fernando i Gabriela odnajdują ich. Są oburzeni i wywołują awanturę. Narasta konflikt pomiędzy Sarą a Fernandem na tle sposobu zarządzania hacjendą. Olegario coraz trudniej znosi dyktaturę szefa.

65 odcinek

W hacjendzie Reyesów odbywa się przyjęcie z okazji chrzcin. Rosario zajeżdża Francowi drogę. Chce, żeby do niej wrócił. Jednak on nie jest zainteresowany. Człowiek Armanda, który śledził kobietę, jest świadkiem ich rozmowy. Informuje o wszystkim jej męża. Armando chce zabić Franka. Fernando nie radzi sobie w hacjendzie. Ludzie go nie szanują. Dinora rozmawia z Gabrielą, która proponuje, by połączyły siły. Dinora chce zdobyć Juana, a Gabriela chce, odciągnąć Juana od Normy.

66 odcinek

Leandro rozsyła zaproszenia na uroczystość otwarcia jego nowego centrum mody. Na zaproszeniu figurują imiona Franka i Oskara Reyesów. Rosario bardzo chciałaby pójść na przyjęcie, ale boi się Armanda. Franco namawia Ewę, żeby poszła z nimi na przyjęcie. Ludzie Armanda planują porwanie Franka w trakcie przyjęcia.

67 odcinek

Rozpoczyna się przyjęcie. Oskar złości się, że Jimena nie chce z nim wystąpić w reklamówce i każe Brunowi ją przekonać. W końcu Jimena zgadza się i proponuje Oskarowi, aby zostali w sklepie po wyjściu gości. Obiecuje mu niezapomnianą noc. Norma znowu potajemnie spotyka się z Juanem. Kiedy dziewczyna wraca do domu, dochodzi do kłótni z matką. Sara postanawia wyjść z przyjęcia. Franco oferuje, że odprowadzi ją do samochodu. Kiedy wraca zostaje napadnięty i porwany przez dwóch zbirów.

68 odcinek

Leandro wraca do sklepu i zastaje tam nagiego Oskara. Okazuje się, że zamiast obiecanej upojnej nocy, Jimena pozbawiła go ubrania. Oskar przekonuje Leandra, aby pożyczył mu swój garnitur. Ewa cieszy się, że mogła spędzić czas ze swoją córką. Na pomoc Frankowi przychodzi Sara. Chłopak jest pod wrażeniem. Zastanawia się, kto może czyhać na jego życie. Sara sugeruje, że może tu chodzić o porachunki miłosne. Kiedy w magazynie zjawia się Armando, po Franku już nie ma ani śladu, a w workach znajdują się dwaj bandyci. Gabriela robi córkom awanturę, że wróciły późno do domu i zabrania im spotykania się z braćmi Reyes.

69 odcinek

Norma chce przeprowadzić się do Juana. Oscar planuje zemstę na Jimenie, za to, że go ośmieszyła. Idzie do jej domu i robi awanturę na oczach całej rodziny. Dinora i Gabriela spiskują przeciwko Juanowi. Martin obawia się przyjaźni swojej córki z Dinorą. Raqel nie może się pogodzić z tym, że jej córka Ruth jest tak samodzielna - pracuje, ma chłopaka, chodzi na przyjęcia. Przeraża ją też, że usiłuje się do niej zbliżyć Eva Rodriguez.

70 odcinek

Franco wygrywa pojedynek z Armandem. Ten ponownie zleca zabójcom zabicie konkurenta. Gabriela wmawia Normie, że jej ukochany ma romans z Dinorą. Kobieta umawia się więc z Juanem, aby wyjaśnić tę plotkę. Natomiast Dinora przekonuje Juana, że Norma na pewno wróci do Fernanda. Sara codziennie dostaje bukiet róż od Franca.

71 odcinek

Dinora nadal przekonuje Norme, że od dłuższego czasu ma potajemny romans z Juanem. Norma traci zaufanie do ukochanego. Nie domyśla się, że padła ofiarą spisku swojej matki i Dinory. Franco nadal jest zainteresowany Sarą. On też się jej podoba, ale kobieta boi się mu zaufać. Jimena nadal prowadzi wojnę z Oscarem. Nie udaje im się nagrać zdjęć do reklamy, co doprowadza Oscara do zawału.

72 odcinek

Armando jest chorobliwie zazdrosny o żonę, która jest wściekła z tego powodu. Dwaj gangsterzy udają się na ranczo Reyesów, aby zgładzić Franca. Podają się za dostawców. Zacharias chce zmusić Juana do małżeństwa z Dinorą pod groźbą zabicia go. W samochodzie Zachariasa wybucha bomba pomyłkowo podłożona przez zabójców czychających na Franca. Jednak wszyscy wychodzą cało z eksplozji.

73 odcinek

Armando świętuje śmierć Franca, gdy ten wchodzi do restauracji. Wściekły zleceniodawca ma pretensje do gangsterów, ale ci spuszczają mu lanie. Pobity ląduje w szpitalu. Franco robi awanturę Rosario. Ma dość ciągłego nastawania na jego życie. Kobieta ostatecznie uświadamia sobie, że nie może liczyć na jego uczucie. Postanawia spotykać się z przypadkowymi mężczyznami.

74 odcinek

Franco spotyka się z Saritą na granicy ich hacjend, Sarita mówi, że bezpieczniej będzie, jeśli się spotkają tam gdzie ostatnio. Gdy przyjeżdża, Franco już jest na skale. Franco próbuje przekonać ją, by namówiła Normę do powrotu do Juana. Kobieta podchodzi do tego sceptycznie, przypominając, że kiedyś sama zrobiłaby wszystko, by ich rozdzielić, ale w końcu mówi, że się zastanowi. Jednak gdy rozmawia z Jimeną w hacjendzie, jest pewna, że nic nie powie Normie. Oscar spotyka się Jimeną w kawiarni, by wraz z prawnikami uzgodnić warunki ich rozwodu. Okazuję się, że Oscar sądził że prawnik Jimeny wystarczy, więc nie wziął swojego. Jimena postąpiła tak samo, sądząc że on na pewno weźmie swojego adwokata. Gdy sprawa się wyjaśnia, postanawiają odłożyć na bok sprawę rozwodu. Oscar przekonuje Jimenę, by ta namówiła Normę do powrotu do Juana. Norma jest jednak pewna swojej decyzji i chociaż uważa że Dinora coś knuje, to nie zmienia zdania. Ruth spędza całe dnie z Antoniem i postanawia, że musi się usamodzielnić. Gdy oznajmia matce, że ma zamiar zamieszkać w swoim mieszkaniu, Raquel wpada w histerię i oznajmia, ze dziewczyna powinna spędzać cały swój wolny czas z rodzicami. Stan zdrowia Calisto się pogarsza, mimo to Raquel wszędzie go ze sobą zabiera, bo jak wyjawia Gabrieli, boi się że Calisto może przez przypadek wyznać Ruth, kto jest jej prawdziwą matką. Sarita ma dość samowoli Fernanda i jedzie na granicę hacjend Elizondów i Reyesów, gdzie Fernando urządza awanturę pracownikom. Sara włącza się do dyskusji, która przeradza się w kłótnię. Wszystko to widzą Juan i Franco. Fernando obraża Sarę, za co ona go policzkuje. Mężczyzna uderza kilkakrotnie Sarę i rzuca nią o ziemię. Franco momentalnie reaguje i powala go na ziemię. Do bójki przyłącza się Juan i uderza Fernanda. Fernando wstaje i ucieka na koniu. Franco przysięga Sarze, że jeśli Fernando będzie próbował jej zrobić krzywdę, on nie ręczy za siebie. Rubinski i Herzog proszą o wybaczenie Armanda i postanawiają że niedługo znowu spróbują zabić Franca Reyesa. Pepita i Panchita odwiedzają go w szpitalu. Armando wyznacza jednego ze swoich ludzi, by cały czas pilnował Rosario. Kobieta czuje się osaczona i przysięga, że odzyska wolność.

75 odcinek

Siostry Elizondo są wzburzone tym, że Fernando uderzył Sarę. Jednak ich matka go usprawiedliwia. Norma postanawia dowiedzieć się, czy Gabriela wzięła udział w spisku przeciwko córce. Raquel wraz ze swoim siostrzeńcem przybywa do biura Leandra. Każe Mu bezzwłocznie zwolnić Ruth. Gdy ten się nie zgadza, proponuje mu pieniądze w zamian za wyrzucenie Ruth z domu mody. Córka Raquel to słyszy i oburza się na matkę za jej działania. Eva przyjeżdża do domu mody w celu zakupienia ubrań, jednak tak naprawdę chce zobaczyć Ruth. Fernando próbuje ponownie skrzywdzić Juana Davida podczas gdy Norma się kąpie. Jednak kobieta zauważa Fernanda w swoim pokoju i zdąża zapobiec tragedii. Jej były mąż nieskutecznie próbuje ją namówić, by do niego wróciła i zapomniała o Juanie. Stwierdza, że jest gotów jej przebaczyć. Norma kategorycznie oznajmia, że Fernando to dla niej historia i wyrzuca go z pokoju, zakazując mu się zbliżać do Juana Davida. W domu mody Raquel spotyka Evę. Każe jej zapomnieć o Ruth i dać jej święty spokój. Gabriela i Fernando wraz z Dinorą obmyślają plan rozdzielenia Normy i Juana. Dinora proponuje rozpuszczenie plotki o rzekomym powrocie byłego męża do Normy. Na hacjendzie Reyesów Eva rozmyśla o Ruth. Bracia starają się ją pocieszyć. Oscar zna prawdę i próbuje namówić Evę do zwierzeń, gdy ta nie chce mówić, sam oznajmia rodzeństwu prawdę, że Ruth jest córką Evy. Po tym wyznaniu Eva postanawia się wyprowadzić i prosi, by ją zostawili w spokoju. Juan ostrzega, że zatrzymają ją siłą. Raquel robi wyrzuty Ruth, twierdząc że rodzice nic ją nie obchodzą i proponuje dziewczynie dwa razy więcej pieniędzy niż płaci jej Leandro, byle tylko została w domu. Dziewczyna nie może uwierzyć w słowa matki i wyrzuca jej zaborczość. Pragnie się usamodzielnić i sama na siebie zarabiać. Gdy oznajmia matce, że być może niedługo wyjdzie za Antonia, matka szantażuje ją pozbawieniem spadku. Ruth stwierdza, że nic ją to nie obchodzi i nie potrzebuje jej pieniędzy. Calisto znowu majaczy o Evie. Raquel jest załamana tym, że Ruth coraz bardziej zbliża się do Reyesów, bo obawia się jej przyjaźni z Evą. Czuje, że traci córkę. Eva opowiada braciom historię oddania córki rodzinie Uribe.

76 odcinek

Po przemyśleniu sprawy i pod naciskiem Raquel, która marzy o tym, by dziewczyna odeszła ze sklepu, Ruth postanawia zrezygnować z pracy w Domu Mody Leandra i składa wymówienie. Norma również postanawia zrezygnować z pomagania Emilce w jej gabinecie dentystycznym. Boi się o bezpieczeństwo Juana Davida. Wie, że Fernando w każdej chwili może próbować zrobić mu krzywdę, bo mimo zakazów Fernando nie ma zamiaru przestać widywać się z dzieckiem. Do Reyesów przyjeżdża Dinora i pragnie ich zaprosić na kolację. Mimo protestów Juana, Franco stwierdza, że na pewno przyjdą. Później wyjaśnia Juanowi i Oscarowi, ze Dinora za wszelką cenę chce usidlić Juana i na kolację pójdzie tylko on z Oscarem. Ruth swym odejściem z pracy pragnie uspokoić Raquel, która martwi się jej kontaktami z Juanem, Oscarem i Frankiem Reyes. Jej znajomi źle przyjmują fakt, że ustąpiła matce i porzuciła myśli o samodzielności. Eva rozmawia z Raquel, która zarzuca jej konszachty z bandytami. Rozmawiają o Ruth, jej prawdziwa matka twierdzi, że ma prawo być nie tyle matką, co przyjaciółką dla Ruth. Raquel próbuje ją zastraszyć i zabrania jej widywania dziewczyny. Eva jednak, idąc za radą braci Reyes, ostro jej się przeciwstawia. Każe Raquel odnosić się do niej z szacunkiem, bo nie jest już młodą służącą Elizondów, a świadomą swoich praw kobietą. W czasie gdy rozmawiają, siostrzeniec Raquel, Benito, pożera zawartość kuchni Reyesów J Eva stwierdza, że może ofiarować Ruth miłość, której Raquel jej nigdy nie dała, bo traktowała córkę jak kolejny nabytek do swojego majątku. Ostrzega, ze jeśli Raquel wydziedziczy Ruth, ona jej pomoże. Raquel odchodzi i szukając siostrzeńca, stwierdza że wpadł on w stertę końskiego łajna, gdy szukał łazienki. Siostry Elizondo dyskutują z Fernandem na temat sposobu, w jaki traktuje pracowników. Mężczyzna jest wściekły, że wtrącają się w jego pracę na hacjendzie. Jednak na polecenie Gabrieli nie okazuje gniewu i zgadza się z siostrami. Chce zyskać przychylność Normy. Gabriela, chcąc pokazać córkom, że całkowicie popiera Fernanda, zaprasza go na obiad do restauracji.

77 odcinek

Calixsto wyznaje Ruth, że nie jest córką Raquel, jednak ta myśli, że ojciec żartuje. Pepita rozmawia z gorylem Armanda o samopoczuciu właściciela baru i o jego problemach z Rosario. Podczas gdy Armando próbuje się dodzwonić ze szpitala do Fernanda, ten je kolację w restauracji z Gabrielą. Jest ciekawy, dlaczego to właśnie jego wybrała na męża dla Normy, skoro nie miał pieniędzy. Gabriela odpowiada, iż Fernando posiada klasę i urodę (taa... przyp. Autora). Fernando ujmuje jej dłoń. Rosario dostaje ataku szału z powodu Pepity i ciągłej obserwacji ze strony goryla. Panchita radzi jej porozmawiać z mężem o ich związku. Rosario oświadcza, że to nie potrwa długo i rozwiedzie się z Armandem. Juan spotyka Saritę na granicy hacjend i prosi, by przekazała Normie, że chce zobaczyć dziecko. Sarita proponuje, że skoro Norma nie chce zanieść dziecka Juanowi, ona to zrobi. Pepita zaprasza Martina na imprezę z okazji jubileuszu baru „Alcana”. Armando oświadcza, ze nigdy nie da Rosario rozwodu, chyba że go zabije. Kobieta proponuje gorylowi Armanda dwa razy tyle ile mu daje Armando, byle tylko przestał za nią chodzić krok w krok. Jednak on jest lojalny wobec szefa i nie daje się przekonać. Ku uciesze Franka Sarita przyjeżdża z Juanem Davidem na hacjendę Reyesów. Podczas gdy ojciec i wujek Oscar bawią się z dzieckiem, on zabiera Sarę na spacer. Pragnie okazać jej czułość, jednak ona prosi by nie trzymał jej za rękę, a już na pewno jej nie całował. Franko pragnie umówić się nią na spotkanie. Gdy Sara wraca do domu, matka robi jej wymówki. Dzwoni Dinora i wyjawia, ze ma plan jak usidlić Juana. Nie wie jednak o planie braci Reyesów. W tym czasie Juan wypytuje Franca o jego stosunek do Sarity, jednak Franco odpowiada wymijająco. Brat ostrzega go, że Sara ma najgorszy charakter z trzech sióstr. Mówi także, że jego najmłodszy brat zawsze trafia na „trudne” kobiety, takie jak Rosario. Franco żąda, by nawet nie porównywał Sarity z Rosario. Sara wyjawia Normie, iż jest pewna miłości Juana do niej. Powoli zaczyna się przekonywać do Juana. Martin szukuje się do wyjścia i czekając na Pepitę, wdaje się w sprzeczkę z córką. Dinora, nieświadoma planu Franca i Oscara, instruuje rodzinę, jak mają się zachowywać w czasie wizyty braci. Jej intryga ma na celu zmuszenie Juana do małżeństwa przez jej dalekich krewnych, z powodu rzekomego gwałtu na niej samej.

78 odcinek

Martin podstępnie wymyka się z hacjendy i ku złości Gabrieli, jedzie wraz z Pepitą na uroczyste obchody rocznicy otwarcia baru „Alcala”, którego Pepita jest tymczasową zarządczynią. Jest zachwycony. I świetnie się bawi. Poznaje pozostałe piosenkarki „Alcali” - Panchitę i Rosario. Jego córce to się bardzo nie podoba i domaga się od Normy i Jimeny, żeby zawiozły ją do baru, aby wyciągnąć stamtąd dziadka Martina. Siostry się nie zgadzają, gdyż uważają, że dziadkowi należy się trochę rozrywki, w końcu jest przykuty do wózka i całymi dniami musi siedzieć w domu Elizondów i wysłuchiwać humorów i pretensji Gabrieli. Gabriela usiłuje telefonicznie znaleźć Fernanda, żeby on jej pomógł. Niestety, Fernando właśnie odwiedza Armanda w szpitalu i nie jest osiągalny. W końcu Gabrieli udaje się dodzwonić do Fernanda i prosi go o pomoc w sprawie swojego ojca. Fernando jedzie z nią do baru. Franco i Oscar przyjeżdżają do hacjendy Rosalesów na proszoną kolację. Dinora jest rozczarowana i zła, że Juan z niej zakpił i nie przyjechał. Jest zdenerwowana, ze jej plan zmuszenia Juana do małżeństwa nie wypalił. W obecności całej jej rodziny najadła się wstydu. Oscar i Franco są usatysfakcjonowani, że udało im się nie dopuścić do niezręcznej sytuacji i uratowali związek Normy i Juana. Wściekła Dinora jedzie do hacjendy i robi awanturę najstarszemu z braci. Tuż po niej przyjeżdża Norma, która chce wyjaśnić swoje relacje z Juanem. Eva i Quintina nie wiedzą co zrobić, by Norma znowu nie uwierzyła w pozory.

79 odcinek

Dinora przychodzi do hacjendy Reyesów. Ma żal do Juana, że nie przyszedł na kolację i przyniósł jej wstyd przed całą rodziną. Juan ostro ją odpycha o siebie i po raz kolejny tłumaczy, że kobieta nie ma na co liczyć. Dinora zdaje sobie sprawę, że Juan ją odrzuca, ale za wszelką cenę chce go zdobyć. Nie rozumie, że nie ma szans. W tej samej chwili przychodzi do hacjendy Norma. Sama nie rozumie, dlaczego tu przyszła. Eva próbuje ją zatrzymać, podczas gdy Quintina zawiadamia Juanam o jej przybyciu. Chcą zrobić wszystko, byle tylko Norma nie zobaczyła Dinory. Juan wymyka się do niej. Rozmawiają, na początku oficjalnie, a potem Juana zawiadamia ją o wizycie Dinory i pyta ją czy to prawda, że znowu wychodzi za Fernanda. Norma zaprzecza i jest oburzona kłamstwem Dinory. Quintina pilnuje Dinory w kuchni, jednak kobieta ucieka by znaleźć Juana. Manolo wraca na hacjendę, bo wydaje mu się, ze zostawił gdzieś portfel. W wyniku nieporozumienia Dinora myli z nim Manola i usiłuje go zdobyć. Juan i Norma widzą ich w niedwuznacznej sytuacji. Dinora nieskutecznie próbuje przekonać ich, że Manolo próbował ją zgwałcić. Wszyscy wierzą chłopakowi, który twierdzi, że to ona się na niego rzuciła. Norma wierzy Juanowi i zapewnia go, że wszystko w porządku. Norma wychodzi, ale Juan ją dogania, całują się, kobieta zapewnia go o swojej miłości. Wściekła Dinora, wracając do samochodu po kolei uderza Manola, Miguela, Franca i Oscara. Martin bawi się na przyjęciu z okazji jubileuszu otwarcia baru. Zabawa kwitnie, staruszek jest uwielbiany, gdy nagle zjawia się Gabriela z Fernandem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy ten ostatni chce na siłę zabrać stamtąd staruszka. Martin traci przytomność. Gabriela zabiera go na hacjendę. Upiera się, by nie jechać do szpitala. Dziadek jest umierający. Pepa obwinia się za atak Martina, czuje że to przez nią tak się stało. Panchita ją pociesza.

80 odcinek

Martin jest umierający. Pepita obwinia się, że przez nią staruszek źle się poczuł. Fernando wyjawia Armandowi, że życzy Martinowi śmierci. Pozostali bardzo martwią się jego stanem zdrowia. Do hacjendy Elizondów przychodzą goście: Raquel i Ruth, Dinora z rodzicami. W chwilę później zjawia się ksiądz z kilkoma sąsiadkami. Kiedy zaczynają się modlić za duszę Martina, ten nagle się budzi.

81 odcinek

Norma dowiaduje się o kłamstwach Gabrieli, Fernanda i Dinory. Ta druga czuje się pokonana i zawstydzona. Wyraża zgodę na ślub córki. Martin budzi się i urządza żałobnikom awanturę. Rodzina i przyjaciele nie posiadają się z radości. Juan i Norma ustalają z Gabrielą szczegóły ślubu. Rozgoryczony Fernando sprzymierza się ponownie z Dinorą, by walczyć o pieniądze Elizondów. Bracia Reyesowie grają serenadę pod oknami sióstr Elizondo. Jimena i Norma nie wiedzą, że jest ona przeznaczona również dla Sary. Raquel przepędza z domu narzeczonego córki.

82 odcinek

Leandro trapi się z powodu odejścia Ruth z pracy i powrotu matki z podróży dookoła świata. Eva Rodriguez martwi się, bo straciła okazję spotykania córki. Oscar denerwuje się ponurym jej nastrojem. Fernando jest przygnębiony zbliżającym się ślubem Normy i Juana. Jimena niepokoi się, czy ceremonia się uda. Ruth jest zdegustowana faktem, że matka coraz bardziej izoluje ją od świata. Pepita i Panchita cieszą się z ozdrowienia Martina. Leandro z radością przygotowuje kreacje ślubne dla Normy i Juana. Franco i Sara są podekscytowani randką.

83 odcinek

W sklepie Leandra niespodziewanie zjawia się jego matka, Melisa. Wprowadza wielkie zamieszanie. Dowiaduje się o powiązaniach Leandra z rodziną Reyesów. Evę bardzo martwi przyjazd kobiety, bo ona wie, że Ruth nie jest córką Raquel. Obawia się, że w chwili wzburzenia może wyjawić Ruth prawdę. Norma szykuje się do ślubu, co bardzo martwi Gabrielę, która nie chce stracić kontaktu z wnukiem. Jimena przyznaje się matce, że nie chce rozwodu z Oscarem. Fernando śledzi Sarę, gdy ta jedzie na spotkanie z ukochanym. Okazuje się, że to Franco.

84 odcinek

Gabriela słyszy, że Sara rozmawia z ukochanym. Pragnie wiedzieć, kim jest, ale dziewczyna nie chce jej powiedzieć. Gabriela ma nadzieję, że jej wybranek będzie taki, jakiego sobie dla niej wymarzyła. Sarę dręczą coraz większe wyrzuty sumienia, bo ma świadomość, że zawiodła mamę. Chce ją jednak przekonać, że Fernando nie zarządza dobrze hacjendą i wydaje zbyt wiele pieniędzy. Gabriela go broni. Rosario przyjeżdża do hacjendy Reyesów. Chce rozmawiać z Frankiem. Ten postanawia po raz ostatni się z nią rozmówić.

85 odcinek

Rosario ostrzega Sarę, że jest gotowa uczynić wszystko z miłości do Franca. Sara wyznaje siostrom, że spotyka się z tym ostatnim. Melisa przychodzi do Raquel z pretensjami. W czasie kłótni wykrzykuje, że Ruth nie jest jej córką. Dziewczyna przez przypadek wszystko słyszy. Raquel mówi jej, że wzięła ją z sierocińca. Ruth ucieka z domu. Franco i Sara spotykają się w restauracji. Przychodzą tam bandyci, którzy chcą go zabić.

86 odcinek

Zamach na życie Franca nie udaje się. Miguel i Manolo spotykają Ruth. Są przerażeni. Myślą, że to duch Libii. Zrozpaczona Raquel szuka córki. Przychodzi do domu mody Leandra i urządza awanturę. Tymczasem bracia Reyesowie przyjmują Ruth do hacjendy i postanawiają traktować ją jak siostrę. Dziewczyna mówi, że nigdy nie wróci do domu. Armando każe Memowi zabić Rosario.

87 odcinek

Na rozkaz Armanda Memo porywa Rosario, by ją zabić. Ta nie wierzy, że mąż wydał takie polecenie. Po długich namowach udaje jej się skłonić Mema, by zamiast niej zgładził Armanda. Mężczyzna sprowadza nową wspólniczkę do mieszkania i pozoruje jej ucieczkę. Raquel załamuje się po ucieczce Ruth z domu. Dziewczyna zostaje przyjęta przez braci Reyesów jak siostra. Eva jest szczęśliwa, mając przy sobie córkę. W domu braci zjawia się pani Hortensja. Matka Manola i Miguela traci przytomność na widok Ruth, którą bierze za Libię.

88 odcinek

Pani Hortensja jest przekonana, że Ruth to duch Libii, który chce zabrać ją ze sobą do piekła. Uważa, że Libia mści się na niej za to, że namówiła ją do wizyty u Elizondów. Raquel jest zrozpaczona faktem, że Ruth nie daje znaku życia. Oskarża przybraną córkę o niewdzięczność. Memo udaje przed Armandem, że Rosario nie żyje, a przed jej koleżankami, że uciekła od męża. Policja prowadzi dochodzenie przeciwko Armandowi, którego bracia podejrzewają o wydanie polecenia zabicia Franca. Gabriela wyrzuca Olegaria z pracy po jego bójce z Fernandem.

89 odcinek

Po odejściu Ruth Melisa, Benito i Leandro pragną wspierać Raquel. Siostry Elizondo dowiedziały się, że Ruth przebywa w domu Reyesów. Jimena bardzo nieumiejętnie skrywa zazdrość. Jednak bracia Reyesowie traktują ją jak siostrę, bo bardzo przypomina im nieżyjącą Libię. Gabriela martwi się, że Martin, jej ojciec, wyjawi Ruth prawdę o jej matce. Armando wychodzi ze szpitala. Prosi Mema, by zawiózł go tam, gdzie znajduje się ciało Rosario. Armando nie wie, że podwładny nie zabił jego żony, a wręcz zawarł z nią pakt - ma zabić pracodawcę.

90 odcinek

Jimena robi Oscarowi scenę zazdrości o Ruth. Juan i Norma uzgadniają, że jednak zaproszą Rosalesów na ślub. Gabriela zastaje Jimenę i Oscara w niedwuznacznej sytuacji. Urządza mężczyźnie awanturę. Jimena informuje mamę, że gdy tylko Norma i Juan się pobiorą, ona zamieszka z Oscarem w hacjendzie Reyesów. Memo podejmuje kolejną próbę zabicia Armanda. W jej wyniku ginie Duglas, Armando uchodzi z życiem. Rosario robi Memowi wyrzuty. Dinora odwiedza Gabrielę. Mówi jej, że była u Juana i zmusiła go, by zaprosił ją i jej rodzinę na ślub.

91 odcinek

W hacjendzie Reyesów zjawia się Raquel z przyjaciółkami. Chcą za wszelką cenę zabrać stamtąd Ruth. Dziewczyna nie ma zamiaru wracać do domu. Reyesowie w oryginalny sposób odprawiają natrętne kobiety. Armando rozpacza po śmierci Rosario. Tymczasem Memo wpada na pomysł, jak pozbyć się pracodawcy. Nie osiąga zamierzonego rezultatu, a sam trafia do szpitala. Martin mówi wnuczkom, że Ruth nie jest biologiczną córką Raquel.

92 odcinek

Do hacjendy Reyesów przyjeżdża Melisa z synami. Ruth mówi chłopcom, że nie jest córką Raquel. Armanda odwiedzają Herzog i Rubinski. Twierdzą, że widzieli Rosario żywą. Wszyscy trzej jadą do domu Mema. Rosario udaje się uciec. Armando idzie do szpitala, by zemścić się na Memie. Jimena przeprasza Ruth za zachowanie. Dinora obmyśla plan, w jaki sposób zepsuć ślub Juana i Normy.

93 odcinek

Bracia Reyes zjawiają się u Elizondów, aby porozmawiać z Normą. Ślady krwi w pobliżu samochodu pozostawionego przez Juana budzą jej przerażenie. Córki Gabrieli pomagają chłopcom w poszukiwaniach. OdcinekTymczasem Dinora wdaje się w bijatykę z przesłuchującym ją policjantem. Rosalesowie przyjmują wizytę policji jako wielką niesprawiedliwość. Również Fernando nie jest tym zachwycony. Jest pewien, że córki Gabrieli wskazały go jako podejrzanego. Fernando próbuje dowiedzieć się od Dinory, czy ma ona coś wspólnego ze zniknięciem Juana. Dinora zaprzecza. Juan leży skrępowany w nieznanym miejscu.

94 odcinek

Franco bardzo przeżywa zniknięcie Juana. Armando i Fernando zastanawiają się, co mogło się stać z Juanem. Ciekawi ich również, gdzie może ukrywać się Rosario, która uciekła w wielkim pośpiechu zostawiając wszystkie swoje rzeczy. Dinora bardzo często jeździ do szopy, w której więzi Juana. Usiłuje przekonać go, że nie ma wyjścia i powinien się nią zainteresować. Juan jest nieugięty, mimo że jest potwornie traktowany przez Dinorę i jej zbirów. Leandro usiłuje namówić Ruth, by wróciła do pracy do Centrum Mody. Dziewczyna woli zostać w hacjendzie i wspierać Oscara i Franca. Manolo i Miguel podejrzewają, że Dinora mogłaby mieć coś wspólnego z porwaniem Juana, ponieważ mieli już okazję poznać ją od najgorszej strony. Policja, badając sprawę zniknięcia Juana, odwiedza Raquel. Podejrzewają ją i jej przyjaciółki o chęć "ukarania" Juana. Raquel jest oburzona.

95 odcinek

Ślub i wesele zostały odwołane. Właściciele okolicznych hacjend przyszli wyrazić swoją solidarność z Reyesami. Dinora po raz kolejny usiłuje przekonać Juana, że powinien zrezygnować z Normy i zainteresować się nią, bo tworzyliby idealną parę. Raquel podejmuje jeszcze jedną próbę wyciągnięcia Ruth z hacjendy Reyesów. Dinora zaprasza Fernanda i Gabrielę na kolację. Gabriela się zgadza ponieważ chce choć na chwilę, wyjechać z hacjendy i odpocząć. Ruth namawia Oscara na przejażdżkę konną. Trafiają na ziemie Rosalesów. Znajdują tam opuszczoną szopę. Kiedy chcą sprawdzić, co w niej jest, zatrzymują ich "ochroniarze" Rosalesów i wypraszają z terenu. Dinora z matką przychodzą do Elizondów, by wyrazić swoje poparcie. Dochodzi do sprzeczki między Dinorą i Normą, która kończy się bijatyką.

96 odcinek

Policja w dalszym ciągu nie trafia na ślad Juana. Juan mówi Dinorze, że nigdy nie odwzajemni jej uczucia. Olegario zostaje zarządcą w hacjendzie Reyesów. Ruth postanawia pomóc matce Miguela i Manuela. Czuje się odpowiedzialna za stan zdrowia pani Hortensji. Dziewczyna coraz częściej zastanawia się, dlaczego Eva tak się o nią troszczy. Herzog i Rubinski łapią Rosario. Armando ma pretensje do Panchity, że ukrywała przyjaciółkę

97 odcinek

Bliscy Juana zastanawiają się, kto mógł go porwać i dlaczego. Pepita boi się, że Armando uzna ją za wspólniczkę Panchity. Radzi Panchicie, żeby nie mieszała się w relacje Armanda i Rosario. Raquel jest załamana tym, że Ruth zamieszkała u Reyesów. Ruth spotyka się z mężem pani Hortensji. Ten nie chce słyszeć o oddaniu żony do szpitala. Hortensja przez przypadek znów widzi dziewczynę. Jest przekonana, że to Libia Reyes, która przyszła ją zabrać do piekła. Przerażona kobieta ucieka i wpada pod samochód.

98 odcinek

Armando stwierdza, że albo pogodzi się z Rosario, albo ją zastrzeli. Postanawia pogodzić się z nią, ale ona marzy jedynie o rozwodzie. W takiej sytuacji, Armando daje Rosario rewolwer i proponuje jej, by go zabiła. Jeśli tego nie zrobi, on ją zabije, a potem popełni samobójstwo. Doprowadzona do ostateczności Rosario strzela, ale tylko rani Armanda, który traci przytomność. Ruth śni się Libia. Znajdują się w pobliżu chaty na ziemiach Rosalesów. Libia idzie po Juana. Ruth uważa, że to proroczy sen. Jedzie więc na hacjendę Rosalesów. Tam dowiaduje się, że Zacarias nigdy nie zatrudniał strażników do strzeżenia hacjendy. Postanawia więc po raz kolejny zbadać okolice tajemniczej chaty. Niestety, bandyci wynajęci przez Dinorę łapią ją i zaciągają do chaty. Właśnie mają zabić Juana. Ruth jest przerażona.

99 odcinek

Zbiry na usługach Dinory mają rozkaz zabicia Juana. Zamierzają to zrobić, ale najpierw chcą się zabawić z piękną Ruth. Niespodziewanie wpada Dinora. Bije ich i wyrzuca z chaty. Ruth udaje się uwolnić Juana. Obezwładniają Dinorę. Następnie wyruszają w trójkę do najbliższego domu, żeby oddać Dinorę w ręce policji. Niestety, ludzie Dinory trafiają na ich ślad i uwalniają swoją pracodawczynię. Dinora każe zabić Ruth i Juana. Bandyci nie potrafią jednak zastrzelić pięknej kobiety. Bracia Reyes wyruszają na poszukiwanie Ruth. Siostry Elizondo dołączają do nich. Natrafiają na płonącą chatę, którą Dinora kazała podpalić. W zgliszczach znajdują wisiorek Juana. Norma nalega, by rozejrzeli się po najbliższej okolicy. Juan i Ruth słyszą nawoływania Normy, ale ona nie słyszy ich. W tym czasie sąsiedzi, zaniepokojeni strzelaniną w mieszkaniu Rosario, zawiadamiają policję. Armando odzyskuje przytomność i bierze winę za strzały na siebie. Tłumaczy, że przypadkowo się postrzelił, czyszcząc broń. Pogotowie zabiera go do szpitala. Rosario jest przerażona i zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie życzy Armandowi śmierci.

100 odcinek

Dinora Rosales pośpiesznie wyjeżdża za granicę, nie zdradzając rodzinie celu podróży. Policjanci na próżno ponownie przepytują rodziców na jej temat. Państwo Rosales odgrażają się inspektorowi, że złożą protest u gubernatora. Policja zaczyna łączyć zniknięcie Juana i Ruth z innymi przypadkami zaginięć. Inspektor odradza Oscarowi i Frankowi poszukiwania na własną rękę, ci jednakże decydują się szukać nawet w nocy. Telefon od Dinory potwierdza przypuszczenia Normy, że to ona jest autorką porwania Juana.

101 odcinek

Raquel po raz kolejny wyprawia się do hacjendy braci Reyes, by urządzić awanturę. Na miejscu dowiaduje się, że wszyscy mieszkańcy pojechali szukać Juana i Ruth. Jest przekonana, że nie zobaczy więcej swojej córki. Podobną obawę żywi Sara. Armando wychodzi ze szpitala i daje Rosario dowód gorącej miłości. Rosario przyrzeka mu, że nie zdradzi go z jego największym rywalem, Frankiem. Juan ostatkiem sił niesie Ruth. Dostrzegają ich członkowie ekipy poszukiwawczej. Juan nie może uwierzyć, że znowu widzi Normę. Eva cieszy się z odnalezienia Ruth. Rodzice Dinory przyjeżdżają do braci Reyes, aby domagać się od Juana wycofania oskarżenia.


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Paolcia
GOOD
GOODJoined: 02 May 2007
Posts: 788
Read: 0 topics

Warns: 0/4

PostPosted: Fri 9:29, 06 Jul 2007    Post subject:

Odcinek 102
Raquel jedzie do hacjendy braci Reyesów. Tam dowiaduje się, że wszyscy
pojechali szukać Juana i Ruth. Obawia się, że życie dziewczyny jest zagrożone. Tymczasem Armando wychodzi ze szpitala. Rosario przyrzeka, że będzie mu wierna. Wyczerpani Juan i Ruth zostają w końcu odnalezieni. Rodzice Dinory domagają się od mężczyzny wycofania oskarżenia.

Odcinek 103
W domu Reyesów wszyscy świętują odnalezienie Juana i Ruth. W czasie przyjęcia ta ostatnia znika z tajemniczym mężczyzną. Zaniepokojona Eva wzywa na pomoc Juana. Okazuje się, że dziewczyna spotkała się z Antoniem. Chłopak postanowił zrezygnować ze studiów w Europie i wrócił bez wiedzy rodziców. Melisa proponuje, by u niej zamieszkał. Gabriela prosi Sarę o złożenie obietnicy, że nigdy jej nie opuści. Fernando usiłuje wmówić tej drugiej, że Franco nadal kocha Rosario Montes. Dochodzi do bijatyki, w której biorą udział wszystkie panny Elizondo.

Odcinek 104
Dziewczyny każą matce wybrać między nimi a Fernandem. Juan i Oscar jadą z policją i don Zacariasem, aby poszukać szczątków byłych narzeczonych Dinory. Na miejscu znajdują tylko spalony dom. Oscar jest bardzo zawiedziony. Sara spotyka się z Frankiem. Nie zauważa jednak, że Fernando ją śledzi. Zakochani spotykają się w opuszczonym domu. Fernando przywozi tam Gabrielę, która zastaje parę w niedwuznacznej sytuacji.

Odcinek 105
Gabriela zmusza Franca do zostawienia Sary i opuszczenia hacjendy Elizondów, Fernandowi każe wracać na koniu Sary do domu. Sama wciąga Sarę do chaty i bije ją pejczem. Dziewczyna wyrywa jej go z rąk i nie chce wracać do hacjendy. Jimena i Norma dowiadują się od Fernanda, gdzie jest Sara i przyjeżdżają po nią. Są oburzone postępowaniem matki. Wzywają lekarza, by opatrzył rany Sary. Każą matce wybrać między nimi a Fernandem. Gabriela postanawia przemyśleć sprawę i przekazać decyzję wieczorem. Reyesowie niepokoją się, bo Sara nie daje znaku życia.

Odcinek 106
Benito żali się Raquel, że Antonio Coronado, narzeczony Ruth, zamieszkał u Melisy i jest tam hołubiony. Raquel prosi go, żeby jednak wytrzymał, bo musi mieć informatora w domu siostry, który opowie jej, co się dzieje z Ruth. Franco i Ruth odwożą mamę Manola i Miguela do sanatorium. Początkowo kierownictwo placówki stwarza im problemy, ale gdy dowiadują się, że Franco, właściciel supermarketów Trueva, jest ich największym dobroczyńcą, szybko przyjmują Hortensję. Martin jest rozczarowany faktem, że Sara zakochała się we Francu.

Odcinek 107
Fakt, że Gabriela i Fernando się zaręczyli, budzi skrajne emocje w rodzinie i wśród znajomych. Mężczyźnie udaje się przekonać Gabrielę do tego, by wkrótce wzięli ślub. Bracia Reyesowie namawiają siostry Elizondo, by przeniosły się do nich. One jednak decydują się pozostać przy matce. Franco dostaje się do domu Sary i na miejscu orientuje, że została pobita. Fernando i Armando świętują rychły ślub tego pierwszego z Gabrielą. Tymczasem kobieta wierzy, że przyszły mąż obroni ją przed zagrożeniem ze strony braci Reyesów.

Odcinek 108
Pepita dochodzi do wniosku, że ślub Fernanda jest zwieńczeniem jego intrygi. Córki Gabrieli są przerażone zaślepieniem matki i ewentualnymi skutkami małżeństwa. Raquel wypomina przyjaciółce wybór mężczyzny, ale w końcu zgadza się zostać świadkiem na ślubie. Świadkiem Fernanda ma być Armando Navarro. Rosario ma nadzieję, że związek tego pierwszego pomoże jej w zemście na Francu i Sarze. Siostry Elizondo nie zamierzają towarzyszyć matce podczas ceremonii. Wyjeżdżają wraz z dziadkiem do domu w Santa Clara.

Odcinek 109
W hacjendzie Elizondów trwają przygotowania do ślubu Gabrieli. Armando organizuje wieczór kawalerski Fernanda. Don Martin jest przygnębiony ślubem córki. Juan zastanawia się, jakie konsekwencje przyniesie małżeństwo Gabrieli. Tymczasem Dinora bawi się na jednej z egzotycznych wysp. Gabriela i Fernando pobierają się.

Odcinek 110
Na przyjęciu weselnym zjawiają się Armando i Rosario. Fernando cieszy się tym, co zyska dzięki małżeństwu. Benito poznaje Belindę. Dziewczyna polewa mu przez przypadek sałatkę środkiem przeczyszczającym. Szukając toalety, trafiają do pokoju Gabrieli. Martin podsłuchuje dochodzące stamtąd niedwuznaczne odgłosy. Rodzina Belindy oskarża Benita o splamienie honoru dziewczyny. Fernando przekonuje Gabrielę, że powinna zapomnieć o córkach.

Odcinek 111
Pod nieobecność Gabrieli i Fernanda, którzy wyjechali w podróż poślubną, Pepita odwiedza don Martina i urządzają zabawę. Na imprezę przyjeżdżają siostry Elizondo. Bracia Reyesowie, którzy właśnie wrócili z Santa Clara, są zaskoczeni, słysząc muzykę i odgłosy zabawy. Kiedy okazuje się, że don Martin i Pepita urządzili ją, przyłączają się. Raquel opowiada Melisie i Leandrowi o zachowaniu się Benita w czasie wesela Gabrieli. Wszyscy podejrzewają, że chłopak chciał zgwałcić Belindę, kuzynkę Dinory. Postanawiają odwiedzić Rosalesów.

Odcinek 112
Benito zaczyna dostrzegać dobre strony ślubu z Belindą. Kiedy się pobiorą, Raquel odda mu część majątku. Usiłuje przekonać do tego Belindę. Dziewczyna powoli ulega. Ojciec Antonia stawia mu ultimatum - albo wróci do domu, albo może zapomnieć o rodzinie. Ten nie poddaje się i postanawia nie wracać do domu, bo chce być z Ruth. Dziewczyna nie popiera jego decyzji. Uważa, że powinien wrócić do rodziny i skończyć studia. Gabriela dzwoni do domu z podróży poślubnej i rozmawia z Normą. Fernando włącza się do rozmowy i grozi siostrom.

Odcinek 113
Jimena została najbardziej poszkodowana w wypadku na drodze. W szpitalu odwiedzają ją rodzina i przyjaciele. Oscar pociesza dziewczynę. Podejrzenie o spowodowanie wypadku znowu pada na Dinorę Rosales. Jej rodzina oburza się na te zarzuty. Być może w sprawę była zamieszana Rosario. Ojciec Antonia odnajduje Ruth u braci Reyesów i żąda, aby zostawiła jego syna w spokoju. Gabriela zaczyna rozumieć, że mąż jest hazardzistą. Pepita odpowiada pięściami na bezczelne zachowanie klientów baru.

Odcinek 114
Leonidas Coronado grozi Melisie i Leandrowi w centrum mody. Zakazuje im interesować się jego synem. Fernando i Gabriela jadą w podróż poślubną. Podczas ich nieobecności atmosfera w domu i w hacjendzie braci Reyesów się poprawia. Pepita przychodzi do Martina, siostry Elizondo i Reyesowie odwiedzają się nawzajem. Oscar spędza wiele czasu w szpitalu u boku Jimeny. Jej lekarzem okazuje się surowy ojciec Antonia. Melisa postanawia przekonać go do zmiany nastawienia do syna.

Odcinek 115
Juan bezskutecznie ściga przestępców. Melisa spotyka się z Leonidasem, ojcem Antonia. Jimena wraca do zdrowia. Wkrótce zostanie wypisana do domu. Norma przekonuje siostrę, że powinna wrócić do męża. Podróż poślubna Gabrieli nie wygląda tak, jak kobieta sobie wymarzyła. Rosario spotyka się z Frankiem w jego biurze. Jimena mówi Oscarowi, że postanowiła z nim zamieszkać. Bracia Reyesowie odwiedzają don Filemona. Mężczyzna zatrudnił nową młodą sprzedawczynię.

Odcinek 116
Zatrzymano przestępców, którzy atakowali Reyesów. Wśród nich nie ma Dinory. Pepita organizuje przyjęcie powitalne dla Jimeny. Ta ostatnia obiecuje Oscarowi, że z nim zamieszka. Do hacjendy Elizondów przyjeżdża samochód. Domownicy myślą, że to Jimena. Okazuje się jednak, że Gabriela i Fernando wrócili z podróży poślubnej. Zabawa powitalna szybko się kończy. Kiedy zjawiają się Oscar i Jimena, rozpętuje się awantura. Fernando oskarża braci Reyesów o to, że nie dbają o bezpieczeństwo córek Gabrieli. Jimena postanawia zostać z matką.

Odcinek 117
Belinda chce, by Benito pomógł jej kupić dużo ubrań. Chłopak nie ma pieniędzy, a Leandro nie chce niczego mu sprzedać na kredyt. Między braćmi dochodzi do awantury. Armando i Rosario odwiedzają Gabrielę i Fernanda. Siostry i dziadek są tym oburzeni. Oscar nie może zrozumieć, dlaczego Jimena nie chce opuścić domu i zamieszkać z nim. Manolo i Miguel odwiedzają matkę w sanatorium. Fernando szuka nowych pracowników, którzy będą prowadzić dom i hacjendę. Rozmawia z Malcolmem i Carmelą, którzy kiedyś pracowali dla Eduviny, zmarłej żony Franca.

Odcinek 118
Concha, matka Antonia, robi Leonidasowi awanturę. Ma pretensje, że nie sprowadził jeszcze Antonia do domu. W trakcie kłótni Concha mówi mężowi, że Ruth mieszka u braci Reyesów. Leonidas postanawia rozmówić się z tą ostatnią i jedzie do hacjendy. Gdy spotyka Franca, pojmuje, że Concha i Raquel knują intrygę przeciwko Ruth. Fernando przedstawia rodzinie Malcolma i Carmelę, którzy zajmą się prowadzeniem domu i zarządzaniem hacjendą. Franco musi szybko interweniować, bo w jednej z fabryk ogłoszono strajk. Okazuje się, że robotnicy mało zarabiają.

Odcinek 119
Siostry Elizondo dowiadują się od Franca i Evy, jak zachowują się Carmela i Malcolm. Ta pierwsza rozstawia służbę po kątach. Para majordomusów wdaje się w awanturę z Martinem i Normą. Siostry są zaniepokojone obecnością tych ludzi w domu. Gabriela i Fernando po powrocie z podróży prowadzą ożywione życie towarzyskie. Bywają w klubie i organizują przyjęcia u siebie. Melisa zmienia nastawienia Leonidasa do Antonia. Ojciec i syn zaprzyjaźniają się. Antonio otrzymuje od ojca pieniądze na studia i utrzymanie oraz zgodę na związek z Ruth.

Odcinek 120
Gabriela i Fernando uważają, że zła opinia na temat pary nowych służących jest nieprawdziwa. Wbrew nadziejom dziewcząt nadają Carmeli i Malcolmowi szerokie kompetencje. Antonio postanawia zamieszkać w wynajętym mieszkaniu i dokończyć studia. W tym celu musi zrezygnować z pracy u Leandra. Armando prosi Fernanda i Gabrielę o pomoc w uzyskaniu członkostwa klubu. Będąc u Elizondów, Rosario wdaje się w bójkę z Sarą. Leonidas wyznaje Melisie uczucie i deklaruje, że dla niej rozwiedzie się z żoną. Kobieta jest bardzo zaskoczona.


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marissa
Moderator
ModeratorJoined: 30 Apr 2007
Posts: 2548
Read: 0 topics

Helped: 1 time
Warns: 0/4
Location: Orange Coutny

PostPosted: Fri 10:37, 06 Jul 2007    Post subject:

Odcinek 121

Dinora strzela do Juana. Mężczyzna jest przekonany, że został postrzelony przez Malcolma i wyrusza za nim w pościg. Carmela zaprowadza nowe porządki w domu. Bracia przyjeżdżają do hacjendy Elizondów. Wywiązuje się awantura. Fernando mówi Gabrieli, że Malcolm nie strzelał do Juana. Przekonuje kobietę, że nie należy zwalniać dwojga służących. Dinora przychodzi do pokoju Fernanda. Mężczyzna dowiaduje się, że zraniła Juana. Mówi o tym Armandowi.

Odcinek 122

Sara widzi Carmelę, gdy ta szuka czegoś w pokoju. Podwładna mówi jej, że Franco ogląda się za wieloma dziewczynami. Sara wyrzuca ją za drzwi. Antonio wyprowadza się od Melisy i wyjeżdża na studia. Ta odrzuca propozycję Leonidasa. Concha dowiaduje się, z kim mąż ją zdradza. Miguel i Manolo kłócą się z Olegariem. Nie podoba im się, że mężczyzna wykorzystuje Quintinę. Carmela doprowadza do zwolnienia Domingi.

Odcinek 123

Jimena przyprowadza Domingę do hacjendy Reyesów, po tym jak Fernando wyrzucił ją z hacjendy Elizondów. Quintina i Ewa bardzo się cieszą. Dominga nie może się doczekać, kiedy przywita się z Olegariem. W klubie stali bywalcy nie są zachwyceni pojawieniem się Armanda i Rosario. Juan wyrusza konno, by znaleźć tajemniczego intruza. Okazuje się, że to Dinora usiłuje go zastrzelić. Reyesowie zgłaszają to na policję, która przeprowadza śledztwo. Belinda informuje o tym Dinorę. Przekazuje też wiadomość od jej rodziców.

Odcinek 124

Sara nie chce dopuścić do tego, żeby Carmela wyrzucała wszystkie osobiste rzeczy don Martina. Dochodzi do awantury. Carmela jest zmuszona zrezygnować z planów. Gabriela i Fernando znowu wychodzą wieczorem z domu. Nadarza się okazja, by trzy siostry i dziadek mogli spokojnie zjeść kolację. Jimena, Sara i Norma obawiają się, że Malcolm skrzywdzi konie, podając im niewłaściwy pokarm. Armando niepokoi się tym, że nie wie, gdzie jest Rosario. Memo proponuje mu, że będzie ponownie śledził żonę szefa. Concha atakuje Melisę w klubie.

Odcinek 125

Ruth i Antonio cieszą się z życzliwego nastawienia ojca chłopaka. Jednak Antonio jest zły na tatę z powodu jego stosunku do kobiet. Olegario gra bowiem na dwa fronty, podrywając Quintinę i Domingę, która to odkrywa. Dinora zjawia się w domu rodziny Elizondo i domaga się od Fernanda, by załatwił jej kryjówkę. Armando przekonuje kumpla, żeby jej pomógł jako sojuszniczce w wojnie z braćmi Reyes. Dinora wprowadza się do mieszkania, będącego własnością Armanda. Jimena próbuje odgadnąć, z jaką kobietą spotyka się Fernando.

Odcinek 126

Carmela i Malcolm odnoszą się bez szacunku do wszystkich poza Fernandem i Gabrielą. Pomimo zakazu wchodzą do pokojów Normy i Martina. Malcolm zawiera układ z Fernandem, że będzie ukrywał odwiedziny Dinory, dzięki czemu Jimena nie dowiaduje się o tym. Norma niepokoi się o dziecko, podejrzewając Carmelę o złe zamiary. Pepita sugeruje Armandowi, by postarał się o nową gwiazdę, bo Rosario woli chodzić na przyjęcia. Dinora odwiedza Armanda w męskim przebraniu. Przekonuje się o jego dobrych intencjach.

Odcinek 127

Dinora odwiedza Armanda a Rosario widzi, jak się całują. Dinora przekonuje ją, że był to jedynie wyraz wdzięczności za użyczenie mieszkania. Fernando sprowadza do domu znajomych graczy. Malcolm i Carmela cieszą się z jego niefrasobliwości, sądząc, że tym łatwiej będzie go kontrolować. Siostry Elizondo postanawiają porozmawiać z matką na temat zachowania Fernanda. Rozmowa kończy się awanturą. Rosario przyjeżdża do hacjendy Elizondów. Fernando proponuje jej przejażdżkę po okolicy i daje konia Jimeny. Dziewczyna wyrusza za nimi w pościg.

Odcinek 128

Fernardo próbuje zgwałcić Jimenę. Z opresji ratują ją Sara i Franko. Chłopak opowiada o zajściu braciom. Oscar napada na Fernardo i dotkliwie go bije.

Odcinek 129

Norma, Sara i Martin przekonują Jimenę, by wyprowadziła się z domu. Jimena zgadza się. Gabriela chce złożyć doniesienie na Oscara.

Odcinek 130

Gabriela przeżywa odejście córki. Przysyła jej do hacjendy ulubionego konia. Franko proponuje braciom, by wybudowali dla siebie oddzielne domy.

Odcinek 131

Conchita zaskakuje męża rozmawiającego z Melisą. Grozi im bronią. Rosario odwieda Dinorę. Po powrocie dowiaduje się od męża, że Pepita jest w ciąży.

Odcinek 132

Norma i Martin czują się coraz mniej bezpiecznie we własnym domu. Naregionalnej imprezie Rosario spotyka Franka. Bezceremonialnie go uwodzi na oczach Armanda i Sary.

Odcinek 133

Hacjenda Elizondów zaczyna przynosić straty. Gabriela dowiaduje się też, że jej mąż chce sprzedać najlepsze konie po mocno zaniżonej cenie.

Odcinek 134

Sara nakrywa Malkolma na podglądniu Normy. Gabriela w końcu staje po stronie córek. Calixto wyjawia przybranej córce, że jej matką jest Eva.

Odcienk 135

Ruth prosi Evę o trochę czasu na oswojenie się z tą myślą. Quintina i Dominga postanawiają dać nauczkę Olegariowi. Nagle zjawia się Fernardo...

Odcinek 136

Fernardo urządza pokerowe spotkanie. Gabriela zaczyna mieć dość nałogu męża. Nieoczekiwanie Fernrdo zostaje oskarżony o pobicie Olegaria.

Odcinek 138
Melisa jest przygnębiona kolejnym atakiem zazdrosnej żony Leandra. Miguel i Manolo postanawiają zabrać mamę ze szpitala, aby nie dopuścić do przejęcia sklepu przez kochankę ich ojca. Okazuje się jednak, że pani Hortensja nadal jest chora. Fernando każe Gabrieli wyrzucić z domu Normę. Ta nie zgadza się na wyprowadzkę, mimo kolejnych gróźb Fernanda. Armando doradza przyjacielowi pozbycie się sióstr Reyes z hacjendy. Juan odwiedza Normę i dowiaduje się o wypadku Fernanda. Norma przemilcza, że były mąż próbował ją zgwałcić.

Odcinek 139
Leonidas wyśpiewuje serenadę pod oknem Melisy. Dinora odwiedza potajemnie hacjendę Reyesów. Pepa przestrzega Armanda przed Fernandem. Franco i Oscar przygotowują przyjęcie urodzinowe Juana Davida. Gabriela chce, żeby wnuk spędził swoje urodziny w jej domu. Benito z Belindą postanawiają zepsuć ten dzień Reyesom i donoszą Gabrieli o planowanej zabawie. Dinora przymierza się do zabicia Sary.

Odcinek 140
Syn Juana i Normy kończy rok. W hacjendzie Reyesów odbywa się wspaniałe przyjęcie urodzinowe. Carmela i Malcolm korzystają z nieobecności domowników i buszując po pokojach. Gabriela nakrywa ich, kiedy oglądają jej biżuterię. Fernando wraca ze szpitala. Po raz kolejny grozi Normie. Sara jest tego świadkiem. Jedzie po Juana. Kiedy Fernando zostaje z Normą sam w domu, postanawia wejść do jej pokoju i dać jej nauczkę.

Odcinek 141
Fernando wpadł w szał, chce dopaść Normę i jej dziecko. Wraz z Malcolmem wyważają drzwi do jej pokoju. Norma ukrywa się w łazience. Błaga don Martina, żeby sprowadził pomoc. W tym czasie Sara pojechała wezwać na pomoc Juana. Juan, wściekły wpada do hacjendy i zaczyna bić się z Fernandem. Rosario i Gabriela oprowadzają Arthura po ziemiach Gabrieli. Przypadkiem Gabriela dowiaduje się, że Fernando wystawił jej hacjendę na sprzedaż. Przekonuje Arthura, że wcale nie zamierza jej sprzedawać. Wracają do domu. Zastają tam Juana, który chce dopaść Fernanda ukrywającego się w swoim pokoju. Sara i Juan proszą Normę, żeby wraz z dzieckiem pojechała do hacjendy Reyesów. Gabriela przyłącza się do nich. Norma zgadza się i jedzie z Juanem. Franco usiłuje przekonać Sarę, że i ona powinna wynieść się z hacjendy Gabrieli, ale Sara nie chce. Uważa, że powinna strzec mamy i dziadka. Juan postanawia, że on i Norma się pobiorą, najszybciej, jak to możliwe.

Odcinek 142
Belinda odwiedza Dinorę. Opowiada jej o planowanym ślubie Normy i Juana. Dinora postanawia, że będzie musiała, po raz drugi, im przeszkodzić. Każe Belindzie dowiedzieć się wszystkiego na temat ślubu. Belinda spełnia prośbę kuzynki i zbiera informacje, gdzie i kiedy odbędzie się ślub i wesele. Gabriela bardzo martwi się sytuacją w hacjendzie. Fernando ukrył przed nią chęć sprzedania całego majątku. Gabriela prosi go, żeby odtąd zawsze informował ją o swoich planach. Martin i Sara bardzo niepokoją się tym, co się dzieje w hacjendzie. Fernando ciągle zwalnia ludzi. Zamiast pracować, Fernando gra w karty i sprasza gości do domu, a Gabriela to toleruje. Rosario przekazuje Dinorze informacje dotyczące ślubu. Prosi ją, żeby wyniosła się z chaty Armanda, ale Dinora nie chce nawet o tym słyszeć. Norma i Juan zaprosili Gabrielę na swój ślub, ale Fernando zabrania jej tam iść.

Odcinek 143
Juan prosi Martina, aby poprowadził wnuczkę do ołtarza. Norma nie posiada się ze szczęścia, że dziadek się zgodził. Problemem staje się galowy mundur Martina, który służąca Carmela umyślnie niszczy. Ale od czego pomysłowość rodziny i przyjaciół; Leandro zamawia kopię uniformu w wyspecjalizowanej firmie. Wszyscy krewni cieszą się na zbliżające się zaślubiny. Jednak niektórych niepokoi ponury sen Ruth. Zapowiada on groźbę śmierci młodej pary. Tymczasem Dinora Rosales rzeczywiście planuje zabić Juana i Normę w dniu ceremonii.

Odcinek 144
Za kilka dni ślub Juana i Normy. Leandro, udając kuriera z pralni, przywozi don Martinowi nowy mundur. Radość starszego pana jest ogromna. Norma postanawia poważnie potraktować dramatyczny sen Ruth i za zgodą Juana zmienia miejsce uroczystości. Zamiast w okazałym kościele, ślub odbędzie się w skromnej kaplicy. Franco i Oscar są ciężko obrażeni, ponieważ wydatkowali wiele pieniędzy i wysiłków na udekorowanie kościoła. Spadł na nich również obowiązek powiadomienia o zmianie zaproszonych gości. Fernando, by zapomnieć o nowym związku Normy, oddaje się hazardowi.

Odcinek 145
Juan i Norma nareszcie biorą ślub. Ich bliscy są bardzo szczęśliwi i bawią się na weselu. Gabriela jedzie do kościoła, żeby z ukrycia patrzeć na córkę. Dinora czeka na dogodną okazję do zaatakowania pary młodej. Nie wie jednak, że ślub został przeniesiony do kaplicy. Kiedy młoda para wychodzi z kościoła, Dinora zaczyna strzelać na oślep. Są ranni. Gabriela rozpoznaje morderczynię. Belinda przyjeżdża po chwili, aby powiedzieć kuzynce o pomyłce. Dinora postanawia uciec na bagna. Belinda woli wyskoczyć z samochodu, niż tam pojechać.

Odcinek 146
Belinda jest ranna. W szpitalu zostaje przesłuchana. Przychodzą do niej rodzice Dinory. Oskarżają ją o fałszywe zeznania. Norma dowiaduje się, że jej mama była świadkiem strzelaniny przed Kościołem Światłości. Jedzie do hacjendy, żeby sprawdzić, czy nic jej się nie stało. Gabriela jest jej bardzo wdzięczna za troskę. Nowożeńcy wyruszają w podróż poślubną.

Odcinek 147
Fernando odwozi Armanda do domu. Po drodze rozmawiają o Dinorze i tym, że pomyliła kościoły i strzelała do obcych ludzi, zamiast do Normy i Juana, a potem uciekła na bagna i prawdopodobnie zginęła tam. Obawiają się, że w chacie Armanda mogła pozostawić jakieś ślady swojej obecności, a także dowody wskazujące na udział w tym Armanda i Fernanda. Obaj postanawiają przeszukać chatę. Kiedy to robią, nagle pojawia się Dinora, cała i zdrowa. Udało jej się oszukać policję: Armando pozwala Dinorze nadal tam mieszkać. Dinora prosi Fernanda, żeby został z nią. Tak też się dzieje. Fernando nie wraca na noc do domu. Gabriela jest tym faktem bardzo zdenerwowana i robi mu karczemną awanturę. Benito i Leandro kłócą się z powodu Belindy. Leandro uważa, że Benito powinien zerwać stosunki z narzeczoną podejrzaną o współpracę z kryminalistką, jaką jest Dinora. Juan, Norma i ich dziecko przyjemnie spędzają miesiąc miodowy.

Odcinek 148
Mieszkańcy hacjendy Reyesów zastanawiają się, jak Dinora mogła strzelać do niewinnych ludzi i czy naprawdę zginęła na bagnach, gdzie pełno krokodyli i ruchomych piasków. Dochodzą do wniosku, że nie ma szans, by przeżyła w takich warunkach. Ruth i Eva coraz bardziej zbliżają się do siebie, choć czeka je jeszcze daleka droga. Gabrielę niepokoi zachowanie Fernanda, ale nie chce się do tego przyznać Saricie. W końcu jednak nie ma wyjścia, bo Sara zauważyła, że konia Fernanda nie było w stajni przez całą noc. Mimo to, nie wierzy, że Fernando jest złym człowiekiem i interesują go jedynie pieniądze. Jednak obiecuje Sarze, że jeśli zdobędzie dowody, że Fernando ją zdradza i oszukuje, to wyrzuci go ze swojego życia. Sara postanawia zdobyć te dowody. Śledzi Fernanda i jest świadkiem jego spotkania z kobietą w jakimś domu. Tą kobietą jest Dinora. Ruth i Antonio dowiadują się, że Leonidas i Concha, rodzice Antonia, się rozwodzą. Są zaskoczeni decyzją Conchy. Wszystko staje się jasne, kiedy dowiadują się, że Leonidas obiecał jej połowę majątku.

Odcinek 149
Rosario domaga się od Dinory, by wyprowadziła się z mieszkania, użyczonego jej przez Armanda. Rosario boi się zatargów z policją. Dinora odmawia opuszczenia kryjówki. Spotyka się w niej z Fernandem, swoim obecnym kochankiem. Sara sprowadza matką, by udowodnić jej niewierność męża. Zdruzgotana zdradą Fernanda Gabriela informuje policję o miejscu pobytu Dinory, lecz przemilcza sprawę jej romansu. Służący donoszą o wszystkim Fernandowi, a ten w porę ostrzega Dinorę przed policją. Armando stara się uniknąć zarzutu udzielenia pomocy przestępczyni. Juan i Norma powracają z dzieckiem z udanej podróży poślubnej.

Odcinek 150
Na hacjendzie braci Reyes jest coraz tłoczniej. Mieszkają tam już wszystkie córki Gabrieli. Zadomowiona tam Ruth zaczyna odwiedzać przybranych rodziców. Benito nie chce jej widzieć w domu Raquel i Kaliksta, podejrzewając, że stara się ona o przepisanie na siebie majątku Raquel. Dinora ukrywa się w domu Gabrieli. Fernando sprowadza hazardzistów i kobiety lekkich obyczajów. Jego wierni służący uprzykrzają życie Gabrieli i odprawiają niezaproszonych gości. Pepa i Pancha wybierają się w odwiedziny do don Martina.

Odcinek 151
Sara i Martin denerwują się, bo Gabriela bardzo długo siedzi zamknięta w pokoju z Fernandem. Nie wiedzą, co się dzieje. W końcu wychodzą i proszą Sarę, żeby poszła z nimi do salonu. Tam Gabriela informuje ją, że daje Fernandowi kolejną szansę i nic się w ich życiu nie zmieni. Natomiast prosi Sarę, żeby wyprowadziła się z domu. Sara jest zrozpaczona, bo nie chce zostawiać mamy i don Martina. Prosi dziadka, żeby chociaż on z nią odszedł z hacjendy, ale don Martin się na to nie zgadza. Fernando gratuluje Gabrieli, bo była przekonująca. Sara dała się nabrać. Tak naprawdę Gabriela wyrzuciła Sarę, bo obawia się o jej życie. Dinora zagroziła, że zabije Sarę, jeśli ona pozostanie w hacjendzie, w której ona się ukrywa. Stanowi zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Ruth znowu ma dziwny sen, w którym rozmawia z Libią. Libia ostrzega ją, że coś grozi jakiejś kobiecie. Ruth jej nie rozumie

Odcinek 152
Sara rozmawia z Juanem o swojej sytuacji. Martwi się tym, że Gabriela i don Martin zostali sami z Fernandem, Malcolmem i Carmelą. Franco bardzo się cieszy, że Sara w końcu przyjechała do niego. Na razie Sara będzie mieszkać w pokoju z Ruth. Obie dziewczyny bardzo się z tego cieszą. Sara opowiada wszystkim o romansie Fernanda z Dinorą. Nie chce jednak zgłosić tego wszystkiego na policję, bo obawia się o swoją mamę. Dinora grozi Gabrieli, że jeśli nie będzie posłuszna, stanie się krzywda don Martinowi. Gabriela protestuje i usiłuje zagrozić Dinorze rewolwerem. Niestety, nie jest przyzwyczajona do używania broni, więc Dinorze udaje się łatwo ją rozbroić. Gabriela jest załamana. Do hacjendy przyjeżdża policja. Chcą ostrzec Gabrielę i Fernanda, że Dinora może być w okolicy i pewnie zechce przyjść do hacjendy. Proponują ochronę. Fernando rezygnuje z niej, wymawiając się posiadaniem własnych ochroniarzy. Do hacjendy przychodzą Armando i Rosario. Nie wiedzą o tym, co się stało. Rosario wchodzi do łazienki Gabrieli. Zastaje tam Dinorę.

Odcinek 153
Sara bardzo się cieszy, że jest z siostrami i Frankiem, ale jednocześnie martwi się o mamę i don Martina. Wszyscy zastanawiają się gdzie może być Dinora. Rosario rozmawia z Dinorą i usiłuje ją zrozumieć. Nie udaje jej się to. Rosario rozmawia też z don Martinem. Bardzo lubi tego staruszka, więc obawiając się o jego życie i zdrowie, prosi go, żeby pojechał do wnuczek, bo tam będzie bezpieczny. Armando zapewnia Dinorę, że pomoże jej, w czym tylko będzie mógł. Rosario opowiada Pepicie o swojej wizycie w hacjendzie Gabrieli. Radzi jej, żeby jak najszybciej tam pojechała i namówiła don Martina do dołączenia do wnuczek. Ruth dowiaduje się od Leandra, że Benito zerwał z Belindą i znowu przesiaduje w domu Raquel, czyhając na spadek. Leandro dowiaduje się, że Leonidas planuje poślubić Melisę. Jest tym mocno zaniepokojony. Dinora i Fernando postanawiają przenieść don Martina do któregoś z pomieszczeń na parterze, żeby unikać ciągłego wnoszenia i znoszenia ojca Gabrieli. Planują przystosować rupieciarnię na pokój dla don Martina. Don Martin jest zaskoczony, że Gabriela nie protestuje. W chwili, kiedy don Martin ma zobaczyć, gdzie teraz zamieszka, pojawia się Pepita. Ogląda pokój i jest oburzona.

Odcinek 154
Don Martin tłumaczy Pepicie, że zostanie w hacjendzie, nawet jeśli będzie to oznaczało mieszkanie w składzie rupieci. On wie, że Gabriela może potrzebować pomocy, a on musi być przy niej. Pepita wykrzykuje swoje oburzenie, bo uważa, że Gabriela prześladuje biednego staruszka. Fernando wychodzi do niej i tłumaczy, że nie powinna się wtrącać w sprawy rodzinne, bo nie wie, co się dzieje w hacjendzie. Pepita w końcu musi pogodzić się z decyzją don Martina. Gabriela zdaje sobie sprawę z grożącego niebezpieczeństwa. Usiłuje namówić swojego ojca, żeby przeniósł się do wnuczek. Don Martin odmawia. Tłumaczy jej, że ją kocha i zawsze przy niej będzie. Jednak nie przyjmuje zmiany pokoj, z pokorą. Jak może, uprzykrza życie Carmeli i Malcolma. Niestety, Malcolm nie pozwala mu wyjść z pokoju i swobodnie poruszać się po hacjendzie. Bracia Reyes, Norma i Jimena urządzili przyjęcie powitalne dla Sary. Wszyscy świetnie się bawią. Dinora jest bardzo zadowolona z pokoju, w którym zamieszka. Uważa, że don Martin bardzo o niego dbał i niewiele w nim trzeba zmienić.

Odcienk 155
Martin usiłuje dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się w domu. Dinora szantażuje Gabrielę, że wyrządzi krzywdę jej ojcu, jeśli nie będzie ona wykonywać jej poleceń. Rodzice Dinory odwiedzają Fernanda, by dowiedzieć się o losie córki, ale Fernando odmawia odpowiedzi. Gabriela usuwa Fernanda z małżeńskiej sypialni. Fernando wyrzuca Pepitę i Panchę, które przyjechały zobaczyć się z don Martinem. Bracia Reyes przemilczają przed dziewczętami, że u Gabrieli źle się dzieje. Sara pomaga Francowi w prowadzeniu interesów. Oscar i Juan doglądają budowy swoich domów.

Odcinek 156
Fernando rujnuje hacjendę Elizondo, nałogowo oddając się hazardowi. Wyprzedaje konie, pozbywa się ostatnich pracowników. Między hazardzistami często dochodzi do bijatyk. Jego kochanka Dinora terroryzuje Gabrielę i planuje pozbyć się don Martina. Para wspólników oraz Malcolm i Carmela starają się ogołocić dom z pieniędzy i kosztowności. Gabriela załamuje się pod wpływem stresu. Mieszkańcy jej domu usiłują zadbać o jej zdrowie, aby zdobyć jej pieniądze. Atmosfera wokół hacjendy się zagęszcza.

Odcinek 157
Don Martin wczołguje się na piętro i zagląda do pokoju Fernanda. Widzi go tam w łóżku z Dinorą. Fernando reaguje błyskawicznie i rzuca się na don Martina. Zakrywa mu usta dłonią. Don Martin traci przytomność. Znoszą go do salonu. Nie wyczuwają pulsu, więc uznają, że umarł. Postanawiają pozbyć się ciała i ukryć wszystko przed Gabrielą. Fernando ma się zająć wywiezieniem i ukryciem ciała. Kiedy wyciąga zwłoki don Martina z samochodu, okazuje się, że on jednak żyje, ale jest bardzo słaby i nieprzytomny. Fernando zawozi go do zakładu opieki dla chorych psychicznie, w którym pracuje jego kuzyn, Justillo. Justillo i Violetta zgadzają się ominąć przepisy i przyjąć don Martina w zamian za hojne wynagrodzenie. Bracia Reyes widząc, że Norma, Sara i Jimena bardzo się przejmują losem Gabrieli i dom Martina, wysyłają Miguela i Manola do hacjendy Elizondów, żeby wybadali, jak wygląda sytuacja. Niestety, Dinora i Fernando ich znają, więc Fernando opowiada im bajeczkę o tym, że on i Gabriela zamierzają sprzedać hacjendę i wyjechać do Europy, zabierając z sobą don Martina. Gabriela niepokoi się o don Martina. Fernando i Dinora wymyślają, że Malcolm przebierze się za don Martina i będzie jeździł sobie po patio, żeby Gabriela go zobaczyła i uspokoiła się. Tak też się dzieje.

Odcinek 158
Don Martin budzi się w zakładzie dla chorych psychicznie. Nie wie, gdzie jest i co się z nim stało. Violeta tłumaczy mu, gdzie jest. Podaje mu silny środek uspokajając. Armando poleca Fernandowi usługi dwóch zabijaków, Herzoga i Rubinskiego. Razem jadą do hacjendy Gabrieli. W trakcie rozmowy ktoś strzela. To jeden z graczy, który ma żal do Fernanda. Herzog i Rubinsky łapią go. Udowadniają, że są dobrzy w swoim fachu. Fernando zatrudnia ich jako ochroniarzy. Po strzelaninie Gabriela domaga się widzenia z don Martinem, bo martwi się o niego.

Odcinek 159
Hortensja zainteresowała się nowym pacjentem w zakładzie dla psychicznie chorych. Jest nim don Martin. Odwiedza go i rozmawia z nim.Don Martin nie ufa jej i nie chce jej widzieć. Sara, Ruth i Antonio potajemnie zakradają się do hacjendy Elizondów, żeby przekonać się na własne oczy, czy wszystko jest w porządku. W hacjendzie są goście. Między nimi dostrzegają dom Martina na wózku. Niestety, znajdują się zbyt daleko, by dostrzec, że to Malcolm przebrany za dom Martina. Zrobił to, bo chce przekonać Gabrielę, że z jej ojcem nic się nie stało. Ten widok uspokaja Sarę, choć nadal uważa, że coś jest nie w porządku. Filemon postanowił jednak odwiedzić Hortensję. Jej synowie są tym zaskoczeni, bo wiedzą, że Filemon sprowadził sobie kochankę do domu. Hortensja o tym nie wie i bardzo cieszy się z odwiedzin męża. W czasie spotkania rodzinnego Juan ulega wypadkowi, spada z konia prosto na ogrodzenie. Jest ranny w nogę, prawdopodobnie jest złamana. Franco, Oscar i Norma odwożą go do szpitala.

Odcinek 160
Juan był operowany i leży w gipsie. Franco i Oscar przekonali Normę, że powinna wracać do domu na noc. Norma jest bardzo niespokojna. Gabriela wymyka się ze swojego pokoju i wyrusza na poszukiwanie don Martina. Carmela i Malcolm rozpaczliwie jej szukają. Carmela każe Malcolmowi przebrać się za don Martina. Niestety, Gabriela odkrywa tę mistyfikację i urządza Fernandowi i Dinorze straszną awanturę. Domaga się widzenia z don Martinem. Fernando przekonuje Gabrielę, że don Martin zaczął pić i musiał trafić do szpitala na kurację odwykową. Twierdzi, że wizyty są zabronione, ale don Martinowi nic nie jest. Gabriela Jest bardzo słaba i z emocji i wysiłku mdleje. Fernando postanawia, że należy umieścić Gabrielę w piwnicy, bo tam będzie łatwiej ją upilnować. W tym czasie don Martin usiłuje ustalić, gdzie jest i co się dzieje. Justillo i Violeta usiłują go przekonać, że oni są po jego stronie i że tylko im może zaufać. Don Martin nie jest tego taki pewien.

Odcinek 161
Fernando planuje sprzedać hacjendę, żeby zwrócić karciane długi. Życie na hacjendzie Reyesów upływa pogodnie. Jej mieszkańcy nie wiedzą, że don Martin został oddany przez Fernanda do szpitala psychiatrycznego, a Gabriela jest dręczona przez męża i jego kochankę. Eva przyzwyczaja się do roli matki Ruth i pełnoprawnego mieszkańca domu. Raquel postanawia za wszelką cenę uzyskać kontakt z Gabrielą. Rosario nie wierzy, że Gabriela z ojcem udali się domu na wsi. Hortensja i Martin zaprzyjaźniają się. Armando nadal święcie wierzy w dobre inetencje swego przyjaciela Fernanda.

Odcinek 162
Gabrieli pilnują zbiry Herzon i Rubinsky, polecone Fernandowi przez Armanda Navarro. Sara zastępuje przebywającego w szpitalu Juana w pracach gospodarskich. Bracia Reyes chronią dziewczęta przed złymi wieściami z ich domu. Fernando prowadzi bujne życie towarzyskie. Hacjenda Elizondo zamieniła się w bandycką kryjówkę i podejrzaną spelunę, gdzie codziennie mają miejsce burdy. Ostatni służący, Carmela i Malcolm, myślą o ucieczce z tego tonącego statku. Bandyci Armanda bronią wstępu na hacjendę. Fernando zleca swemu kuzynowi Bustillo zamordowanie don Martina.

Odcinek 163
Gabriela jest coraz słabsza. Złe warunki w piwnicy - wilgoć i brak światła robią swoje. Poza tym Gabriela nie chce jeść i zamartwia się o don Martina. Fernando schodzi do niej, żeby ją uspokoić. Niestety, ta rozmowa nic nie daje. Don Martin nadal przebywa w zakładzie dla chorych psychicznych. Justillo, kuzyn Fernanda, zaczyna mieć kłopoty. Wyrzucił z ładnego pokoju Hortensję i umieścił tam pacjenta, którego krewni dużo mu zapłacili. Dyrektor zakładu każe mu umieścić Hortensję z powrotem w jej pokoju, bo Franco oficjalnie za niego płaci. Hortensja podsłuchuje, że Justillo i Violeta chcą otruć don Martina, podając mu tabletki z trucizną. Sara, Ruth, Norma i Jimena planują zorganizowanie aukcji biżuterii Eduviny Trueby. Miguel i Manolo chcą, żeby ich młodszy brat, Abraham, odwiedził matkę w zakładzie. Filemon się sprzeciwia, bo obawia się, że Abraham powie Hortensji, że do ich mieszkania wprowadziła się Esperanza, kochanka Filemona.

Odcinek 164
Hortensja ostrzega don Martina, że Justillo i Violeta chcą go zabić, podając mu truciznę w tabletkach. Don Martin obiecuje uważać i niczego nie połykać. Don Martin dowiaduje się, że Hortensję odwiedzą jej krewni. Postanawia się z nimi zobaczyć. Prosi pielęgniarkę o przywiezienie mu wózka, żeby mógł się przewietrzyć i popatrzeć na ludzi. Pielęgniarka to robi, ale niestety, przybywa za późno. Miguel, Manolo i Abraham już wyszli. Ruth odwiedza Raquel i Calixta. Jak zwykle dochodzi do sprzeczki między Ruth i Raquel. Calixto bardzo czule żegna się z Ruth. Niepokoi to dziewczynę, zwłaszcza, że miała dziwny sen o rodzicach. Świadkiem kłótni jest Benito. Po wyjściu Ruth, Benito chce się dowiedzieć czy Raquel nadal chce mu zapisać cały majątek. Raquel informuje go, że to Ruth dostanie wszystko. Benito, oburzony wychodzi i obiecuje nigdy nie wrócić. Po tych emocjach Raquel postanawia pojechać gdzieś z Calixtem i pójść z nim na spacer. Znajdują się blisko hacjendy Elizondów i Raquel jedzie w odwiedziny do Gabrieli. Fernando nie ma wyjścia i musi zaprosić Raquel i Calixta do domu. W trakcie ich pobytu nagle gdzieś ginie Calixto. Wszyscy zaczynają go szukać. Herzog i Rubinsky wchodzą do piwnicy, w której znajduje się Gabriela. Rozmawiają na temat sytuacji w hacjendzie. Gabriela to słyszy. Wie, że tych dwóch chce ją torturować, żeby zdobyć jej podpis na dokumentach sprzedaży hacjendy.

Odcinek 165
Gabriela, słysząc głos Raqueli, woła o pomoc. Raquel schodzi do piwnicy, skąd dochodzi głos Gabrieli i widzi w lustrze, jak dwóch mężczyzn zatyka jej usta i przytrzymuje ją. Raquel udaje, że nic nie zauważyła i pośpiesznie stamtąd wychodzi. Szczęśliwie Calixto się odnalazł, więc Raquel stara się, jak najszybciej opuścić hacjendę, żeby zawiadomić policję o tym, co widziała. Wsiadają do samochodu i odjeżdżają. Fernando i Dinora są mocno zaniepokojeni. Postanawiają wysłać za staruszkami swoich zbirów, żeby ich zatrzymali i zabili. Rozpoczyna się pościg. Raquel, widząc, że nie uda im się uciec przed goniącym ich samochodem, przejmuje kierownicę i rusza prosto na swoich prześladowców. Dochodzi do wypadku. Gdy Herzog i Rubinsky długo nie wracają, Fernando i Dinora jadą ich śladem. Ruth bardzo się niepokoi o rodziców, bo znowu pokłóciła się z Raquel. Leandro ją uspokaja. Martin odwiedza Hortensję w jej nowym, luksusowym pokoju. Hortensja martwi się tym, co dzieje się u niej w domu i podejrzeniami dotyczącymi Esperanzy, kobiety, która kręci się koło jej męża. Martin ją uspokaja. Fernando informuje Armanda o śmierci Herzoga i Rubinskiego w wypadku. Martwią się czy policja, po zidentyfikowaniu ciał, trafi do hacjendy Elizonodo. Policja zawiadamia Magnolię, służącą Raquel, że jej pani, Calixto i kierowca zginęli w wypadku.

Odcinek 166
W czasie imprezy w centrum mody Ruth dowiaduje się o śmierci Raquel i Calixta. Jest załamana, tak jak i Leandro, jego mama oraz Antonio i jego ojciec. Usiłują pocieszyć dziewczynę. Ewa bardzo by chciała pocieszyć swoją córkę, ale nie ma odwagi. W końcu Ruth sama się do niej przytula. Fernando i Armando dochodzą do wniosku, że nic im nie grozi w związku z wypadkiem Raquel, bo po pierwsze nikt nie wiedział, że Raquel wybierała się do Gabrieli, a po drugie, nikt nie skojarzy, że Herzog i Rubinsky pracowali dla Fernanda. Dinora niepokoi się długą nieobecnością Fernanda. Każe Malcolmowi i Carmeli schować wszystkie rzeczy Herzoga i Rubinskiego, a także ukryć wózek don Martina. Córki Gabrieli i bracia Reyes dowiadują się o śmierci Raquel. Wydaje im się to bardzo dziwne, zwłaszcza, że to Raquel prowadziła samochód, choć nie robiła tego od wielu lat. Martin wspomina Raquel, choć nie wie o jej śmierci. Jest niespokojny. Pogrzeb Raquel. Córki Gabrieli są zaskoczone nieobecnością don Martina, Gabrieli i nawet Fernanda. Bardzo im się to nie podoba.

Odcinek 167
Po śmierci Raquel Gabriela wpada w depresję i odmawia jedzenia. Benito, wspierany przez kuzynki, przystępuje do walki o spadek po ciotce Raquel. Ruth czuje się w obowiązku uporządkować dom przybranej mamy. W trakcie stypy w domu Raquel dochodzi do konfrontacji pomiędzy Ruth i Benitem. Ruth wyjaśnia, że nigdy nie zależało jej na majątku rodziny, która ją przysposobiła. Oświadcza również, że dumna jest ze swojej biologicznej matki. Okazuje się, że kuzynki Benita mają co nieco na sumieniu. Kiedy Eva i Leandro sugerują, że poznali ich niechlubne tajemnice, Benito zostaje opuszczony przez swoje stronniczki. Nawet matka odwraca się od niego.

Odcinek 168
W domu braci Reyes panuje radość z powodu powrotu Juana ze szpitala. Mimo zagipsowanej nogi chłopak wybiera się do szpitala do pani Hortensji. Kobieta boleje, że mąż sprowadził sobie do domu kochankę. Ostrzega don Martina, że administrator szpitala chce go zabić. Straganiarce nie udaje się ucieczka w domowe pielesze. Don Martin pragnie uciec ze szpitala razem z nią. Pepita przyjeżdża do hacjendy Elizondo w towarzystwie swoich "goryli". Armando zakazuje Pepie pojawiać się na hacjendzie. Po otwarciu testamentu Raquel okazuje się, że przepisała ona majątek Evie Rodriguez.

Odcinek 169
Benito jest rozgoryczony faktem, że nie dostał niczego w spadku po ciotce. Reyesowie cieszą się z Evą jej nowo nabytym majątkiem. Armando ma żal do Rosario i Pepy, że atakują Fernanda. Po ostrej wymianie zdań Pepa postanawia odejść z baru. Hortensja znów ma załamanie nerwowe. Tymczasem Martin podsłuchuje, że Bustillo chce go zabić. Bezskutecznie prosi Hortensję o pomoc. Bustillo wychodzi z nim na dwór. Kiedy chce mu zrobić śmiertelny zastrzyk, zostaje zawołany przez dyrektora szpitala. Nagle ktoś podbiega do wózka Martina i zaczyna go popychać w kierunku wyjścia.

Odcinek 170
Po drodze zatrzymują samochód i odjeżdżają w nieznanym kierunku. Władze szpitala ogłaszają obławę. W międzyczasie do zakładu przyjeżdżają Reyesowie z synami Hortensji. Mija cały dzień, a uciekinierów w dalszym ciągu nie złapano. Artur przyjeżdża z wizytą do Fernanda. Ten cieszy się, że wkrótce otrzyma pokaźną sumkę. Arturowi towarzyszy Pepita. Dziewczyna absolutnie się nie zgadza, by wchodził w interesy z Fernandem. Wściekły Fernando rezygnuje z transakcji. Zrozpaczona Gabriela żałuje, że była niesprawiedliwa w stosunku do córek.

Odcinek 171
Gabriela nie może dojść do siebie po śmierci Raquel. Czuje się winna. Martin gra z mężczyznami w karty i udaje mu się wygrać kilka dolarów, które na pewno przydadzą się jemu i Hortensji. Rano znajdują nowy środek transportu, półciężarówkę, która ma ich zawieźć do miasta. Hortensja bardzo się denerwuje, bo niedługo zobaczy swojego męża. Nie wie, jak zostanie przyjęta. Martin ją pociesza i tłumaczy, że musi być silna, a on jej nie opuści i będzie ją wspierać. Franco, Juan, Miguel i Manolo jadą do zakładu dla nerwowo chorych, skąd uciekła Hortensja. Usiłują się czegoś dowiedzieć. Okazuje się, że dyrektor jest bardzo niezadowolony z pracy Justilla i Violetty. Miguel i Manolo postanawiają jechać na rynek, żeby tam poczekać na Hortensję, która prawdopodobnie będzie chciała zobaczyć się z mężem. Pepita odwiedza Normę i opowiada jej, że bardzo się niepokoi o Martina, bo był źle traktowany przez Fernanda. Poza tym, Rosario widziała jego wózek inwalidzki, a rzekomo, razem z Gabrielą wyjechał do ich domu w Santa Clarze. Norma sprawdza, że wcale ich tam nie było. Zdenerwowana, jedzie do hacjendy Gabrieli. Towarzyszy jej Ewa. W tym czasie Fernando i Dinora wszędzie szukają biżuterii Gabrieli. Dinora jest przekonana, że ukradli ją Malcolm i Carmela. Poszukiwania przerywa przybycie Normy i Ewy. Obie kobiety dokładnie przeszukują dom. Znajdują wózek inwalidzki Martina. Domagają się wyjaśnień. Fernando tłumaczy im, że Gabriela i Martin wyjechali do domu na Riwierze. Norma mu nie wierzy. Dochodzi do gwałtownej kłótni, przerwanej przyjazdem Sary i Jimeny, które zaniepokojone, przybyły siostrze na ratunek. Nie mogąc nic więcej zdziałać, odjeżdżają z hacjendy.

Odcinek 172
Norma, Sara, Jimena i Ewa omawiają efekt poszukiwań w hacjendzie Gabrieli. Postanawiają nie niepokoić braci Reyesów, zanim nie upewnią się, czy Gabrieli i Martina nie ma w ich domu na Florydzie. Hortensja i Martin docierają do miasta. Hortensja jest bardzo zdenerwowana, ale Martn ją pociesza i namawia na zjedzenie czegoś przed konfrontacją z mężem. Hortensja martwi się, że potem ona nie będzie w stanie pomóc Martinowi. Postanawiają jednak, że najpierw sprawdzą, co się dzieje z Filemonem i sklepem. Udają się na rynek. Tam widzą jak Filemon stoi i rozmawia z synami. Martin rozpoznaje ich jako pracowników braci Reyes. Jest zaskoczony. Hortensja kłóci się z Filemonem i Esperanzą. Interweniuje policja, która zabiera Hortensję na posterunek, gdzie jest przesłuchiwana w sprawie swojej ucieczki z zakładu. Manolo jej towarzyszy, a Miguel zostaje z Martinem. Zawiadamia braci Reyes i siostry Elizondo, że don Martin jest cały i zdrowy. Fernando i Dinora szukają pieniędzy. Fernando wydał większość gotówki na pokrycie długów karcianych. Są coraz bardziej zdesperowani. Postanawiają przeszukać pokoje Malcolma i Carmeli, bo podejrzewają ich o kradzież biżuterii Gabrieli. Malcolm i Carmela nie przyznają się do winy i są oburzeni podejrzeniami. Dinora postanawia siłą poznać prawdę. Metoda okazuje się skuteczna, bo służący postanawiają oddać wszystko, co ukradli.

Odcinek 173
Dinora i Fernando odbierają Malcolmowi i Carmeli biżuterię Gabrieli. Służący planują ucieczkę, bojąc się o własne życie. Don Martin zamieszkuje w domu braci Reyes. Nie może nacieszyć się widokiem bliskich. Opowiada o prawdziwej sytuacji na hacjendzie Elizondo. Bracia Reyes postanawiają działać w porozumieniu z policją. Dinora chce zabić Gabrielę. Ratuje ją telefon od Bustilla, który informuje o ucieczce don Martina ze szpitala. Dinora i Fernando chcą sprzedać biżuterię Armandowi i opuścić hacjendę. Bustilla i pielęgniarkę Violetę aresztuje policja. Juan na własną rękę i o kulach podąża na pomoc teściowej.

Odcinek 174
Panchita informuje Rosario, że Fernando dąży do sprzedaży wyniszczonej hacjendy. Rosario martwi się, że Armando nie rezygnuje z przyjaźni z Fernandem. Stęskniony dziadek Martin nie może oderwać się od swego wnuczka. Armando zaczyna rozumieć, że Dinora wykorzystuje jego i Fernanda. W trakcie jego wizyty u przyjaciela Juan podejmuje próbę wydostania Gabrieli z posiadłości. Zostają jednak odkryci i zatrzymani przez jej mieszkańców. Przerażeni bracia Juana z dziewczętami udają się jego śladem. Na hacjendzie wita ich grad kul. Na szczęście za nimi zjawia się policja.

Odcinek 175
W hacjendzie Elizondów dochodzi do strzelaniny. Sytuacja cały czas jest napięta. Policja otacza dom. Rosario niepokoi się, że Armando nie wrócił na noc do domu. Dinora żąda okupu za Juana i Gabrielę. Na dowód, że oboje żyją po kolei ich pokazuje. Norma odchodzi od zmysłów. Do hacjendy Reyesów przyjeżdża Pepita z narzeczonym. Chcą się czegoś dowiedzieć o sytuacji u Elizondów. Pepita niechcący mówi Martinowi o śmierci Raquel.

Odcinek 176
Martin bardzo przeżywa śmierć Raquel. Żałuje, że nigdy jej nie powiedział jak bardzo ją cenił i lubił. Ewa go pociesza, że Raquel na pewno o tym wiedziała, bo była dobrą kobietą. Ewa jest zaskoczona, że Raquel uczyniła ją jedyną spadkobierczynią całego swojego majątku. Rosario bardzo niepokoi się o Armanda, który jest w hacjendzie Gabrieli. Postanawia tam pojechać i za wszelką cenę go stamtąd wyciągnąć. Policja zabrania jej wejścia na teren, ale potem uznaje, że może dzięki niej uda im się uratować Juana i Gabrielę, którzy są zakładnikami Fernanda i Dinory. Rosario udaje się wyciągnąć Armanda i Memo z domu. Rozmawiają. Armando przekazuje policji żądania Fernanda i Dinory. Chcą dużej sumy pieniędzy w zamian za uwolnienie Juana i Gabrieli. Policja chce zabrać Armanda na przesłuchanie, co powoduje bardzo gwałtowną reakcję z jego strony. Do dyskusji włącza się Franco, którego Armando chce zastrzelić. Rosario chce temu zapobiec i staje między Armandem i Frankiem. Trafia ją kula. Armando jest załamany i zaczyna rozpaczliwie strzelać. Policja go zabija. Okazuje się, że Rosario jest ciężko ranna, ale żyje. Leonidas, który przyjechał do hacjendy razem z Melisą i Manolem, wsiada do karetki i odwozi Rosario do szpitala. Fernando i Dinora są coraz bardzie zdenerwowani całą sytuacją. Poza tym Malcolm i Carmela chcą ich opuścić. Zostają, bo Dinora mierzy do nich z broni.

Odcinek 177
Fernando przekazuje swoje żądania policji. Chcą pieniędzy w zamian za wolność i życie Gabrieli i Juana. Policja nie chce z nimi negocjować, ale Franco i Sara postanawiają, że nie będą się targować i jadą po pieniądze. W hacjendzie Reyesów, Jimena, don Martin, Ewa i inni bardzo się niepokoją brakiem wieści o Gabrieli i Juanie. Antonio i Leandro muszą jednak zająć się własnymi sprawami, więc wyjeżdżają z hacjendy. Pepita dzwoni do don Martina, żeby podnieść go na duchu. Policja chwyta się wszelkich sposobów, aby dotrzeć do porywaczy. Sprowadzają rodziców i kuzynkę Dinory. Niestety, nic to nie dało. Dinora nie dała się przekonać i kazała im odejść, nawet kilkakrotnie do nich strzeliła. Nie pozostało nic innego jak wypłacenie okupu. Policja przekazuje Fernandowi pieniądze zapakowane w walizkę. Dinora sprawdza, czy rzeczywiście pieniądze tam są. Fernando i Dinora zamykają walizkę w gabinecie Gabrieli, a sami idą się spakować. W tym czasie Malcolm i Carmela uciekają z hacjendy. Fernando i Dinora nie przejmują się tym i wychodzą z domu razem z Gabrielą i Juanem. Nie dotrzymują warunków umowy i nie chcą wypuścić zakładników. Chcą odjechać z nimi i wypuścić ich, gdy sami będą już bezpieczni. Policja zagradza im drogę, wsiadają więc do jedynego dostępnego pojazdu, którym jest półciężarówka Juana. W trakcie ucieczki dochodzi do bijatyki między Juanem i Fernandem. Wtedy z ciężarówki spada jedna z walizek.

Odcinek 178
Policja aresztuje Malcolma i Carmelę, przy których znajduje pieniądze z okupu. Fernando i Dinora uciekają z zakładnikami, Juanem i Gabrielą. Dinora jest zdenerwowana, bo w walizce, która wypadła z samochodu był kuferek z biżuterią Gabrieli. Z tej złości postanawia zabić Juana, na co ma także ochotę Fernando. Do rozmowy między nimi wtrąca się Juan, który usiłuje ich przekonać, by sprawdzili, czy mają pieniądze. Niechętnie to robią i okazuje się, że zamiast pieniędzy w walizeczce znajdują się bezwartościowe papiery, o czym Juan i Gabriela wiedzieli, bo widzieli jak Malcolm i Carmela dokonali zamiany pieniędzy na papier. Teraz Fernando i Dinora nie mają wyjścia. Muszą utrzymać Gabrielę i Juana przy życiu, przynajmniej do czasu, aż będą bezpieczni. Jadą więc na mokradła. Tam, w lesie na bagnach chcą się ukryć. Już raz Dinorze udało się zwieść policję. Zamierza to powtórzyć. Tym razem nie jest tak łatwo, bo policja i bliscy zakładników depczą im po piętach. Uciekinierzy wpadają w bagno, które wciąga ciężarówkę Juana. Dalej muszą iść na piechotę. Dokuczają im komary. Manolo i Melisa wracają do hacjendy Reyesów i zdają relację z wydarzeń. Jakiś czas później wraca też Norma, która zemdlała ze zmęczenia i stresu związanego z porwaniem jej męża. Policja zwraca Jimenie biżuterię Gabrieli. Oddają też pieniądze, które znaleźli przy Malcolmie i Carmeli.

Odcinek 179
Dinora i Fernando zmuszają Gabrielę i Juana do przedzierania się przez las. Gabriela odnosi się do Juana z wielką niechęcią. Dinora grozi, że zastrzeli Gabrielę. Mieszkańcy domu Reyesów niepokoją się o los porwanych. Franco i Oscar pomagają policji w poszukiwaniach. Postrzelona przez męża Rosario znajduje się w stanie krytycznym. Norma jest pod opieką lekarzy z powodu przeżywanego stresu. Pepita rozpacza nad utratą przyjaciela, za jakiego uważała Armanda. Dziewczęta oceniają straty na hacjendzie Elizondo. Dinora traci orientację w lesie i gubi drogę.

Odcinek 180
Sara i Jimena wraz z Olegariem i byłymi pracownikami zabierają się do przywrócenia hacjendzie utraconej świetności. Ruth i Leandro podtrzymują Normę na duchu. Oscar i Franco ze zmiennym szczęściem próbują pomagać policji odnaleźć brata i Gabrielę. Oscar ratuje brata od utopienia się w bagnisku. Ratownicy dochodzą do wniosku, że należy poszukać eksperta, znającego te niebezpieczne tereny. Juan znajduje wodę pitną. Gabriela zgadza się współdziałać z Juanem przeciwko oprawcom. Skruszeni Rosalesowie przepraszają braci Reyes za swoje zachowanie i za przestępstwa córki. Dinora przyznaje się Fernandowi, że zabije Juana.

Odcinek 181
Hortensja przyjeżdża w odwiedziny do hacjendy Elizondów. Spotyka się z Ruth. Początkowo jest przerażona. Potem jednak dziewczyna spokojnie z nią rozmawia i tłumaczy, że nie jest Libią. Dinora gubi właściwą drogę. W czasie postoju zbliża się do Juana. Dochodzi do bijatyki. W czasie przepychanki Dinora upada na ziemię. Nagle zaczyna zwijać się z bólu. Okazuje się, że została ukąszona przez jadowitego węża. Franco i Oscar z niecierpliwością czekają na przybycie człowieka, który potrafi poruszać się po bagnach.

Odcinek 182
Dinora narzuca się Juanowi. Fernando nie wytrzymuje napięcia i strzela do niej. Ona wpada do wody i tonie. Gabriela oskarża Fernanda o zabójstwo. Po chwili wszyscy idą dalej. Atmosfera staje się bardzo napięta. Zapada noc. Juan uważa, że powinni się zatrzymać i odpocząć, a rano wyruszyć dalej. Gabriela go popiera. Nie podoba się to Fernandowi, który usiłuje wymusić swoją wolę siłą. Juan staje w obronie Gabrieli. Udaje mu się w końcu obezwładnić Fernanda i odebrać mu broń. Teraz rządzi Juan i on zaczyna ich prowadzić, najlepiej, jak potrafi. Zdobywa dla nich pożywienie, jakieś korzonki, liście i nawet udaje mu się upolować jakiegoś gada, którego pieką nad ogniskiem i zjadają. Sara i Franco odwiedzają Rosario, która prosi ich o wybaczenie, że tak bardzo im się naprzykrzała i sprawiała tyle kłopotów. Młodzi chętnie jej wybaczają i cieszę się, że dochodzi do zdrowia. Leandro wydaje przyjęcie w swoim centrum mody. Przybywa na nie rozradowany Benito, któremu Ewa złożyła propozycję wspólnego biznesu. Olegario i inni chcą wyruszyć na poszukiwania Juana i doni Gabrieli. Jimena się nie zgadza, bo taka wyprawa w nieznane jest zbyt ryzykowna. Najważniejsze to teraz znaleźć kogoś, kto zna mokradła i poprowadzi ekspedycję ratunkową. W hacjendzie Gabrieli trwa remont. Wszyscy chcą jak najszybciej przywrócić dom do dawnego wyglądu. Don Martin się cieszy, ale odmawia wprowadzenia się tam do czasu powrotu Gabrieli. Na policję zgłasza się Anibal, geolog, który być może pomoże w poszukiwaniach Juana i Gabrieli. Okazuje się, że to Anibal Guerrero, brat matki Juana, Oscara i Franca, który obecnie mieszka w Kanadzie.

Odcinek 183
Cała rodzina, z wyjątkiem Evy i Ruth, poznaje Anibala. Dowiadują się, że mieszka w Kanadzie wraz z żoną i piątką dzieci. Musi się śpieszyć, bo niedługo cała jego rodzina wyjeżdża do Azji, gdzie on będzie pracować. Pakują się i wraz z Oscarem i Frankiem jadą na mokradła, by w towarzystwie policji wznowić poszukiwania zaginionych. Anibal opowiada braciom, że jakieś dwadzieścia lat temu mieszkał przez cztery lata w tej okolicy i nudząc się, chodził po mokradłach ze starym Indianinem. Poznał też dziewczynę, w której się zakochał i z którą chciał się ożenić. Niestety, nic z tego nie wyszło, bo miał wypadek, w wyniku którego bardzo długo leżał w śpiączce. Uratowała go pewna lekarka, z którą potem się ożenił. Usiłował odnaleźć swoją pierwszą miłość, ale bez skutku. W tym czasie na mokradłach po raz kolejny dochodzi do kłótni między Fernandem i Juanem. Tym razem Fernando jest górą i prawie pozbawia Juana życia. Jednak już nie chce mieć nic wspólnego ani z Juanem, ani z Gabrielą i wyrusza własną drogą. Zabiera ze sobą broń. Juan i Gabriela idą dalej. Gabriela wspomina siostrę Juana, Libię. Tłumaczy Juanowi, że nie chciała jej skrzywdzić. Juan przekonuje ją, że nie chowa urazy, bo wie, że Libia nie chciałaby szerzyć zła, a dobro. I tak się stało. Bracia Reyesowie pokochali siostry Elizondo. Eva dowiaduje się o przybyciu wujka braci Reyes. Jest zaskoczona słysząc, że jest bratem siostry chłopców i nazywa się Anibal Guerrero. Wypytuje Quintinę o to, jak wygląda ten człowiek.

Odcinek 184
Gabriela ze zdziwieniem dowiaduje się od Juana, że on i jego bracia są szlachetnie urodzeni. Juan prowadzi ją oznaczonym przez siebie szlakiem. Życie Rosario nie jest już zagrożone. Rosario żałuje popełnionych błędów, ale nie poddaje się ponurym myślom. Pepita, mimo zaawansowanej ciąży, nie odstępuje od łóżka przyjaciółki. Na polecenie Rosario Pepita i Pancha znowu otwierają bar. Lokal natychmiast zapełnia się po brzegi. Gabriela zaczyna doceniać zalety Juana i dostrzegać własne wady. Za tą parą podąża po kryjomu Fernando, a za nimi policja oraz Oscar i Franco z wujem naukowcem. Policja znajduje trupa Dinory.

Odcinek 185
Gabriela dowiaduje się od Juana, że on i jego bracia są szlachetnie urodzeni. Juan prowadzi ją oznaczonym przez siebie szlakiem. Życie Rosario nie jest już w niebezpieczeństwie. Mimo zaawansowanej ciąży Pepita nie odchodzi od łóżka przyjaciółki. Na polecenie Rosario Pepita i Pancha znowu otwierają bar. Lokal natychmiast zapełnia się po brzegi. Gabriela zaczyna doceniać zalety Juana i dostrzegać własne wady. Za nimi podąża po kryjomu Fernando, którego śledzą policjanci, Oscar, Franco i ich wuj. Policja znajduje zwłoki Dinory.

Odcinek 186
Mimo krytycznego położenia Gabriela i Juan dochodzą do porozumienia. Gabriela sugeruje Juanowi zmianę wyglądu, a on robi teściowej przytyki co do jej charakteru. Wuj Anibal tropi ich ślady, wskazując drogę ratownikom. Bliscy porwanych coraz bardziej niepokoją się o ich życie. Hortensja przyjmuje Filemona z powrotem do domu. Porzucony przez Esperanzę mężczyzna z energią zabiera się do pracy przy straganie. Gabriela i Juan znajdują wyjście z lasu. Na drodze staje im Fernando.

Odcinek 187
Fernando strzela do Gabrieli i poważnie ją rani. Nie trafiwszy w Juana, traci równowagę i wpada do bagna. Grupa poszukiwawcza słyszy strzały i idzie w kierunku, z którego dobiegły. Oscar i Franco odnajdują Juana i Gabrielę. Do strażników czekających przy wejściu do lasu przyjeżdża zdesperowana Norma z siostrami. Na wieść, że kogoś odnaleziono, jadą w tamto miejsce. Juan wraca do hacjendy, a Gabriela zostaje odwieziona do szpitala.

Odcinek 188
Anibal rozpoznaje w Evie dawną miłość. Kobieta przedstawia mu Ruth, łudząco podobną do jego siostry. Wuj Reyesów domyśla się, że jest jej ojcem, ale Eva prosi go, by zachował tę wiedzę dla siebie. Mija miesiąc. Gabriela wychodzi ze szpitala. Na jej cześć zostaje urządzone ogromne przyjęcie. Rosario opłakuje śmierć męża. Postanawia jednak wrócić do baru Alcala i nadal śpiewać. Pepita rodzi we Francji syna. Franco i Sarita się pobierają. THE END


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Karolfcia
Moderator
ModeratorJoined: 25 Apr 2007
Posts: 5262
Read: 0 topics

Helped: 1 time
Warns: 0/4
Location: (= NiSkO =)

PostPosted: Wed 21:47, 18 Jul 2007    Post subject:

dzieki za streszczonka Smile

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marissa
Moderator
ModeratorJoined: 30 Apr 2007
Posts: 2548
Read: 0 topics

Helped: 1 time
Warns: 0/4
Location: Orange Coutny

PostPosted: Fri 10:10, 20 Jul 2007    Post subject:

NMZC fajnie że już mamy wszytkie Smile

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marina55
Moderator
ModeratorJoined: 25 Jul 2007
Posts: 3778
Read: 0 topics

Helped: 2 times
Warns: 0/4
Location: Cuidado con el angel
Gender: Female

PostPosted: Fri 11:10, 25 Jan 2008    Post subject:

koniec odcinka był cudowny

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Atrylis
Raczkujący
RaczkującyJoined: 05 Oct 2015
Posts: 1
Read: 0 topics

Warns: 0/4

PostPosted: Mon 13:10, 05 Oct 2015    Post subject:

Przyda się bo właśnie miałam zamiar oglądać ten serial. I nie wiem czy obejrzeć czy nie co mówicie dziewczyny ?

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Gorzka zemsta All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin