Telenowele Forum Index Telenowele
Zapraszamy do rejestracji i pisania postów:)
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   GalleriesGalleries   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Streszczenia

 
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Skazany na śmierć
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ewelinka:*
Administrator
AdministratorJoined: 31 Jan 2007
Posts: 2786
Read: 0 topics

Helped: 4 times
Warns: 0/4
Location: Białobrzegi
Gender: Female

PostPosted: Mon 9:55, 20 Aug 2007    Post subject: Streszczenia

Sezon 1

1x1 Pilot
Bohaterem serialu jest Michael Scofield (Wentworth Miller) - młody, niezwykle utalentowany inżynier budowlany, którego brat Lincoln Burrows (Dominic Purcell) został skazany na karę śmierci za zamordowanie brata wiceprezydenta. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scolfield przekonany o niewinności starszego brata podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłoni kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku będziemy odkrywać geniusz Michaela. Nikt nie wie, że to on projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn precyzyjny plan działania. Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?
1x2 Allen
Michael Scofield musi przewidzieć każdy kolejny krok, jeśli jego świetna strategia ma się powieść. Jego starszy brat, Lincoln Burrows został wrobiony w morderstwo, którego nie popełnił i skazany na śmierć. Mimo jednoznacznych dowodów, wskazujących na jego winę, Michael postanawia ratować go za wszelką cenę. W czasie gdy on przygotowuje ich uwolnienie z Fort River – więzienia, z którego jeszcze nikt nie uciekł, młoda prawniczka i zarazem była przyjaciółka Lincolna, Veronica Donovan stara się wyjaśnić wątpliwości związane z jego sprawą, ale napotyka na mur niechęci i nieustanne przeszkody ze strony agentów rządowych. Michael zna najsłabszy punkt tego więzienia. Strażnikom podrzuca błędne tropy (kim jest Allen Schweitzer?) Potrafi też umiejętnie manipulować zarządcą tego zakładu karnego, Henrym Popem (Stacy Keach). Ale w każdej chwili grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Za murami cisza przed burzą. Biali i czarni więźniowie tworzą dwa skrajnie nienawidzące się obozy – wystarczy iskra, by rozpoczęła się rzeź. Do realizacji swojego planu Michael musi jednak angażować współwięźniów z obu frakcji, przez co jeszcze dodatkowo się naraża. Najtrudniejsze okazuje się jednak skłonienie do współpracy szczególnego współwięźnia, Abruzzi’ego. Michael dysponuje informacją, bezcenną dla mafii, ale negocjacje z Abruzzi’m mogą go kosztować życie…
1x3 Cell Test
Negocjacje z mafią omal nie skończyły się dla Michaela tragicznie. Bohater jest wstrząśnięty, ale nie może sobie pozwolić nawet na chwilę słabości. Uświadamia sobie, że jego bezbłędnie precyzyjny plan ucieczki to nie wszystko. Usiłował zwerbować do współpracy najgroźniejszego gangstera w Zakładzie Stanowym Fox River, co przyniosło tylko problemy. Będzie musiał jednak komuś zaufać i wybór pada na kumpla z celi. Ale Sucre jest złodziejem, a ponadto ma znacznie więcej do stracenia od innych - możliwość spotykania się za kratkami ze swoją dziewczyną. Zanim Michael go wtajemniczy, poddaje go pewnemu testowi. Tymczasem Veronica dociera do Leticii - kobiety, która może jej pomóc zdemaskować prawdziwych sprawców zbrodni, za którą Lincoln ma zapłacić własnym życiem. Ale oni też do niej docierają. Niespodziewanie Michael zyskuje poważnego sojusznika, który na początek, w zamian za pewną przysługę ratuje mu życie. "Test celi" przyniósł zaskakujący rezultat i Michael musi pokonać kolejną, dodatkową przeszkodę.
1x4 cute poison
Michael zdobywa chemikalia, niezbędne w przygotowaniach do ucieczki, ale i tak musiał wstrzymać nocne prace, bo nowy więzień w jego celi, Świrus nigdy nie śpi. Cierpi na schizofrenię i zaczyna wykazywać niezdrową fascynację tatuażem na ciele Michaela - sytuacja wydaje się patowa i komuś będzie musiała stać się krzywda. Veronica zwraca się o pomoc do prawników z organizacji "Project Justice", która pomaga więźniom niesłusznie skazanym na śmierć, ale oni również nie widzą żadnej szansy ratunku dla Lincolna. Agenci Secret Sernice, wykorzystując nieobecność Veroniki, przeszukują jej dom i odkrywają, że Michael Scofield jest młodszym bratem Lincolna Burrowsa. Postanawiają wyeliminować go z gry...

Narazie tylko tyle


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sara_tancredi
Interesant
InteresantJoined: 18 Aug 2007
Posts: 219
Read: 0 topics

Warns: 0/4
Location: PrIsOn BrEaK =)

PostPosted: Tue 17:23, 21 Aug 2007    Post subject:

Na [link widoczny dla zalogowanych] w dziale opisy odcinków znajdziecie wszystkie streszczenia do 1 i 2 sezonu Smile

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
paula1990
Moderator
ModeratorJoined: 14 Apr 2007
Posts: 2193
Read: 0 topics

Warns: 0/4
Location: Miami Beach/San Francisco/Sona

PostPosted: Sun 21:17, 26 Aug 2007    Post subject:

daję streszczenie 1 odcinka 2 serii


Mike, Lincoln, Sucre, C-Note i Abruzzi z trudem uciekają obławie policyjnej, dowodzonej przez Bellicka. Tymczasem do ścigania zbiegów został zaangażowany doświadczony agent FBI, Alexander Mahone, który ze względu na wielką inteligencję, spryt i zdolność kojarzenia faktów przypomina Michaela.
Zbiegowie kradną jeepa myśliwemu i jadą na cmentarz w Oswego, gdzie Michael, jeszcze zanim trafił do Fox River, zakopał potrzebne w dalszej ucieczce rzeczy. Mahone oglądając fotografie tatuaży Scofielda, domyśla się, jaki jest jego cel i rusza tam.
Tymczasem T-Bag dociera do weterynarza hinduskiego pochodzenia i zmusza go do przyszycia sobie odrąbanej przez Abruzziego dłoni.
Sara Tancredi odzyskuje przytomność w szpitalu. Od razu też dowiaduje się, że zostaną jej postawione zarzuty pomocy w ucieczce ośmiu więźniów. W swojej torebce znajduje żurawia z origami oraz wiadomość od Michaela - Jest taki plan, żeby wszystko naprawić oraz zaszyfrowane kropkami trzy liczby: 3221243324, 4221312231 i 23133121.

Veronica Donovan znajduje Terrence'a Steadmana w jego posiadłości w Montanie. Okazuje się jednak, że wchodząc tam znalazła się w pułapce, bo drzwi otwierają się tylko od zewnątrz, a szyby mają 5 cm grubości. Dzwoni na policję, jednak zamiast niej pojawiają się pracownicy Firmy i zabijają ją w chwili gdy rozmawia przez telefon z Lincolnem. Michael pociesza załamanego brata.
Mahone studiuje tatuaż Michaela, mówiąc, że dzięki niemu będzie w stanie przewidzieć cały jego plan i gdziekolwiek pójdzie, on już będzie tam na niego czekał.


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sara_tancredi
Interesant
InteresantJoined: 18 Aug 2007
Posts: 219
Read: 0 topics

Warns: 0/4
Location: PrIsOn BrEaK =)

PostPosted: Mon 0:12, 27 Aug 2007    Post subject:

Prison Break - sezon II odcinek pierwszy - "Manhunt"

Scofield z pozostałymi więźniami ucieka przed goniąca ich policją. W tym samym czasie agent FBI, podaje wszystko do informacji publicznej, ponieważ oczekuje na pomoc ludzi, którzy mogli widzieć zbiegów.

Cała grupa dowiaduje się o pięciu milionach dolarów, które są ukryte na pustyni w Utah. Od tej pory każdy pragnie zdobyć te pieniądze dla siebie.

Przedstawiona jest również dr Sara, która usiłowała popełnić samobójstwo, po tym jak zostawiła otwarte drzwi od gabinetu lekarskiego.Prison Break - sezon II odcinek drugi - "Otis"

Scofield i Lincoln rozdzielają się z pozostałą częścią zbiegów. Od tej pory każdy podąża w swoją stronę. Linc przed wyjazdem do Meksyku chce odbić swojego syna z aresztu. Namawia Michaela, który w końcu daje się przekonać.

Pope i Bellic udają się do siedziby DOC gdzie muszą złożyć zeznania w sprawie ucieczki więźniów. Jak się okazuje w dalszej części odcinka, Bellic zostaje zwolniony z pracy za to, że współpracował z Abruzzim. Pope zostaje zawieszony, lecz nie przyjmuje tego i sam postanawia odejść z pracy.Prison Break - sezon II odcinek trzeci - "Scan"

Lincoln jest postrzelony w nogę. Michael zabiera go do swojej żony, po to aby opatrzyć mu ranę, ponieważ nie mogą skorzystać z pomocy lekarza. Następnie Scofield wraca po samochód, lecz gdy dochodzi do miejsca, w którym go zostawił okazuje się, że go nie ma. Samochód został odholowany na parking. Stamtąd Scofield go wykupuje, lecz nie ma już w nim zawartości, czyli torby, w której były rzeczy niezbędne do dalszej ucieczki.

Sucre kradnie samochód aby dotrzeć do swojej ukochanej.Prison Break - sezon II odcinek czwarty - "First Down"

Gearyi Bellick, śledzą Nikę, ponieważ wiedzą, że ta doprowadzi ich do dwójki braci. Udało się im ich odszukać i skutecznie zatrzymać. Chcą wykorzystać ich do znalezienia pieniędzy Westmorelanda.

W tymczasie FBI odnalazło na dnie rzeki twardy dysk z komputera Scofielda. Mahone żąda ostatecznego potwierdzenia śmierci Burrowsa i Michaela.Prison Break - sezon II odcinek piąty - "Map 1213"

Bracia dowiadują się o śmierci Abruzziego, Burrows chce odbić swojego syna. Do motelu przychodzi policjant i pokazuje Debrze zdjęcie Tweenera. Dziewczyna mówi, że nigdy wcześniej go nie widziała. Zostawia Davidowi samochód i prosi, by nim odjechał, a następnie porzucił go gdzieś na poboczu drogi.

Bracia docierają do Tooele, gdzie przebywa już Bagwell. Postanawiają udać się do sądu okręgowego i znaleźć w księgach wieczystych informacje na temat rancza Double K.Prison Break - sezon II odcinek szósty - "Subdivision"

Michael,Linc, T-Bag i Tweener docierają na miejsce, gdzie spodziewają się znaleźć zakopane pieniądze. Michael przy pomocy T-Baga typuje dom, pod którym spodziewa się znaleźć fundamenty silosu, pod którym Westmoreland ukrył pieniądze. T-Bag chce zabić lokatorkę tego domu, ale Michael się nie zgadza i wysyła Tweenera do sklepu. Chłopak obezwładnia tam dwóch ludzi.
Sucre, jadąc motocyklem, spotyka idącego wzdłuż drogi Franklina i zabiera go ze sobą.

Zbiegli więźniowie odłączają prąd od domu, gdzie chcą szukać skarbu. Po powrocie Tweenera, który przywozi ubrania, przebierają się za ekipę elektryków i informują lokatorkę domu, że muszą naprawić usterkę.
Prison Break - sezon II odcinek siódmy - "Buried"

Do domu gdzie pracują uciekinierzy wchodzi policjantka. Okazuje się, że jest ona córką właścicielki domu. Spostrzega, że coś jest nie tak. Odnajduje matkę a przy niej T-Baga i Scofielda. Ale policjantkę ubezwładnia Sucre z Burrowsem. Od tej pory obie kobiety są więzione przez zbiegów.

Sara próbuje skontaktować się z ojcem. Udaje się do jego biura lecz tam go nie zastaje. Dowiaduje się od jego pracownika, że jego ojciec stracił naminację na wieceprezydenta.Prison Break - sezon II odcinek ósmy - "Dead Fall"

Sucre grozi pistoletem innym zbiegłym więźniom i ucieka z całym znalezionym łupem - 5 mln $. Michael zostawia związanej właścicielce mieszkania nóż, aby mogła samodzielnie się uwolnić.

Sara ucieka mężczyźnie, który chce ją zabić.

Michael spotyka Sucre w umówionym miejscu, okazuje się, że ucieczka Sucre była sfingowana, aby uniknąć konieczności dzielenia się pieniędzmi ze wszystkimi więźniami. Odkrywają oni jednak, że Sucre wziął zły plecak,w którym nie ma pieniędzy. Okazuje się, iż to T-Bag podmienił plecaki,kupił samochód i uciekł z łupem.Prison Break - sezon II odcinek dziewiąty - "Unearthed"

Socfield udaje się do ogrodu botanicznego, ponieważ tam coś ukrył. Przebiera się w pracownika i udaje się do celu. Tam zauważa, że ktoś go obseruje. Micheal ucieka.

Burrows udaje się z synem do miejsca gdzie ma się spotkać z Michaelem.

Michael postanawia dowiedzieć się coś o Mahonie, ponieważ chce wiedzieć skąd tyle cennych informacji ma agent.


Prison Break - sezon II odcinek dziesiąty - "Rendezvous"

Bellick i Geary znęcają się nad T-Bagiem, aby dowiedzieć się, gdzie ukrył pieniądze.

Radiowóz, którym przewożeni są Linc i LJ, zostaje staranowany przez furgonetkę, nieznani ludzie uprowadzają ojca z synem i przewożą do jakiegoś domu, gdzie Lincoln dowiaduje się, iż wkrótce przyjedzie jego ojciec.Prison Break - sezon II odcinek jedenasty - "Bolshoi booze”

Policja wkracza do mieszkania, w którym był przywiązany T-Baga. Przestępca uciekł pozostawiając za kaloryferem ukrytą oderwaną dłoń. Michael kradnie ze sklepu akcesoria wędkarskie, na które go nie stać i popycha sprzedawcę, który próbuje go powstrzymać. Dopadają go wyrzuty sumienia, gdy przypomina sobie, ile zła spowodowała jego ucieczka z więzienia.

Ojciec Linca opowiada mu o przełomie w śledztwie i szansy na oczyszczenie się z zarzutów. Chwilę potem Lincoln zostaje napadnięty przez jednego ze służących. Napastnik zostaje zabity przez Burrowsa i Jane - znajomą jego ojca.Prison Break - sezon II odcinek dwunasty - "Disconnect"

Po uzyskaniu informacji dotyczących miejsca lądowania samolotu do Meksyku do Scofielda i Sucre dołączają Linc i ojciec braci. Michael stwierdza, że wcześniej już go widział.

Przypomina sobie, że ojciec uwolnił go z rodziny zastępczej, w której był bity i zamykany w ciemnym pokoju. Ma jednak do niego wielki żal za to, że go opuścił.Prison Break - sezon II odcinek trzynasty - "The Killing Box"

Mahone chce zastrzelić Michaela i Linca, ale uniemożliwia mu to przyjazd patrolu granicznego, który zabiera uciekinierów do aresztu. Alex, przynaglany przez Kima, szuka sposobu na zastrzelenie braci, przygotowywanych do przewiezienia do Fox River.

Straż graniczna ściga samolot, którym Sucre leci do Meksyku. Pilot wyskakuje z samolotu, a za nim Fernando. Pilotowi nie otwiera się spadochron i ginie, Sucre ląduje szczęśliwie na pustyni meksykańskiej.Prison Break - sezon II odcinek czternasty - "The Killing Box"


Kellerman pomaga w ucieczce Michaelowi i Lincolnowi. Ci jednak nie ufają mu napoczątku, ale z upływem czasu są zmuszeni skorzystać z jego pomocy.

Bellick jest gnębiony w Fox River przez innych więźniów - dostaje nawet "w twarz" od jednego z nich i otrzymuje nową ksywkę - "Fish"

T-Bag zjawia się w domu Hollander - kobieta jest przerażona, gdy widzi go w drzwiach domu.


Prison Break - sezon II odcinek piętnasty - "The Message "

Breaking News" przekazało na wizji najświeższe wiadomości z Cutback w Montanie, w których wystąpił Lincoln...

Budynek motelu w którym znajdują się nasi zbiegowie został otoczony przez Policję. Kellerman wychodzi z braćmi by w pewnym momencie wziąć jednego z kamerzystów jako zakładnika...

W kwaterze głównej FBI Mahone dowiaduje się o kolejnej ucieczce..Prison Break - sezon II odcinek szesnasty - "Chicago"

Sara spotyka się z Lincolnem i Michaelem na stacji w Evansville w Indianie. Jest przerażona gdy dowiaduje się, że pomaga im Kellerman. Do Paula dzwoni Pani Prezydent z prośbą o powrót do Secret Service. Gdy Sara mówi im, że ten chciał ją zabić - bracia rzucają się na niego.

T-Bag nadal terroryzuje rodzinę Pani Hollender.

Mahone dowiaduje się o pozycji Patoshika, którego ma zabić.Prison Break - sezon II odcinek siedemnasty - "Bad Blood"

Sara i Michael przyjeżdżają do klubu cygar, gdzie znajduje się skrytka gubernatora. Sara zostaje rozpoznana przez pewnego mężczyznę, który zawiadamia policję – bohaterowie uciekają z klubu. Odkrywają oni, że członkiem klubu jest Pope – były naczelnik Fox River – i postanawiają skorzystać z jego pomocy. Pope początkowo nie chce pomóc Michaelowi i Sarze i zamierza zadzwonić na policję. Scofield grozi mu bronią. W trakcie rozmowy z byłym naczelnikiem odsuwa się od pistoletu umożliwiając mu przejęcie broni. Pod wpływem szczerości Scofielda i Sary, Pope daje się przekonać do współpracy – podjęcia zawartości skrytki.Prison Break - sezon II odcinek osiemnasty - "Wash"

Michael, Lincoln i Sara słuchają rozmowy gubernatora, którą zostawił nagraną na pendrivie.

Do biura agenta Mahone przychodzi Brad domagając się pieniędzy za schwytanie Patoshika. Grozi agentowi, że wszystko powie jak niedostanie swoich pieniędzy. Zdenerwowany Mahone przekonuje siłą Bellica, że otrzyma pieniądze gdy będą załatwione wszystkie formalności.Prison Break - sezon II odcinek dziewiętnasty – „Sweet Caroline”

C-Note wiesza się w celi, ale dostrzega to przechodzący strażnik i razem z innym strażnikiem odcina sznur, ratując mu życie.

Mahone wchodzi do pokoju wynajmowanego przez Sarę. Dziewczyna chowa się pod łóżkiem, ale gdy dochodzi do wniosku, że intruz już odszedł, wychodzi z kryjówki. Wtedy zostaje złapana przez Alexa. Agent wypytuje ją o miejsce pobytu Scofielda, dziewczyna konsekwentnie twierdzi, że nic nie wie.Prison Break - sezon II odcinek dzwudziesty – „Panama”


Mexiko City (Meksyk) - na lotnisku T-Bag odbiera swój plecak - zauważa go Sucre i rusza za nim w pościg.. ten jednak odjeżdża...

Chicago- Port Tunstaill - statek braci odpływa za 10 min. Michael martwi się o Sarę która się nie zjawia. Scofield dzwoni do niej, a ona deklaruje swój przyjazd. W chwili gdy zauważa, że jest śledzona przez FBI dzwonido Fisha. Okłamuje go, że jest już na pokładzie. Po tej rozmowie poddaje się agentowi Mahone. Michael widzi z pokładu jej zatrzymanie...niestety jest już za późno.Prison Break - sezon II odcinek dwudziesty pierwszy – „Fin Del Camino”

Lincoln znajduje informację dla Michaela na forum internetowym i postanawia działać.

Michael dostrzega T-Baga na tarasie hotelu w Panamie. Z nienacka spotyka Sucre i Bellicka, który grozi mu pistoletem. Sucre prosi, aby pomógł mu odzyskać pieniądze dla Bellicka, żeby były strażnik uwolnił Maricruz.Przy okazji wychodzi na jaw, iż to nie Fernando przesłał Fishowi informację za pośrednictwem forum. Michael się zgadza, zastrzegając, iż jego celem jest oddanie T-Baga w ręce władz.Prison Break - sezon II odcinek dwudziesty drugi – „Sona”

Michael zgadza się na propozycję Mahone'a... Płynie do niego łodzią w której umieszcza narkotyki nabyte od miejscowego dilera. Alex informuje Kima o pojmaniu braci.

Paul zeznaje na korzyść Sary. Mówi wszystko o firmie i o wrobieniu Linca w zabójstwo. Przyznaje się też ze miał za zadanie jej zlikwidowanie. Prokuratura oczyszcza Sarę z zarzutów i aresztuje Kellermana. SĄD UNIEWINNIA LINCA!


Opisy odcinków pobrane z www.prison.pl
(jest skrót opisu, na [link widoczny dla zalogowanych] opisy rozszerzone) Smile


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Telenowele Forum Index -> Skazany na śmierć All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin