Telenowele Forum Index Telenowele
Zapraszamy do rejestracji i pisania postów:)
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   GalleriesGalleries   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kobieta Judasz :)

 
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Inne
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sylwia28
Aktywista
Aktywista



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 427
Read: 0 topics

Warns: 0/4

PostPosted: Sun 1:58, 06 Jan 2008    Post subject: Kobieta Judasz :)

Jest ekstra oglądam ją na Romantice jest super jak ktoś ma Romantice to Polecam niech ogląda Smile

Fotka z Kobiety Judasz wybaczcie mi że tak dodaje fotki ale jak dodaje jej w inny sposób bo mi się one nie wyświetlają Very Happy

[link widoczny dla zalogowanych]

a to jest streszczenie serialu jakby ktoś nie oglądał Polecam bo warto jest wszystkich odcinków 126 miłego czytania Very Happy


Streszczenia

Odcinek 1
Gloria kończy studia. Musi jeszcze tylko napisać pracę dyplomową, ale wujek niszczy jej komputer i dyskietki. Dziewczyna postanawia poszukać nowego tematu do pracy. W tym samym czasie, po 20 latach więzienia, na wolność wychodzi Altagracia del Toro, zwana Kobietą Judaszem. Oskarżono ją o zabicie księdza. Teraz wraca do domu. Jej domem są winnice i wielka posiadłość, którą zamieszkują już inni ludzie. Jej matka, Berenice, została przez nich przeniesiona do małego domku. W posiadłości mieszka Salomon Vaisman, syn wspólnika ojca Altagracii. To on jest szefem winnic del Toro i właśnie organizuje uroczystość z okazji rozpoczęcia winobrania. Do posiadłości w tym samym czasie, na uroczystość, przybywa kilka osób. Oprócz stałych mieszkańców, zjawiają się tam: Gloria ze swoją matką, która przyjaźni się z Altagracią, Marina Batista, przyrodnia siostra Altagracii, a także były narzeczony Altragracii, Julian Morera. Zainteresowanie Salomona wzbudza Gloria. Zabiera ją na lot balonem. W tym czasie dochodzi do wypadku. Zdenerwowane konie ciągną za sobą ciało mężczyzny i tratują stoliki przygotowane dla gości, którzy przybyli na uroczystość. Za końmi pojawia się Altagracia.

Odcinek 2
Gloria leci balonem z szefem winnic, Salomonem Vaismanem. Nagle ma wizję. Widzi rozszalałe konie, które ciągną za sobą ciało mężczyzny. W tym samym czasie właśnie taki wypadek ma miejsce naprawdę, podczas uroczystości rozpoczęcia winobrania. Okazuje się, że mężczyzna żyje i jest nim Julian Morera, były narzeczony Altagracii. Wszyscy podejrzewają, że to jej sprawka. Największym wrogiem kobiety jest dziennikarz, Marcos, który śledzi jej losy od ponad 20 lat. Jest przekonany, że Altagracia wróciła i zamierza się zemścić na tych, przez których trafiła do więzienia. Dalsza rodzina kobiety, czyli Ludovico, jego żona i synowie, a także kuzynka Laura i jej ukochany, którzy zarządzają rodzinną firmą, również są przekonani, że ten wypadek to sprawka Altagracii. Gloria przedstawia się Salomonowi jako Cristina Domine. Boi się, że mężczyzna dowie się, że nie ukończyła jeszcze studiów. A chcąc się dostać na uroczystość, skłamała mówiąc, że kręci film dokumentalny o winnicy i o miasteczku. Tak naprawdę za wszelką cenę chce poznać Altagracię, czyli Kobietę Judasza i nakręcić o niej film, który stanie się jej pracą dyplomową. W szpitalu, w którym leży nieprzytomny Julian Morera, zjawia się kobieta w welonie i sukni ślubnej. Zauważa ją pielęgniarka. Kobieta znika, ale wybucha skandal. Wszyscy uważają, że to Altagracia przyszła dobić byłego narzeczonego.

Odcinek 3
Salomon jest zafascynowany Glorią. Proponuje jej, żeby pomogła mu przy kręceniu filmu reklamowego o winnicy. Dziewczyna jest zachwycona, bo za wszelką cenę chce poznać Altagracię. Nie wie, że jej matka, Juaca, od lat przyjaźni się z tą kobietą i że kiedyś mieszkała niedaleko. Ricarda też kiedyś była przyjaciółką Altagracii, ale zdradziła ją. Teraz pracuje w winnicy del Toro i ma córkę, Cordelię. Dziewczyna wstydzi się matki, która jest kokietką i ubiera się jak nastolatka. Ludovico i cała rodzina czeka na jakąś reakcję Altagracii. Wszyscy się boją, że odbierze im winnicę i firmę, a także wyrzuci Salomona z posiadłości. Legalnie to wszystko należy do niej. Gloria postanawia pracować dla Salomona. Mężczyzna jej się podoba. Gloria ma nadzieję, że w końcu pozna Altagracię i rozwiąże jej tajemnicę. Zaczyna wierzyć, że ta kobieta jest niewinna i nikogo nie zabiła. Za to Salomon zaczyna podejrzewać, że Gloria działa w zmowie z Altagracią i obie chcą go zniszczyć.

Odcinek 4
Gloria wyznaje Salomonowi, że miewa wizje. Stąd wie, że kobieta, która pojawiła się w sukni ślubnej przed nimi, napisała na ścianie "Wróciłam" i miała na rękach rękawiczki. Salomon w to nie wierzy. Nadal podejrzewa, że dziewczyna jest w zmowie z Altagracią i obie zamierzają się go pozbyć z firmy i winnicy. Cordelia zakochuje się w Pancho i nie zauważa, że chłopak nie zwraca na nią uwagi. Alirio postanawia sprawdzić Cristinę Domine, czyli Glorię. Ludovico, Alirio i Emma podejrzewają, że Cristina Domine jest w zmowie z Altagracią. Laura cieszy się, że Ernesto wreszcie poprosił ją o rękę. Jednocześnie jest zazdrosna o ukochanego, bo widzi, że Ernesto interesuje się Mariną. Juaca rozmawia z Altagracią. Kobieta Judasz nadal jest pełna nienawiści i chce odebrać swoją posiadłość. Ma żal, że Ludovico i Salomon wyrzucili z domu jej matkę. Alirio postanawia zbliżyć się do Cristiny czyli Glorii, kiedy dowiaduje się, że Salomon zatrudnił ją do nakręcenia reklamy o winnicach.

Odcinek 5
Ernesto całuje się z Mariną, na co wchodzi Sagrario. Ernesto przysięga, że nic go nie łączy z tą kobietą i że nadal ma zamiar ożenić się z Laurą. Petunia i Micaela, koleżanki Glorii przepytują mieszkańców miasteczka w sprawie Altagracii. Nikt im nic ciekawego nie mówi. Juaca namawia je, żeby zrezygnowały z tego tematu pracy magisterskiej i wróciły do Caracas. Ale Gloria oznajmia im, że właśnie została zatrudniona w winnicy i zostaje. Marina składa Altagracii propozycję. Chce, żeby razem odzyskały to, co zostawił im ojciec i pozbyły się Ludovica i całej reszty. Gloria dowiaduje się wreszcie, że jej matka od lat przyjaźni się z Altagracią. Chce to wykorzystać, żeby zbliżyć się do Kobiety Judasza. Altagracia dowiaduje się, że jej matka podpisała dokument, dzięki któremu Ludovico zarządza jej majątkiem. Okazuje się, że Ludovico oszukał Berenice. Altagracia idzie do niego z pretensjami i postanawia jak najszybciej odzyskać to, co do niej należy. Berenice jest zachwycona Glorią. Zachowuje się tak, jakby Gloria była jej wnuczką.

Odcinek 6
Altagracia przekonuje Berenice, że to nie jej wnuczka była u niej z wizytą. Upewnia się, czy to Juana była gościem. W mieście pojawia się Marcos Rojas Paul, dziennikarz, który spowodował, że Altagracia trafiła do więzienia. Gloria pojawia się w biurze Salomona pod fałszywym imieniem Cristina. Salomon jest nią zauroczony. Dziennikarz Marcos Rojas próbuje wymusić na Julianie Morera zeznanie, że to Altagracia chciała go zabić. Zostaje za to wyrzucony ze szpitala. Ludovico mówi Salomonowi, że Altagracia była u niego z pogróżkami. Problem polega na tym, że Ludovico wyłudził pełnomocnictwo na winnicę Del Toro od matki Altagracii, która chce je teraz odzyskać, w czym mają jej pomóc Buenaventura, Juaca i Gloria. Salomon podpytuje Buenaventurę, jaka jest Altagracia. Carmen, adwokat dziennikarza przekonuje go, by przestał mieć obsesję na punkcie Altagracii. Juaca obiecuje Altagracii, że po powrocie z Caracas załatwi jej dobrego adwokata do walki z Salomonem. Salomon zabiera Glorię na wycieczkę po firmie i pokazuje jej piwnice Del Toro. Tam robi jej głupi żart udając, że uwięzi tam Glorię i zatrzyma jako swojego więźnia, którego nikt nie usłyszy ani nie uratuje. W końcu wyjawia jej, że był to tylko żart i przeprasza ją za to, mówiąc jej, że chce by była jego zaufanym człowiekiem, nie zdając sobie sprawy, że Gloria jest u niego, by pomóc Altagracii. Marina, przyrodnia siostra Altagracii próbuje znów romansować z Ernestem, pracownikiem firmy Del Toro, by szkodzić swoje siostrze.

Odcinek 7
Salomon prosi Glorię o wzajemne zaufanie i przyjaźń. Jednocześnie mówi jej, że boi się, czy ona nie jest w zmowie z Altagracią. Do matki Altagracii przychodzi Marina, która okazuje się przyrodnią siostrą Altagacii. Żąda swoich praw do majątku. Altagracia tłumaczy jej, że sama nic nie ma, a nawet jeżeli odzyska swoją ziemię, to łatwo jej nie odda. Juaca i Buenaventura zastanawiają się, jak mogą pomóc Altagracii. W tym czasie ze szpitala zniknął Julian Morera. Ochrona szpitala podejrzewa Chichitę i nie chcą jej wypuścić. W sprawę miesza się dziennikarz Marcos, obwiniając o zniknięcie pacjenta Altagracię, która pojawia się w szpitalu. Ludovico i Ricarda zastanawiają się, jak wsadzić Chichitę do domu wariatów, by wreszcie móc być razem i nie stracić wpływów w firmie Del Toro. Zagraża im w tym Altagracia. Marina - przyrodnia siostra Altagracii - próbuje przekonać Ernesta, pracownika dyrekcji firmy, by się nie żenił, gdyż chce go wykorzystać do swoich własnych interesów w winnicy. Ernesto się opiera, w końcu ulega jej urokowi. Przyjaciółki Glorii żartują sobie z niej, iż zakochała się w Salomonie. Jej matka przestrzega ją, że to niebezpieczny człowiek. Gloria chce zrezygnować z robienia reklamy i zająć się tylko filmem dokumentalnym o Altagracji. Ricarda widzi Sajonę, Kobietę Widmo, jest przerażona.

Odcinek 8
Ludovico i Ricarda słyszą jakiś lament. Są przerażeni, myślą, że to Sajona - Kobieta Widmo z legendy. Petunia, Micaela i Gloria rozmawiają o tym, że ich praca dyplomowa jest ważniejsza niż reklamówka Glorii. Gloria chce z niej zrezygnować. Gloria ma wątpliwości, czy Marcos jest odpowiednią osobą na ich opiekuna, skoro nienawidzi Altagracii i może zaszkodzić w obiektywnym zrobieniu filmu. Przerażonych Ludovico i Ricardę znajduje Cordelia, która zasiedziała się w firmie z powodu miłosnego zawodu ze strony Pancho. Marcos przychodzi do Chichity do domu, by ją podpytać, czy to Altagracia wykradła Juliana ze szpitala. Chichita zarzuca mu, że jego obsesja na punkcie Altagracii wynika z jego miłości do niej. W domu Buenaventury pojawia się Zoraida z prospektami sukien ślubnych dla Laury, jego córki. Ernesto jest wciąż nieuchwytny, bo jest z Mariną. Laura jest zdenerwowana, że go nie ma przy wyborze ślubnych strojów. Gdy wreszcie pojawia się Ernesto, tłumaczy się wieczorem kawalerskim z kolegami. Enma zaprasza Pancha na kolację i mówi mu, że warunkiem inwestycji jej ojca w winnice był jej ślub z Salomonem, który zresztą sam się do tego zobowiązał. Salomon jest zły, że Enma wyjawiła ten fakt Panchowi. Juaca najmuje adwokata dla Altragracii. Ludovico czyni zarzuty Chichicie, że przyjęła Marcosa w domu. Chichita mówi mu o zniknięciu Juliana ze szpitala. Jednocześnie uprzedza Ludovico, żeby był miły dla niej, bo inaczej wyjawi, to co wie. Salomon zabiera Glorię, by pokazać jej winnice. Gloria mówi mu, że rezygnuje z realizacji filmu reklamowego dla niego. Salomon nic nie rozumie i prosi ją o wyjaśnienia. Wyznaje jej również miłość. U Ludovico pojawiają się Berenice i Altagracia z żądaniem zwrotu pełnomocnictwa.

Odcinek 9
Salomon przeprowadza poważną rozmowę z Glorią. Wyznaje jej, że chyba się w niej zakochał, ale wciąż ma wątpliwości, czy Gloria jest wobec niego uczciwa i nie knuje czegoś z Altagracią. Altagracia grozi Ludovicowi, że jeśli nie odda jej władzy w firmie i nie podpisze nowego pełnomocnictwa, stanie mu się coś złego. Emma zleca Cordelii zorganizowanie kolacji na cześć Altagracii. Salomon oprowadza Glorię po winnicy i pokazuje jej, jak się produkuje wino. Sagrario przychodzi do Altagracii, żeby ją zaprosić na uroczystą kolację, którą urządza Emma i Salomon. Kobieta się zgadza. Gloria i jej koleżanki idą do Rene i jego kolegów, żeby obejrzeć taśmy z aresztowania Altagracii.

Odcinek 10
Alirio przyłapuje matkę i Marcosa razem w jej biurze. Zaczyna podejrzewać, że Chichita ma romans z dziennikarzem, który odwiedza ją coraz częściej. Ricarda zawiadamia Ludovika, że jego żona wie o ich romansie i że zdradza go z Marcosem. Julian Morera znika ze szpitala. Wszyscy podejrzewają, że za jego zniknięciem stoi Altagracia. Salomon i Gloria widzą kobietę w sukni ślubnej. Salomon postanawia jej szukać i trafiają na cmentarz. Rozdzielają się przypadkowo i Glorię ktoś wpycha do wykopanego grobu. Dziewczyna na początku jest przekonana, że to żart Salomona. Potem zdaje sobie sprawę, że to ktoś inny. Juaca kłóci się z Marcosem. Oskarża dziennikarza, że ma obsesję na punkcie Altagracii i oskarża ją, chociaż nie ma dowodów.

Odcinek 11
Gloria opowiada matce o swojej przygodzie na cmentarzu. Mówi też, że wciąż widzi jakiegoś księdza, który jest przy każdym dziwnym zdarzeniu, jakie spotyka ją w tym miasteczku. Ismael odwiedza Altagracię i opowiada jej o matce, jej chorobie i sytuacji w domu. Pancho zabiera Cordelię na dyskotekę, na której spotykają się z jego kolegami i koleżankami Glorii. Wszyscy dobrze się bawią, oprócz Cordelii, której nikt nie zauważa. Sagrario, Julian i Isabel wybierają się razem do piwnicy w winnicy, gdzie podobno ojciec Altagracii, Juan Vicente, ukrył kiedyś dużo pieniędzy. Isabel i Sagrario mają stać na czatach, a wciąż osłabiony Julian, który uciekł ze szpitala, ma zejść do piwnic i szukać skarbu. Dochodzi do tragedii, Julian nie wraca z piwnicy, a Sagrario i Isabel muszą uciekać.

Odcinek 12
Buenaventura pyta Sagrario, czy napisy w opuszczonym domku to jej sprawka, Sagrario zaprzecza, tłumaczy, że ma brudne ręce od farby, którymi oznacza baryłki wina. Alirio i Ludovico wypytują Chichitę, gdzie spędziła noc, wciąż próbują zrobić z niej wariatkę. W domu Altagracji pojawia się Juaca z adwokatem. Chichita zajmuje się przygotowaniami do kolacji na cześć Altagracii, pojawia się Marina, która przeprowadza rozmowę z Chichitą. Ta przekonuje Marinę, że powinna dochodzić swoich praw do winnicy i majątku. Proponuje też swojemu mężowi Ludovico, by Marina pracowała w winnicy z uwagi na swoją znajomość produkcji wina, ale ten odmawia. Adwokat tłumaczy Altagracii, że sprawa nie jest łatwa, ale można ją wygrać. W domu Altagracii pojawia się Enma z zaproszeniem na kolację, Atagracia mówi jej, że przyprowadzi ze sobą dwoje gości - Juacę i Glorię. Juaca jest zaskoczona, ale zadowolona. Micaela zaczyna podkochiwać się w dziennikarzu, który prześladuje Altagacię. Gloria i jej przyjaciółki przeglądają kasetę z wyznaniem Altagracii odnośnie morderstwa księdza. Gloria ma duże wątpliwości, uważa, że zeznania zostały na Glorii wymuszone. W kościele spotykają się Laura i Ricarda. Pojawia się też Isabel, która znajduje sakiewkę z pieniędzmi, jest przerażona. Pojawia się tam też Marcos, dziennikarz, który nadal twierdzi, że to jest sprawka Altagracii. Gloria i jej przyjaciółki mają coraz więcej wątpliwości co do winy Altagracii.

Odcinek 13
Oglądając kasetę, Gloria stwierdza, że jest na niej scena ze ślubu, którego udzielał ksiądz Sebastian. Ludovico tłumaczy Chichicie, że Marina nie może podjąć pracy w firmie, gdyż jest to firma rodzinna. Chichita stwierdza, że Marina jest członkiem rodziny Del Toro, a Alirio przeciwstawia się Ludovicowi i potwierdza, iż nie ma żadnych przeciwwskazań, by Marina została zatrudniona w firmie jako asystentka Ernesta. Emma przygotowuje kolację na cześć Altagracii. Chichita postanawia jej w tym pomóc. Altagracia oznajmia, iż na kolację przyjdzie ze swoją przyjaciółką Juacą i jej córką Glorią. Salomon domyśla się, że Cristina i Gloria to ta sama osoba. Ma nadzieję, iż podczas kolacji wiele spraw zostanie wyjaśnionych. Gloria i jej przyjaciele idą do winnicy na miejsce, gdzie przed laty znaleziono Altagracię po smierci księdza Sebastiana. Gloria ma wizję, jej przyjaciele nic nie widzą i nic nie słyszą. Buenaventura przypomina Altagracii o jej obietnicy, iż po wyjściu z więzienia pogodzi się z Bogiem. W tym celu postanawiają iść do kościoła. W kościele jest również Ricarda i dziennikarz Marcos. Kiedy Altagracia z Berenice i Buenaventurą docierają do kościoła, obecna tam Laura wszczyna awanturę oskarżając Altagracię o morderstwo. Nalega, by ta natychmiast opuściła kościół, gdyż nie jest godna przebywania w domu Bożym. Do jej histerii przyłączają się pozostali wierni obecni w kościele. Pancho wyznaje Cordelii, że nie zamierza się żenić. Cordelia jest oburzona. Dochodzi do wymiany zdań, w wyniku którego koleżanki Cordelii posądzają Pancho o to, ze zniewolił Cordelię.

Odcinek 14
W wyniku awantury w kościele, Ernesto pokłócił się z Laurą, która ma obsesję na punkcie Altagracii. Grozi jej zerwaniem zaręczyn. Ksiądz próbuje uspokoić ludzi, tłumacząc, że Altagracia już zapłaciła za swoje grzechy więzieniem. Isabel jest przerażona, czuje się naznaczona po otrzymaniu sakiewki z trzydziestoma srebrnikami. Uważa to za wyrok śmierci. Ismael pokazuje Chichicie swoje szkice. Pojawia się młody człowiek, który rozpoznaje w jego matce jakąś Teresę. Ismael żąda wyjaśnień. Chichita jest trochę zmieszana, ale łagodzi sytuację. Gloria wyprowadza w końcu Altagracię z kościoła i nalega na spotkanie, które Altagracia wyznacza jej na dzień następny. Przyjaciele Glorii spotykają się i opowiadają sobie różne niewytłumaczalne historie ze swojej przeszłości. Atmosfera jest napięta. Słyszą jakieś hałasy. Okazuje się, że to Cordelia, która pod pretekstem oddania Panchowi jego długopisu, pojawia się niczym duch. W domu Juaki pojawia się Salomon z różą dla Glorii. Juaca bezceremonialnie go wyprasza. Buenaventura przeprowadza rozmowę z Ernestem, powołując się na jego dobre maniery wobec Laury. Isabel pojawia się w domu Santii. Twierdzi, że jest skazana na śmierć. Altagracia i Gloria spotykają się.

Odcinek 15
Gloria przeprowadza swoją pierwszą rozmowę z Altagracią. Dziwi się, że mama nigdy jej o niej nie wspomniała, chociaż zawsze się przyjaźniły. Prosi Altagracię o zgodę na nakręcenie o jej życiu filmu dokumentalnego, ale kobieta się na to nie zgadza. Dochodzi do kłótni. Altagracia ostrzega Glorię, że odgrzebywanie przeszłości może być dla nich obu bardzo niebezpieczne. Chicita wprowadza Marinę do firmy. Laura jeszcze nie wie, że Marina ma zostać asystentka Ernesta. Ernesto okropnie boi się reakcji Laury. W końcu godzi się z Laurą, która mu wszystko wybacza. Emma i Ricarda zaczynają knuć przeciwko Glorii. Dowiadują się, że Cristina Domine to Gloria i że dziewczyna oszukiwała podając cudze nazwisko. Emma chce ją zdemaskować przed Salomonem, ale Ricarda nalega, żeby poczekała na odpowiedni moment.

Odcinek 16
Salomon wyznaje Glorii, że jest dla niego kimś wyjątkowym. Pyta ją, czy jest wobec niego szczera i czy nigdy by go nie zdradziła. Wciąż ma wątpliwości, czy dziewczyna nie knuje czegoś z Altagracią. Isabel opowiada Micaeli i Petunii o tym, że widziała Altagracię ciągnącą ciało ojca Sebastiana w kościele. Jest przekonana, że to ona jest Kobietą Judaszem. Salomon namawia Glorię, żeby poszła z nim na kolację, którą wydają na cześć Altagracii. Dziewczyna się opiera. Na to wchodzi Alirio. Kiedy Salomon na chwilę odchodzi, Alirio mówi Glorii, że dobrze wie, że nie jest Cristiną Domine. Dziewczyna jest przerażona. Juaca przestrzega córkę przed związaniem się z Salomonem. Uważa, że ktoś taki jak on, kto ma zobowiązania i jest bogaty, może ją tylko skrzywdzić.

Odcinek 17
Chichita przyłapuje Ricardę na handlowaniu bielizną w firmie. Wybucha awantura. Ricarda się skarży, że za mało zarabia i dlatego musi sobie dorabiać na boku. Chichita zabrania jej tego pod groźbą wyrzucenia z pracy. Juaca i Gloria znowu rozmawiają o sytuacji Glorii w firmie i jej związku z Salomonem. Podczas rozmowy Gloria widzi księdza Sebastiana, który pojawia się u nich w domu. Dziewczyna jest przerażona. Wszyscy szykują się do kolacji wydawanej na cześć Altagracii. Gloria prosi mamę, żeby poszła na tę kolację sama. Boi się przede wszystkim tego, że Salomon dowie się, że nie jest Cristiną Domine. Juaca namawia ją, żeby powiedziała mu wreszcie prawdę. Wszyscy spotykają się w domu Salomona na kolacji i czekają na Altagracię, która się spóźnia. W końcu przychodzi z Juacą.

Odcinek 18
Do Glorii przychodzi Isabel. Prosi dziewczynę, żeby nie robiła filmu o Altagracii, bo to niebezpieczne. Gloria nie chce jej słuchać. Altagracia pojawia się na kolacji wydanej na jej cześć. Żąda od Salomona, żeby natychmiast oddał jej cały majątek i firmy. Salomon i Buenaventura wyjaśniają jej, że to niemożliwe. Że jej ojciec i ojciec Salomona podpisali umowę na dwadzieścia lat i że zostało jeszcze półtora roku do końca umowy. Nie można jej zerwać, bo firma ma zobowiązania. Altagracia nie chce tego zrozumieć i żąda, żeby natychmiast wszystko jej oddał. Inaczej rozpocznie z nim wojnę w sądzie. Następnego dnia Gloria znajduje martwą Isabel w piwnicy bodegi. Calixto, policjant, twierdzi, że Isabel zmarła poprzedniego wieczoru. Gloria staje się główną podejrzaną.

Odcinek 19
Gloria znajduje się w trudnej sytuacji. Twierdzi, że widziała Isabel wchodzącą do piwnicy, dlatego za nią poszła. Ale okazało się to niemożliwe, bo Isabel nie żyje od poprzedniego wieczoru. Czyli Gloria nie mogła z nią rozmawiać poprzedniej nocy, bo Isabel już nie żyła. Nikt nie chce dziewczynie uwierzyć. Dopiero Juaca staje w jej obronie. Ludovico próbuje się dogadać z Chichitą, ale ona zamyka się w sobie, zaczyna sobie przypominać przeszłość. Staje się agresywna, odpycha od siebie męża. To kolejny atak jej choroby. Marcos przychodzi do Micaeli i zastaje Altagracię. Dochodzi do kłótni. Altagracia uważa, że Marcos ją prześladuje, że to jakaś jego obsesja na jej punkcie. On twierdzi, że to ona jest morderczynią.

Odcinek 20
Altagracia tłumaczy Glorii, że są sprawy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Alirio mówi Ludovicowi, że na zebraniu zarządu firmy postanowiono wynająć prawników do walki z Altagracią. Informuje go też o śmierci Isabel. Altagracia i Juaca jada do Caracas na spotkanie z mecenasem Sosą. Gloria zostaje z Santią, mówią o tym, że Gloria rozmawiała z Isabel, gdy ta już prawdopodobnie już nie żyła. Santia stwierdza, że widzenia Glorii to dar od Boga. Pojawia się Buenaventura, który namawia Glorię, że skoro widziała też księdza Sebastiana i ma takie wizje, to powinna zapytać go kto go zamordował. Salomon przyjmuje ostatecznie Marinę do pracy w firmie. Emma ofiarowuje Laurze suknie ślubną. Laurze przypomina ona suknię ślubną Altagracii. Marcos w rozmowie z Micaelą i Petunią mówi, że być może Gloria jest córką zabitego księdza. Dziewczyny nie mogą w to uwierzyć, chociaż Micaela ma pewne wątpliwości. Mecenas Sosa tłumaczy Altagracii, że na razie trzeba się trzymać litery prawa i czekać, aż wygaśnie umowa jej ojca z Salomonem. Chichita znika w podejrzanych okolicznościach. Calixto odkrywa, kim jest Gloria, przekazuje informacje Ricardzie, która idzie z tym do Emmy. Dziewczęta spotykają się z chłopcami. Dochodzi do drobnej sprzeczki między Glorią a Micaelą.

Odcinek 21
Altagracia i Juaca widzą w domu Berenice jakąś kobietę w ślubnej sukni. Berenice twierdzi, że nic nie widziała. Gloria jest pod wrażeniem tego, co zobaczyła na kasecie.,Chce się dowiedzieć, kto brał wtedy ślub. Buenaventura wyznaje Salomonowi, że Altagracia uważa go za zdrajcę. Salomon uspokaja go i pyta, czy nie wyjawił ich sekretu. Buenaventura go uspokaja, mówiąc, że bez jego zgody nic nie powie. Laura podsłuchała ich rozmowę, prosi o zgodę na ślub w kaplicy w winnicy. Salomon zgadza się. Juaca w rozmowie z Santią wyjawia, że boi się, czy Gloria nie popada w schizofrenię. Santia ją uspokaja tłumacząc, że wizje Gorii to dar Boży. Pancho prosi Cordelię o wybaczenie za swoje zachowanie, jednocześnie tłumaczy jej, że lubi ja jako koleżankę, nic ponadto. W biurze Salomona pojawia się Altagracia. Wybucha sprzeczka między nią a Laurą. Berenice w rozmowie z Ivonne tłumaczy, że nikt nie może dowiedzieć się o pieniądzach zakopanych przez jej męża. Pancho i Gabriel w rozmowie z Salomonem wyjawiają, że Altagracia jest prawdopodobnie niewinna. Petunia i Rene próbują wyciągnąć od policji kopie sprawy Altagracii. Na spotkaniu Laury z przyjaciółkami pojawia się Marina i przekonuje je o swojej przyjaźni do nich. Tylko Sagrario ma wątpliwości co do jej szczerości. Ricarda przychodzi do Ludovica i wyjawia mu rewelacje o Glorii. Teresa pojawia się w Caracas w ubogiej dzielnicy, jest witana z entuzjazmem, bo chce pomóc ludziom. U Marcosa pojawia się Altagracia i ostrzega go, aby dał jej spokój. Gloria spotyka się z Salomonem, chce mu wyjawić, kim jest.

Odcinek 22
Gloria idzie na spotkanie z Salomonem, chce mu powiedzieć, że nie zrobi dla niego reklamy. Salomon proponuje jej lot balonem. Altagracia idzie do biura Marcosa, grozi mu nożem i prosi, by dał jej spokój. Zgadza się na nagranie i wyjawienie prawdy - nagle pojawia się Micaela z policją, a Marcos i Altagracja zaprzeczają temu, że groziła mu nożem. Chichita jako Teresa snuje plany zmian w ubogiej dzielnicy Caracas, gdzie jest uwielbiana. Salomon i Gloria całują się podczas lotu balonem, dziewczyna boi się reakcji przyjaciółek, gdy im to powie. Alirio przychodzi do Emmy i potwierdza jej informacje od Ricardy. W trakcie rozmowy pojawia się Salomon i wypytuje, o co chodzi. Alirio wykręca się, mówi że chodzi mu tylko o interesy firmy, mimo że jest członkiem rodziny Del Toro. Próbuje też poderwać Emmę. Ernesto ma pretensję do Mariny, że zbliżyła się do Laury, która jego zdaniem nie jest głupią kobietą. Marina go uspokaja. Buenaventura przyłapuje ich i ma pretensje do Ernesta, Marina próbuje go uspokoić. Marcos pyta Altagracię, kogo osłania, skoro twierdzi, że sama jest niewinna.

Odcinek 23
Gloria z koleżankami przygotowuje reklamę win z bodeg del Toro. Juaca jest wściekła, że Gloria zakochuje się w Salomonie. Przestrzega córkę, że Salomon ma narzeczoną i nie jest dla niej odpowiednim chłopakiem, bo pochodzą z różnych światów. W tym samym czasie Salomon mówi Emmie, że kiedy skończą się problemy z Altagracią, wezmą ślub. Emma jest wniebowzięta. Teresa czyli Chichita pojawia się w ośrodku i przynosi dużo pieniędzy mówiąc, że dostała je od firmy produkującej wina. Altagracia grozi Ludovicowi. Oskarża go o kradzież jej majątku i mówi, że i tak będzie musiał oddać wszystko, co ukradł z firmy. Gloria przychodzi do firmy, żeby przedstawić swój projekt reklamy win. Emma postanawia ją zdemaskować. Przy wszystkich mówi, że Gloria nie jest Cristiną Domine.

Odcinek 24
Marina ogłasza wszystkim, że Gloria jest wnuczką Berenice i spadkobierczynią fortuny del Toro. Wybucha zamieszanie. Część podejrzewa, że Gloria jest córką Altagracii urodzoną w więzieniu. Gloria jest załamana i Alirio ją pociesza. Chłopak próbuje zdobyć jej względy, ale Gloria nie reaguje na jego zaloty. Koleżanki Glorii zdobywają akta sprawy zabójstwa księdza Sebastiana i dowiadują się, że w kościelnym konfesjonale powinny się znajdować jakieś ślady, które mogłyby pomóc w odszukaniu zabójcy. Dziewczęta idą tam razem z Glorią i Gloria znowu widzi księdza Sebastiana. Salomon jest zły na Glorię, że tak go oszukała. Buenaventura mówi mu, że cierpi z powodu tego oszustwa, bo kocha Glorię. Marcos próbuje przekupić księdza - chce się dowiedzieć, z czego spowiada się Altagracia.

Odcinek 25
Gloria ma pretensje do Petuni, że powiedziała Marcosowi o jej wizjach. Gloria ma objawienie, widzi księdza Sebastiana wskazującego na posąg Świętego Judy Tadeusza. Mecenas Sosa jest oprowadzany po winnicach, dopytuje się Juaki, czy Gloria jest członkiem rodziny del Toro. Juaka potwierdza. Przyjaciele Glorii zastanawiają się, czyja krew była na sukni Altagracii. W Caracas Teresa i Rebeca rozmawiają o tym, jak wykorzystać pieniądze przywiezione przez Teresę. Rebeca ma pretensje do Teresy, że jest bardzo tajemnicza. Do ich biura wpada rabuś, który chce ukraść im pieniądze. Teresa go obezwładnia grożąc nożem i mówiąc, że nie boi się krwi, bo już ją miała na swoich rękach. Sagrario wyznaje Buenaventurze, że Ernesto i Marina są kochankami. Gloria z przyjaciółmi wybierają się nocą na poszukiwanie tajemnego przejścia w winnicach del Toro. Nie wiedzą, że ktoś ich obserwuje. Znajdują drzwi tajemnego przejścia. Za nimi natykają się na łańcuchy ułożone na kształt krzyża i zapalone świeczki.

Odcinek 26
Juaca ma pretensje do Sosy, że wyjawił, iż Gloria jest członkiem rodziny del Toro. Przyjaciele Glorii i ona sama wciąż nie mogą znaleźć wyjścia z piwnic w winnicach del Toro. Podejrzewają, że zamknął ich tam Pancho. Dzwonią do niego, ale on o niczym nie wie. Dzwonią do Buenaventury, ale telefon nagle milknie. Buenaventura jest zagubiony. Gloria i jej przyjaciele wciąż szukają wyjścia z pułapki. Berenice przychodzi do Buenaventury i każe mu szukać Altagraci. On stwierdza, że ważniejsza jest Gloria, bo nie wie, co się dzieje z nią po jej telefonie. Berenice nalega, że najpierw należy znaleźć Altagracię, dopiero potem zająć się można dzieciakami. Pitercito widzi Kobietę Zjawę w ślubnej sukni. Dochodzi pomiędzy nimi do walki. W tym czasie pojawia się Buenavenuta, który zastaje Pitercita zemdlonego, ale również widzi Kobietę Zjawę. Błaga ją, by pozwoliła mu ratować Pitercita. Odwraca się, by się pomodlić i prosi zjawę, by odeszła i zostawiła ich w spokoju. Faktycznie, gdy znowu wraca do Pitercita, tajemnicza postać Kobiety Zjawy znika. Nigdzie jej nie ma. Odwozi nieprzytomnego Pitercita do szpitala.

Odcinek 27
Calixto postanawia przepytać Pitercita o nocne wydarzeń. Salomon dowiaduje się o włamaniu Glorii i jej przyjaciół do magazynów winnic. Buenaventurze udaje się uwolnić wszystkich z podziemia. Pitercito mówi, że jest przekonany, iż to Kobieta Judasz zaatakowała go tej nocy. Salomon przeprowadza rozmowę z Glorią i konfrontuje ją z faktem, iż wie, że Gloria jest córką Altagracii. Gloria jest w szoku, i nic nie wskazuje na to, że o tym wie. Ludovico zarzuca przyjaciołom Glorii, że to Altagracia kazała im włamać się do magazynów del Toro. Ismael szuka swojej matki w Caracas. Spotyka chłopaka, który poprzednio w Chichicie rozpoznał Teresę. Chłopak ów każe mu szukać matki w Centrum dla Kobiet. Niestety, niczego się tam nie dowiaduje o losach swojej matki i nie rozwiewa swoich wątpliwości. Gloria żąda od Juaki i Altagracii jednoznacznej odpowiedzi - która z nich jest jej biologiczną matką. Juaca wymijająco odpowiada na to pytanie, ale potwierdza, że Gloria jest członkiem rodu del Toro. Morocha sprzątając podziemia winnic del Toro znajduje dużą kwotę pieniędzy - postania je sobie przywłaszczyć.

Odcinek 28
Gloria pyta Juakę i Altagracię, która z nich jest jej prawdziwą matką. One skonsternowane wyjawiają jej, że ojcem Glorii jest brat Altagracii, Bartolome. Juaca była jego kochanką, nie mógł się rozwieść. Niemniej kobieta wciąż uważa spędzone z nim chwile za najpiękniejsze i najszczęśliwsze w ej życiu. Wyjaśnia Glorii, iż nie miała odwagi wyjawić jej prawdy wcześniej, gdyż bała się reakcji Glorii na fakt , iż żyła z Bartolome w nieformalnym związku. Gloria również dowiaduje się, iż Sagrario jest jej przyrodnią siostrą. Pitercito i Morocha są w szoku po znalezieniu pieniędzy. Rozochoceni, postanawiają sprawdzić, czy przypadkiem nie ma ich więcej w podziemiach. Buenaventura usiłuje podpytać Pitercita o to, co widział i słyszał feralnej nocy w podziemiach, gdy stracił przytomność. Pitercito wyznaje mu, że widział Kobietę Zjawę i że słyszał, jak Buenaventura z kimś rozmawia. Buenaventura usiłuje wmówić mu, iż były to jedynie jego majaki i że nic takiego nie miało miejsca. W konfrontacji z Salomonem Buenaventura wyznaje w końcu, iż w piwnicach został zakopany wielki skarb przez poprzedniego właściciela, a Kobieta Judasz krąży tam, gdyż chce go odnaleźć. Morocha znajduje sakiewkę ze srebrnymi monetami, jest przerażona, bo uważa, iż jest ona wyrokiem śmierci wydanym przez Kobietę Judasza.

Odcinek 29
Pitercito i Morocha próbują wyciągnąć sakiewkę spod beczki. Gloria i jej przyjaciółki szykują się do snu, gdy nagle gaśnie światło i otwiera się okno. Gloria widzi księdza Sebastiana. Na Pitercita staczają się beczki z winem i przygniatają mu nogi. Morocha próbuje go uwolnić. Pojawia się Kobieta Zjawa i zabija ich oboje. W tym samym czasie Gloria widzi księdza Sebastiana, który sprawia wrażenie, jakby pilnie chciał jej o czymś powiedzieć. Cordelia i pracownicy winnicy znajdują zwłoki Pitercita i Morochy w piwnicy. Pojawia się tam dziennikarz Marcos i niespodziewanie też Altagracia, którą Marcos oskarża o te morderstwa. Na miejscu jest już policja, która zaczyna badać cała sprawę i wszystkich przesłuchuje. Pojawia się też Salomon, Altagracia mówi mu, że od tej pory zamierza sama zajmować się sprawami winnicy, która jest jej spadkiem. Wszyscy są zaszokowani śmiercią Morochy i Pitercita, ale wciąż nie wiadomo, kto jest Kobietą Judaszem. Marcos i kilka osób upierają się, że jest nią Altagracia. Dziwnym trafem w piwnicach zjawia się Marina, która przeszkadza policji w prowadzeniu dochodzenia i niechcący zaciera ślady. Dochodzi do starcia między Altagracią, Ludovikiem i Salomonem. Altagracia żąda dla siebie gabinetu, w którym mogłaby pracować. Salomon zgadza się na to. W piwnicach pojawia się też niespodziewanie Juaca.

Odcinek 30
Calixto przesłuchuje Juakę, która twierdzi, że o niczym nie wie. Gloria i jej przyjaciele zastanawiają się, co też ksiądz Sebastian chciał jej pokazać i dlaczego właśnie jej. Salomon zgadza się na warunki Altagracii, ale ostrzega ją, że to on wciąż jest prezesem firmy del Toro i do niego należy podejmowanie ostatecznych decyzji. Teresa pojawia się u Rebeki z pokaleczoną dłonią, twierdząc, iż nie pamięta, co jej się przydarzyło. Emma jest wściekła, że Salomon odstąpił Altagracii gabinet, który należał do niej. Wszyscy uważają, że to Altagracia zabiła Pitercita i Morochę. Sagrario dowiaduje się od Emmy, że Gloria jest jej przyrodnią siostrą. Wpada w szał, gdyż uważa, że spadek po dziadku powinna dziedziczyć tylko ona. Ricarda zostaje sekretarką Altagracii, w związku z czym zabiega o jej względy. Altagracia wypytuje ją, co wie na temat ukrytych przez jej ojca pieniędzy. Wszystkich intryguje, gdzie są pieniądze ukryte przez Juana Vicente del Toro - ojca Altagracii i wszyscy chcą je odnaleźć. Salomon mówi Buenaventurze, iż zdecydował się powiedzieć prawdę Glorii o sfałszowanej umowie z jej dziadkiem. Buenaventura jest przeciwny, uważa że jest za wcześnie na to. Salomon jednak twierdzi, że jest to jego obowiązek.

Odcinek 31
Salomon rozmawia z Buenaventurą o umowie, którą podpisał jego ojciec z Juanem Vicente del Toro. Chce wszystko oddać Glorii, cały majątek i chce jej powiedzieć prawdę o tym, co zrobił razem z Buenaventurą. Ale Bienaventura próbuje go powstrzymać. Boi się, że jeśli prawda wyjdzie na jaw, Gloria znienawidzi Salomona. A Salomon bardzo kocha Glorię. Rozmowę podsłuchuje Marina. Postanawia nikomu nie mówić o fałszerstwie dokonanym przez Salomona i Buenaventurę. Chce to wykorzystać w odpowiednim momencie. W banku Altagracia dowiaduje się, że jej ojciec pod koniec życia wyciągnął wszystkie pieniądze. Pokazują jej kasetę, jak Juan Vicente zabiera pieniądze z banku. Glorii znowu pokazuje się ksiądz.

Odcinek 32
Berenice pokazuje Glorii dokument, który zostawił jej dziadek. To list, który napisał przed śmiercią do Berenice. Wspomina w nim o Glorii i o wszystkich nieszczęściach, które spotkały jego rodzinę. Gloria jest wzruszona. Cieszy się, że odzyskała rodzinę. Berenice tłumaczy jej, że dziadek ukrył dla niej wielki majątek. Wszyscy szukają ukrytych pieniędzy. Każdy liczy, że je odnajdzie. Buenaventura przyznaje, że Juan Vicente zostawił mu testament. Wszyscy są zaskoczeni i żądają, żeby im go przeczytał. Altagracia jest pewna, że ojciec wszystko zapisał jej. Inni są ciekawi, co zawiera ten dokument.

Odcinek 33
Juaca namawia Glorię na wyjazd, ale dziewczyna nie chce. Mówi, że wreszcie odnalazła swoją rodzinę i teraz jej nie zostawi. Chce pomóc swojej babci i cioci Altagracii. Juaca mówi jej, że pozostanie w tym domu jest niebezpieczne, bo powoli wszyscy giną. Opowiada córce, jak zginął jej ojciec. Twierdzi, że zginął przez te pieniądze. Wszyscy zbierają się w posiadłości, żeby wysłuchać testamentu Juana Vicente del Toro. Buenaventura go odczytuje. W tym czasie Petunia i Rene znajdują w gabinecie walizkę, w której jest zakrwawiona suknia ślubna, welon i rękawiczki Kobiety Judasza. W testamencie ojciec wydziedzicza Altagracię i cały spadek zostawia swoim wnuczkom, Sagrario i Glorii. Zostawia też klucze w kopertach, na których wypisane są nazwiska kilku kobiet.

Odcinek 34
Altagracia idzie do gabinetu, gdzie jest portret jej ojca. Płacze i zarzuca mu, że potraktował ją bardzo niesprawiedliwie. Przysłuchuje się temu wzruszony Buenaventura. Altagracia jest na niego wściekła. Brakuje ostatniej strony testamentu, gdzie miał być opis miejsca, w którym Juan Vicente del Toro ukrył pieniądze. Potem zaczyna gasnąć światło. Wszyscy są przerażeni i wychodzą z salonu. Gloria znowu widzi zabitego księdza, który ją przywołuje. Kiedy wciąż nie ma światła, w posiadłości pojawia się Marcos. Altagracia nie może znaleźć matki. Światło znów się zapala. Ksiądz przyzywa Glorię do gabinetu. Dziewczyna tam wchodzi i znajduje kukłę przebraną za Kobietę Judasza. Za kanapą są zwłoki Buenaventury. Przybywa Calixto i policja. Wszyscy składają zeznania. Są przekonani, że to Altagracia zabiła Buenaventurę.

Odcinek 35
Berenice namawia Glorię, żeby przeniosła się do posiadłości i miała na wszystko oko. Juaca namawia ją na wyjazd, ale Gloria czuje się teraz odpowiedzialna za swoją rodzinę. Postanawia ratować Altagracię i udowodnić jej niewinność. Calixto przesłuchuje wszystkich, żeby dowiedzieć się, kto gdzie był w chwili morderstwa. Sagrario też przenosi się do posiadłości i nie chce tam wpuścić Glorii, której nienawidzi. Ludovico i Emma wyrzucają Altagracię z firmy. Wyrzucają jej, że nie ma już tam co robić, bo ojciec ją wydziedziczył. Altagracia rozmawia z Ricardą. Wypomina koleżance, że kiedy potrzebowała pomocy 20 lat wcześniej, Ricarda zatrzasnęła przed nią drzwi. Teraz na pewno zrobi to samo. Ernesto podsłuchuje telefoniczną rozmowę Mariny. Wypytuje ją, z kim rozmawiała. Kobieta przyznaje się, że pochodzi z biedy i cała jej rodzina żyje w nędzy, a te ukryte pieniądze to dla nich szansa, żeby wyjść z biedy.

Odcinek 36
Marcos przyznaje się przed Calixto, kim był dla niego zamordowany ksiądz. Wyjaśnia w ten sposób, dlaczego od lat prześladuje Altagracię. Calixto doradza mu, żeby zapomniał o Altagarcii i wyjechał gdzieś odpocząć. Potem Calixto wydaje nakaz aresztowania Altagracii. Kobieta zeznaje na komisariacie. Okazuje się, że Ivonne, służąca Berenice na polecenie swojej pani przebierała się za Kobietę Judasza, żeby straszyć mieszkańców miasteczka, którzy nienawidzili Altagracii i jej rodziny. Salomon robi wymówki Ludovico i Emmie, że tak źle potraktowali Altagracię wyrzucając ją z firmy. Gloria postanawia ratować ciotkę i idzie po pomoc do Salomona.

Odcinek 37
Berenice wyznaje Juace, że to Ivonne za jej namową przebierała się w suknię ślubną, by straszyć ludzi i trzymać ich z dala od Altagracii. Ludovico dopytuje Chichitę o klucz, który dał jej Juan Vicente Del Toro. Chichita mówi mu, że dała go Alirio, by zapewnić lepsza przyszłość swoim synom, a przede wszystkim Ismaelowi. Berenice wyznaje Juace, że oryginalną suknię Altagracii ktoś ukradł i że wtedy ona uszyła jej kopię. Juaca jest przerażona tym faktem, który oznacza, że ten kto ukradł suknię prawdopodobnie zabił Buenaventurę. Alirio i Laura mają pretensje do Salomona, że chce pomóc Altagracji wpłacając za nią kaucję. Ludzie z miasteczka chcą zlinczować Alterację. Juaca zostaje ranna kamieniem w głowę. Ivonne wyznaje prawdę Calixto, że to ona przebierała się w suknię ślubną, by straszyć ludzi. Altagracia ma zostać wywieziona do Caracas ze względu na swoje bezpieczeństwo. Dowiaduje się o tym Marcos, który wynajmuje dwoje ludzi i zamierza porwać Altagracię, by zapłaciła mu za wyrządzone mu krzywdy. Sagrario przyznaje się Laurze, że ona i Isabel uprowadziły Juliana Morerasa ze szpitala, by wskazał im, gdzie zostały ukryte pieniądze. Gdy poszli ich szukać, ukazała im się Kobieta Judasz. Sagrario chce wyjechać z miasta, gdyż boi się o swoje życie. Salomon chce wynająć najlepszego prawnika, by bronił Altagracii, o co Emma ma do niego pretensje.

Odcinek 38
Marcos porywa Altagracię i zawozi ją do posiadłości swojego brata Simona. W gazetach ukazują się tajemnicze nekrologi o śmierci Buenaventury podpisane przez Kobietę Judasza. Wszyscy są nimi zbulwersowani i przerażeni, ale jak zwykle wszyscy zwalają winę na Altagracię i uważają, że to jej sprawka.
Enma i Ricarda znajdują kasetę wideo, na której jest nagrana scena jak Juan Vicente Del Toro, ojciec Altagracii, jest w banku i podejmuje pieniądze, które wynosi w walizkach i prawdopodobnie później ukrył w piwnicach winnicy. Dlatego wszyscy ich szukają.
W gazetach ukazuje się drugi nekrolog, tym razem o śmierci Juliana Morery.
Ismael próbuje przez Internet sprawdzić, kto jest zleceniodawcą tego nekrologu. Dowiaduje się tylko, że zrobił to ktoś anonimowo w Caracas.
Salomon postanawia zorganizować spotkanie wszystkich tych, którzy byli obecni przy odczytywaniu testamentu ojca Altagracii. Jest przekonany, iż wśród nich jest osoba podszywająca się pod Kobietę Judasza.
Alirio wyznaje miłość Glorii, która odrzuca jego zaloty. Mówi jej, że Salomon jest z Enmą tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Sam jednak nie ukrywa przed nią, iż jest przede wszystkim zainteresowany w przejęciu majątku z winnic.

Odcinek 39
Na spotkaniu rodzinnym Gloria oświadcza, że według niej Altagracia jest niewinna. Ktoś ukradł suknię ślubną i morduje ludzi, chcąc w ten sposób wskazać na Altagracię. Nikt nie wierzy w teorię Glorii. Marcos porywa i więzi Altagracię w posiadłości rodzinnej swojego brata Simona. Pała żądzą zemsty na Altagracii, gdyż uważa, że to ona zabiła księdza Sebastiana, który - okazuje się - był jego bratem. Obwinia również Altagracię o śmierć swojej matki. Policja przeszukuje rezydencję Del Toro, gdyż podejrzewa, że Altagracia się tam ukryła. Altagracia próbuje uciec Marcosowi, ale niestety nie udaje jej się. Nie może pojąć, skąd tyle nienawiści u Marcosa do niej. W rezydencji Del Toro, gdzie Salomon zebrał wszystkich, Ricarda niespodziewanie oskarża Chichitę, że to ona jest Kobietą Judaszem. Dochodzi do kłótni między nimi. Salomon wyznaje Glorii miłość, którą ona odrzuca, gdyż wie, że Salomon ma zobowiązania wobec Emmy, a Gloria nie zgadza się być jego kochanką. Ismael w rozmowie z Chichitą dowiaduje się, że jego matka była zakochana po uszy w Julianie Morerze, ale bez wzajemności, gdyż ten kochał Altagracię. Gloria ma ponownie widzenie, w którym jawi jej się ciotka Altagracia porwana przez nieznanego mężczyznę. Nie może rozpoznać jego twarzy. Salomon, po rozmowie z Glorią, postanawia zerwać łączące go z Emmą zobowiązania. Mówi Emmie, że odda jej pieniądze, tak by być wolnym.

Odcinek 40
Salomon oznajmia Emmie, że odda jej 10 mln, które pożyczył i w ten sposób zrywa z nią zaręczyny. Dziewczyna jest zaskoczona i załamana. Nie chce do tego dopuścić. Oskarża Salomona, że robi to dla Glorii, która go opętała. Calixto, Alirio i Ernesto odnajdują ciało Juliana Morery w piwnicy za zamurowaną ścianą. Smród rozkładającego ciała naprowadza ich na to miejsce. Przy ciele znajdują list od Kobiety Judasza. Ernesto jest przerażony, namawia Laurę na wyjazd z Sagrario. Uważa, że tak będzie bezpieczniej dla nich, bo pieniądze go nie interesują. Cordelia urządza dla Pancha piknik w dniu jego urodzin. Chłopak jest zaskoczony i zniesmaczony. Emma i Alirio postanawiają połączyć siły, żeby rozdzielić Salomona i Glorię. Nikt nie wie, co się dzieje z Altagracią, która zniknęła. Gloria znowu ma wizję. Widzi mężczyznę mierzącego z broni do Altagracii.

Odcinek 41
Marcos cały czas powtarza Altagracii, że chce ją zabić. Altagracia nie wie, dlaczego tak się na niej mści. Salomon chce zatrudnić prawniczkę Carmen, żeby poprowadziła sprawę Altagracii i dowiodła jej niewinności. Okazuje się, że Carmen jest byłą żoną Marcosa. Gloria i Salomon mają wątpliwości, czy jest odpowiednią osobą do prowadzenia sprawy Altagracii. Gloria znowu ma wizję. Widzi, że to Marcos porwał Altagracię. Ricarda namawia Pancha, żeby umówił się z jej córką. Pancho zaprasza Cordelię na randkę. Altagracia prosi Titę, kobietę, która się nią zajmuje, żeby pomogła jej uciec. Chichita zwołuje spotkanie, na którym mówi, że spadkobierczynie powinny podzielić się spadkiem z resztą. Juaca jest tym oburzona i odmawia. Na Sagrario napada Kobieta Judasz. Nie zabija jej, ale dziewczyna jest przerażona.

Odcinek 42
Ktoś próbuje udusić Sagrario wpychając jej kartke papieru w usta z napisem "Spadek jest mój. Kobieta Judasz". Salomon podejrzewa, że zrobił to ktoś z obecnych w rezydencji Del Toro. Wątpi, by była to Altagracia, skoro zniknęła i szuka jej policja. Pancho zaprasza Cordelię na kolację, w trakcie której ma jakieś omamy i Cordelia objawia mu się jako piękna i inteligentna kobieta. Chichita każe Ludovico wynosić się z jej domu, skoro obnosi się wciąż z Ricardą. Emma uwodzi Salomona i spędza z nim noc, mając nadzieję, że zachodząc z nim w ciążę przywiąże go do siebie. Salomon jest wściekły, że dał się uwieść. Simon, brat Marcosa, wypuszcza Altagracię na wolność. Marcos odkrywa ucieczkę Altagracii, a wiedząc, że ucieka pieszo, postanawia ją złapać. Ernesto prosi Juacę, by zjednoczyli siły i razem chronili Sagrario i Glorię, gdyż grozi im to samo niebezpieczeństwo jako dziedziczkom fortuny Del Toro. Juaca odmawia współpracy. Marcos odnajduje Altagracię i wraca z nią do domu. Tymczasem Salomon otrzymuje od byłej żony Marcosa adres jego posiadłości i razem z Glorią jadą tam szukać Altagracii.

Odcinek 43
Chichita w domu Ricardy mówi Ludovicowi, że musi dokonać wyboru. Jeśli zostanie z Ricardą, to nie ma po co wracać do domu, a ona zrobi wszystko, by został bez grosza. Pancho opowiada Rene i Gabrielowi, co mu się przytrafiło poprzedniego wieczoru. Przyjaciele śmieją się, że jest zakochany w Cordelii. Ludovico wybiera powrót to Chichity. Ricarda jest rozżalona i zakazuje mu nawet myśleć, że kiedykolwiek będzie mógł wrócić do niej. Ricarda wyznaje Cordelii, że jej ojciec Leoncio poszedł po ukryte pieniądze Del Toro, ż którymi mieli żyć szczęśliwie. Niestety jak dotąd nie wrócił, a Ricarda wciąż na niego czeka. Gloria i Salomon jadą na rancho Salomona szukać Altagracii. Alirio wymyśla plan, by Emma zaszła z nim w ciążę, by móc w ten sposób wmówić Salomonowi, że to jego dziecko. W ten sposób będą go mieli w garści. Emma z wielkimi oporami daje się uwieść Aliriowi. Salomon wyznaje miłość Glorii i mówi, że chce być z nią i tylko z nią. Petunia i Micaela mówią Calixtowi o swoich podejrzeniach względem Marcosa, bo uważają, że to on porwał Altagracię. Calixto zgadza się pojechać do posiadłości Marcosa, by sprawdzić, czy to prawda. Gloria znowu ma wizje, czuje, że Altagracia była bądź jeszcze jest w posiadłości Marcosa. W trakcie przeszukiwania domu widzi ojca Sebastiana. Simon wyznaje jej prawdę, że on i Marcos to bracia ojca Sebastiana. Berenice mówi Juace, że wiedziała o tym, że Laura była kochanką jej męża Juana. Vicente Del Toro, który obiecał Laurze, iż zostanie prezesem jego firmy. Chichita przebiera się za Altagracię, Ludovico jest przerażony, gdyż boi się, że jego żona oszalała.

Odcinek 44
Marcos i Altagracia wracają do posiadłości, gdzie natykają się na intruzów. To Gloria i Salomon, którzy przyjechali szukać Altagracii. Gloria czuje, że jej ciotka tam była. Simon, brat Marcosa, zaprzecza temu. Chichita przebrana za Altagracię przeraża Ludovica, który stwierdza, że jego żona ma nawrót choroby umysłowej. Chichita przychodzi do Sagrario i mówi jej, że spadek po Juanie Vicente Del Toro należy się jej i tylko jej. W posiadłości Marcosa pojawia się Calixto, który też chce przeprowadzić rewizje domu. Salomonowi i Glorii nie udaje się znaleźć Altagracii, więc postanawiają wracać do miasta. Po drodze grzęzną w błocie. Salomon pchając samochód brudzi się błotem i kąpie się w pobliskiej rzece. Prowokuje Glorię, brudząc ją błotem, by również się wykąpała. Podczas tej kąpieli dochodzi do poważnej rozmowy między nimi. Do domu Chichity przychodzi doktor Ruiz, psychiatra, który tłumaczy Ismaelowi, że jego matka od lat cierpi na rozdwojenie jaźni. Pancho przychodzi do Ricardy w sprawie Cordelii, gdyż czuje się źle wobec Cordelii. Ricarda przekonuje go, by dalej udawał zakochanego w jej córce. Ismael zauważa na szyi mamy - Chichity - medalion świętego Judy Tadeusza i jest zdziwiony nagłą zmianą gustu matki, która zawsze nosiła najdroższą biżuterię. Po powrocie do domu, Gloria i Salomon oznajmiają Juace, iż Marcos i Simon to bracia zmarłego ojca Sebastiana.

Odcinek 45
Gloria i Salomon wracają z wyprawy do hacjendy Marcosa i jego brata. Mówią Juace, że nie znaleźli tam Altagracii, ale Gloria jest pewna, że Marcos ją tam przetrzymuje. Wraca Marina. Ernesto staje się coraz bardziej podejrzliwy. Nie wierzy, że kobieta była u chorego brata. Zrywa z nią. Marina jest wściekła. Kiedy Carmen wychodzi z gabinetu Salomona, spotyka Marinę. Okazuje się, że Marina jest Roxaną, którą wyciągnęła z więzienia. Stawia Marinie ultimatum. Ma zniknąć z tego domu w ciągu 24 godzin. Altagracia znowu prosi Titę o pomoc. Chce przez nią przesłać list do Glorii. Ale Marcos przechwytuje list i wywozi Altagracię z hacjendy w odludne miejsce.

Odcinek 46
Chichita wypytuje Aliria, czy dowiedział się czegoś w związku z kluczem, który mu dała. Alirio mówi, że zatrudnił prywatnego detektywa i że zostanie w domu tylko do czasu znalezienia pieniędzy. Pancho zabiera Cordelię na wycieczkę nad morze. Próbuje ją rozruszać, ale ciężko mu idzie. Dziewczyna jest wstydliwa i mało romantyczna. Sagrario chce wyrzucić Marinę z domu. Mówi Laurze, że Marina sypia z Ernestem. Laura jest załamana i postanawia się zemścić na Marinie. Razem z Sagrario zakrada się do pokoju Mariny i znajduje tam wiele dokumentów na różne nazwiska. Okazuje się, że Marina jest międzynarodową oszustką. Altagracia uwalnia się z więzów i próbuje uciec. Walczy z Marcosem. W końcu oboje rezygnują z walki i postanawiają poważnie porozmawiać i wszystko sobie wyjaśnić.

Odcinek 47
Altagracia tłumaczy Marcosowi, że to nie ona zabiła Sebastiana. Wyznaje mu również, że 20 lat temu przyjaciółki - Laura, Juaca, Ricarda, Altagracia, Chichita i Marina - założyły się o to, która zdobędzie Juliana Morerę. Przyjaciele Glorii oglądają kasety i zastanawiają się, jaki jest związek pomiędzy ślubem Ricardy a śmiercią ojca Sebastiana. Dochodzi do wymiany zdań między zazdrosną Enmą a Glorią o względy Salomona. Obecny przy tym Salomon stwierdza, iż sam będzie decydował o swoim życiu. Alirio wyznaje miłość Glorii, która nie jest jednak zainteresowana jego uczuciem. Gloria ma kolejną wizję, w której widzi Altagracię z jakimś mężczyzną. Ludovico próbuje odzyskać względy Ricardy. Chce ją przekupić pięknym prezentem - futrem z szynszyli. Futro jednak, z powodu nieprzewidzianej sytuacji dostaje się w ręce Chichity, a Ludovico zmuszony jest powiedzieć jej, że kupił je dla niej, jako rekompensatę za swój występek. Marcos nadal jest przekonany, iż to Altagracia zabiła jego brata - ojca Sebastiana. Tyle że teraz jest pewien, iż nie zrobiła tego sama - miała wspólnika. Toczy się miedzy nimi kłótnia w tej sprawie. Altagracia przyparta do muru przez Marcosa, wyznaje, iż przedmiotem zakładu między przyjaciółkami był medalik Świętego Judy Tadeusza. Marina oznajmia Ernestowi, iż jest z nim w ciąży.

Odcinek 48
Marcos wciąż więzi Altagracię, chce poznać prawdę, kto pomógł jej w zabójstwie jego brata Sebastiana. Ludovico próbuje zabrać Chichicie futro, które kupił dla Ricardy, próbuje mu w tym pomóc Alirio, pytając matkę, co się naprawdę wydarzyło tej nocy, gdy zginął ksiądz. Marina wyznaje Ernestowi, że była skazana za oszustwa w Miami. Wówczas z więzienia wyciągnęła ją prawniczka, która obecnie pracuje dla Salomona. Boi się, że prawda może wyjść na jaw, dlatego chciałaby wyjechać jak najdalej od winnic Del Toro, do tego potrzebne jej są ukryte pieniądze. Cordelia nie może zrozumieć, że Ricarda, będąc mężatką, była zakochana w Julianie Morera. Marina wyznaje Ernestowi, że mężczyzną, który namówił ją do powrotu był Leoncio Araujo, mąż Ricardy. Ernesto jest zaskoczony, bo wszyscy sądzą, że on od dawna nie żyje. Salomon proponuje Juace, by zajęła się prowadzeniem rezydencji Del Toro, po to, by Gloria miała wreszcie swój dom, o którym tak marzyła. Marcos wyznaje Altagracii, że Sebastian był jego bratem, o czym ona nie wiedziała, a jego matka umarła ze zgryzoty po śmierci syna. Chce zabić Altagracię, by ta zapłaciła za zamordowanie księdza Sebastiana.

Odcinek 49
Marcos chce popełnić samobójstwo. Altagracia odwodzi go od tego, tłumacząc, że to nie przywróci życia księdzu Sebastianowi. Chichita wciąż zachowuje się jak Altagracia. Ludovico i jej synowie są przerażeni. Okazuje się, że wszystkie przyjaciółki Altagraci noszą medalik z wizerunkiem świętego Judy Tadeusza, patronem spraw beznadziejnych, które otrzymały od Altagraci. Medaliki te pobłogosławił ksiądz Sebastian. Chichita pojawia się w domu Ricardy jako Altagracia. Ricarda jest przerażona. Boi się, że Chichita wyjawi fakt, że Cordelia nie jest jej córką. Calixto jedzie do domu Marcosa. Chce dowiedzieć się prawdy od Simona i Tity o tym, gdzie są Altagracia i Marcos. Niestety, Simon i Tita potwierdzają tylko, iż Marcos więzi Altagracię, jednak nie maja pojęcia, gdzie. Laura wyznaje Sagrario prawdę, że dziadek dziewczyny Juan Vicente Del Toro był jej, Laury, kochankiem i przyrzekł, że Laura zostanie prezesem firmy.

Odcinek 50
Ernesto jest coraz bardziej przerażony. Namawia Laurę i Sagrario na wyjazd. Boi się, że to on będzie następną ofiarą Kobiety Judasza, bo podejrzewa, że morderczynią jest Marina. Altagracia oddycha z ulgą, kiedy okazuje się, że tylko raniła Marcosa. Opiekuje się nim, bo nie chce, żeby umarł. Zaczyna mu wybaczać. Salomon mówi Emmie, że przenosi się do innego pokoju. Dziewczyna jest załamana i chce go zatrzymać za wszelką cenę. Calixto chce szukać Altagracii, ale nie może z powodu zalanych dróg i powodzi. Altagracia składa Bogu przysięgę. Jeśli Bóg uratuje życie Marcosowi, zapomni o nienawiści i przeszłości, a potem zniknie z jego życia na zawsze.

Odcinek 51
Rene dostaje SMSy od Kobiety Judasza. Mówi o tym przyjaciołom i wszyscy idą na spotkanie z morderczynią do piwnicy w bodedze. Berenice przyłapuje całujących się Aliria i Emmę. Emma jest przerażona, bo boi się, że Berenice powie o tym Salomonowi, a wtedy jej plan zatrzymania narzeczonego pójdzie na marne. Gloria i przyjaciele znajdują w piwnicy Sagrario całą zalaną czerwoną farbą i przerażoną. Okazuje się, że porwała ją Kobieta Judasz i groziła śmiercią. Ernesto zwierza się Salomonowi, że Marina jest z nim w ciąży. Kobieta Judasz w kolejnym SMSie grozi śmiercią Glorii.

Odcinek 52
Marcos i Altagracia spędzają ze sobą dużo czasu w opuszczonym domu i wyjaśniają sobie wydarzenia z przeszłości. Okazuje się, że Marcos od lat jest w niej zakochany. Próbował zapomnieć, a potem zaślepiła go nienawiść, bo uważał, że to Altagracia zabiła jego brata. Sagrario znika. Wszyscy jej szukają. Gloria znowu ma widzenie. Tym razem ksiądz zostawia jej zdjęcie Sagrario. Gloria wie, że jej przyrodnia siostra jest w niebezpieczeństwie. W piwnicach bodegi wybucha pożar. Wszyscy są tam, bo szukają Sagrario. Wybucha zamieszanie. W końcu znajdują nieżywą Sagrario.

Odcinek 53
Wszyscy są przerażeni śmiercią Sagrario i przypuszczają, że zabiła ją Kobieta Judasz. Ludovico jest pełen obaw, że to sprawka Chichity, która miewa zaburzenia osobowości i wtedy przeobraża się w Altagracię. W szałasie, w którym Marcos przetrzymuje Altagracię, wybucha pożar. Szczęśliwie Gloria, Salomon i Simon pojawiają się w porę i wydobywają ich z płomieni. Alirio wzywa lekarza, by zabrał Chichitę do szpitala psychiatrycznego. Calixto szuka winnego śmierci Sagrario. Przesłuchuje wszystkich. Marina rzuca podejrzenie na Ludovica. Jest bowiem bezpośrednio zainteresowany w śmierci Sagrario i Glorii, gdyż w takim przypadku cały majątek przeszedłby na jego synów - Aliria i Ismaela. Calixto ma pewne wątpliwości, czy tak jest, bo pamięta o tym, że Marina jest córką - z nieprawego łoża wprawdzie, ale jednak córką - Juana Vicente Del Toro. Ma także prawo do spadku, a więc jest zainteresowana w eliminacji pozostałych spadkobierców. Marina i Laura kłócą się. Marina wyznaje Laurze, że Ernesto od dawna jest jej kochankiem i, że jest z nim w ciąży. Naigrywa się z Laury, iż ta nigdy nie poślubi Ernesto. Dochodzi do kłótni między nimi, w wyniku której Marina spada ze schodów.

Odcinek 54
Laua w ferworze kłótni spycha Marinę ze schodów tak nieszczęśliwie, iż Marina umiera od doznanych urazów. Laura wpada w panikę i postanawia upozorować, iż to Kobieta Judasz popełniła morderstwo. Przenosi zwłoki Mariny i przebiera ją w ślubną suknię. Zaciera również ślady krwi. Simon odwiedza Marcosa w szpitalu i mówi mu o tym, iż popełniono kolejną zbrodnię w winnicach Del Toro. Marcos uświadamia sobie, iż nie mogła tego zrobić Altagracia, gdyż w tym czasie była ona jego zakładniczką. Również dociera do niego, iż Altagracia nie jest Kobietą Judaszem, a zatem bezpodstawnie i obsesyjnie prześladował on Altagracię zarzucając jej morderstwo swojego brata - księdza Sebastiana. Ma wyrzuty sumienia i pragnie tylko, aby Altagracia przebaczyła mu, iż przez tyle lat obwiniał ją o zbrodnię, której nie dokonała. Ismael odwiedza swoją matkę Chichitę w szpitalu. Ta przekonuje go, iż musi natychmiast opuścić szpital i w jego ubraniu ucieka. Ernesto dochodzi do wniosku, że musi się ożenić z Mariną, gdyż ta spodziewa się jego dziecka. Salomon usiłuje przekonać go, by tego nie robił. Emma utrzymuje, ze jest w ciąży z Salomonem. Ten jej nie wierzy. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Gloria również dowiaduje się o ciąży Emmy i wściekła na Salomona zamyka się w swoim pokoju. Petunia i Micaela chcą się do niej dostać, ale ponieważ Gloria nie reaguje, wyważają drzwi. Znajdują Glorię w stanie omdlenia. Okazuje się, że w pokoju była Kobieta Judasz, którą widziała Micaela. Wszyscy są przekonani, iż Kobieta Judasz chciała zabić Glorię.

Odcinek 55
Ernesto dopytuje się, gdzie była Laura, gdy w rezydencji zjawiła się Kobiet Judasz. Laura wymijająco tłumaczy się spacerem i opłakiwaniem śmierci Sagrario w samotności. Wszyscy są przerażeni kolejnym atakiem Kobiety Judasza, chcącej prawdopodobnie zamordować Glorię. Ernesto dostaje się do pokoju Mariny i znajduje ją martwą, ubraną w suknię ślubną. Wpada w panikę i rozpacz. Calixto aresztuje Juacę zarzucając jej zamordowanie Mariny. Przemawia za tym wiele dowodów, które znalazł na miejscu zbrodni. Salomon wynajmuje byłą żonę Marcosa, by ta broniła Juacę. Altagracia jest zaskoczona, iż prawniczka ta jest byłą żoną Marcosa. W rezydencji Del Toro zbierają się wszyscy, by wysłuchać sentencji wyroku sądowego w sprawie spadku. Trzy czwarte majątku przechodzą po śmierci Sagrario na Glorię. Pozostała część na Ernesta, Ismaela i Aliria. Laura nie dostaje nic. Jest przerażona i wpada w histerię.

Odcinek 56
Rozpoczyna się prezentacja nowego wina, Sagrario del Toro. Już na początku dochodzi do zamieszania. Ktoś podłożył zdjęcia maltretowanej Sagrario, które są wyświetlane gościom. Wszyscy są przerażeni. Później dochodzi do kłótni między Chichitą i Ricardą. Pancho prosi Ricardę, żeby nigdy nie zdradziła Cordelii, że jest z nią na prośbę matki. Ricarda cieszy się, że chłopak naprawdę zakochał się w jej córce. Marcos szuka Altagracii. Kiedy się spotykają, kobieta próbuje uciec, ale Marcos tłumaczy jej, że próbuje wynagrodzić jej lata, które spędziła przez niego w więzieniu. Alirio szykuje pułapkę na Glorię, ale dziewczyna podejrzewa o to Salomona. Alirio jest zawiedziony, że nie udało mu się zaciągnąć Glorii do łóżka. Laura robi wymówki Juace. Jest zazdrosna o Ernesta, bo podejrzewa, że narzeczony tym razem zdradza ją z Juacą.

Odcinek 57
Altagracia idzie do kościoła, żeby się pomodlić. Marcos to widzi i podąża za nią. Próbuje z nią porozmawiać, ale kobieta go odpycha. Kiedy wychodzą z kościoła, na Altagracię czeka już tłum mieszkańców Carory. Chcą ją zlinczować. Marcos broni Altagracii i tłumaczy wszystkim, że to nie ona jest Kobietą Judaszem. Potem odprowadza ją do domu, gdzie Berenice na jego widok wpada w szał. Oskarża go o wszystkie nieszczęścia, które spadły na jej rodzinę. Gloria i koleżanki zanoszą do Calixta ścierkę, którą znalazła w kuchni Juaca. Ścierka jest poplamiona krwią. Podejrzewają, że zostawiła ją Kobieta Judasz. Cordelia próbuje namówić Pancha na wizytę w kościele, ale chłopak jest przerażony. Boi się, że Cordelia chce go zaciągnąć do ołtarza. Carmen i Calixto tworzą profil Kobiety Judasza i szukają zabójcy Mariny.

Odcinek 58
Calixto oskarża Juacę o zabicie Mariny. Kobieta jest przerażona. Wszystko wskazuje na to, że wie o czymś, o czym nie chce powiedzieć. Gloria i jej koleżanki postanawiają zastawić pułapkę na Kobietę Judasza. Preparuję zakrwawioną suknię ślubną i chcą wszystkim wmówić, że znaleźli kryjówkę morderczyni. Uważają, że w ten sposób nakryją Kobietę Judasza. Salomon wyprowadza się z sypialni, którą dzieli z Emmą. Dziewczyna wpada w szał. Udaje, że źle się czuje, a potem podcina sobie żyły. Za wszelką cenę chce zatrzymać Salomona przy sobie, ale chłopak nie daje się nabrać. Laura zdradza Ernestowi, że wie o jego romansie z Mariną. Nie potrafi mu wybaczyć tej zdrady.

Odcinek 59
Gloria zawiadamia Aliria, że znalazła z przyjaciółmi kryjówkę Kobiety Judasza i ma jej suknię ślubną. Alirio jest pod wrażeniem i dzwoni z tą wiadomością do ojca, który jest na randce z żoną w restauracji. Chichita w pewnym momencie znika, za to pojawia się Ricarda. Ludovico ma wielkie powodzenie, ale nie wie, że obie kobiety walczą o niego i stosują różne metody, żeby go zdobyć. Gloria z przyjaciółmi schodzi do piwnic bodegi, żeby przyłapać Kobietę Judasza. Młodzi nie wiedzą, że to ona zastawia na nich pułapkę. Zawiadamiają o tym Calixta i Carmen. Dochodzi do tragedii. Kobieta Judasz porywa Petunię i Carmen. Policja jest bezradna, w ciemnościach nie może znaleźć kryjówki Kobiety Judasza. W tym czasie Pancho zabiera Cordelię do motelu, gdzie mają spędzić upojne chwile. Niestety, trafiają na ekipę kręcącą nielegalny film pornograficzny i mają kłopoty z policją.

Odcinek 60
Policja przypadkowo zabija Carmen. Na szczęście Petunii nic złego się nie dzieje. Salomon jest przerażony, bo Gloria była w niebezpieczeństwie. Nadal nie wiadomo, kto jest Kobietą Judaszem. Okazuje się, że Carmen zginęła, bo wiedziała, kim ona jest. W nocy w kościele spotykają się - Altagracia, Juaca, Chichita, Laura i Ricarda. Przysięgają sobie dochowanie tajemnicy sprzed lat. Kiedy Ludovico zostaje sam w restauracji po zniknięciu Chichity, okazuje się, że nie ma pieniędzy na zapłacenie rachunku. Pracownicy zmuszają go, żeby całą noc zmywał naczynia. Laura jest przerażona, bo dostaje wiadomości od kogoś, kto wie, że zabiła Marinę. Okazuje się, że to Alirio. Podczas pożaru, który wybuchł w piwnicy, zniszczone zostają zapasy wina z firmy Salomona. Strażacy twierdzą, że ktoś specjalnie podłożył ogień.

Odcinek 61
W piwnicach Del Toro na skutek nieszczęśliwego pożaru zostały zniszczone całe zapasy wina, co oznacza pewną ruinę dla Salomona. Emma jest zadowolona, gdyż oznacza to, że Salomon będzie musiał się z nią ożenić, bo nie będzie mógł spłacić jej zaciągniętego przed laty długu w wysokości 10 mln dolarów. Calixto przekazuje Salomonowi raport sporządzony przez Carmen, prawniczkę Salomona, która została zamordowana. Calixto uważa, że ten raport był powodem jej śmierci, gdyż Carmen umieściła w nim charakterystykę Kobiety Judasza, a na jej liście znajduje się pięć podejrzanych kobiet. Laura zostaje zaatakowana przez Kobietę Judasza, która żąda od niej, by wykradła raport Carmen i przekazała go jej. Salomon martwi się, jak uratować wino i wybrnąć z ciężkiej sytuacji. Gloria sugeruje mu, by zwrócił się o pomoc do Altagracii, która ma doświadczenie w produkcji wina dzięki swojemu ojcu i Buenaventurze, którzy ją wiele nauczyli. Altagracia dowiaduje się od Laury, że w raporcie Carmen jest wzmianka o jakimś świadku morderstwa księdza Sebastiana. Tym świadkiem ma być jakieś tajemnicze dziecko. Ismael demaskuje swojego brata Alirio, że przy pomocy ukrytych kamer obserwuje i podgląda on Glorię w jej własnym pokoju. Jest zniesmaczony swoim bratem. Gdy na monitorze widzi, że Alirio zakradł się do łazienki Glorii, gdzie chce ją zaskoczyć w kąpieli, postanawia interweniować, by mu w tym przeszkodzić.

Odcinek 62
Alirio, po tym jak został przyłapany u Glorii, jest wściekły i dewastuje pracownie Ismaela, wszczynając z nim bójkę. Ludovico rozdziela synów. Juaca mówi Glorii, że razem z Altagracią wpadły na pomysł założenia własnej firmy produkującej wina. Gloria z entuzjazmem przystaje na ten pomysł, jednocześnie zapewnia swoją matkę, że wierzy w jej niewinność, mimo iż Juaca znalazła się na liście podejrzanych sporządzonej przez zmarłą Carmen Rosauro. Laura robi Juace awanturę, zarzucając jej, iż razem z pozostałymi kobietami chce zrobić z niej, Laury, kozła ofiarnego. Gloria i jej przyjaciółki znajdują dalsze kamery, które zainstalował w ich pokoju Alirio. Pancho podejmuje decyzję o rezygnacji z pracy dla Salomona w winnicach Del Toro. Chce wrócić do Caracas. Proponuje Cordelii, aby z nim pojechała. Calixto przesłuchuje Altagracię i Marcosa - żąda, by Altagracia powiedziała, co naprawdę wie o nocy trzeciego stycznia, gdy zabito ojca Sebastiana. Altagracia odmawia odpowiedzi na te pytania, i zdecydowanie twierdzi, że nic absolutnie nie wie na ten temat. Emma w czasie gorączkowej rozmowy z Salomonem wyskakuje z jadącego auta. Salomon jest przerażony i obwinia się o doprowadzenie jej do desperackiego czynu. Zawozi ją do szpitala, gdzie błaga, by uratowano ją i ich dziecko, którego się spodziewa. Dowiaduje się jednak, iż lekarzom nie udało się uratować dziecka. Gloria wpada w szał, gdy dowiaduje się, iż Alirio od dawna podglądał ją przy pomocy zainstalowanych kamer. Jest zdeterminowana powiadomić o tym haniebnym czynie policję.


The post has been approved 0 times

Last edited by Sylwia28 on Wed 20:03, 09 Jan 2008; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gloria20
No bad
No bad



Joined: 01 Feb 2008
Posts: 92
Read: 0 topics

Warns: 0/4
Location: Warszawa

PostPosted: Fri 9:28, 01 Feb 2008    Post subject:

Hejka Very Happy Ja też uwielbiam ,,Kobietę Judasza" Razz To najlepsza telcia, jaką widziałam w życiu Razz Szkoda, że już niedługo się kończy Sad

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sylwia28
Aktywista
Aktywista



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 427
Read: 0 topics

Warns: 0/4

PostPosted: Sat 1:14, 02 Feb 2008    Post subject:

To prawda szkoda Sad Sad Sad telcia jest boska Smile

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gloria20
No bad
No bad



Joined: 01 Feb 2008
Posts: 92
Read: 0 topics

Warns: 0/4
Location: Warszawa

PostPosted: Sat 9:06, 02 Feb 2008    Post subject:

Biedna Altagracia Crying or Very sad Strasznie mi jej szkoda Crying or Very sad

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sylwia28
Aktywista
Aktywista



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 427
Read: 0 topics

Warns: 0/4

PostPosted: Sat 21:34, 02 Feb 2008    Post subject:

Mi tak samo Sad

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Inne All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin